Zeeland PZCI25 Betalen voor waterbekkens Brouwershaven :H0UWEN-DU!VELAND 31 34 en 35 Waterbank int geld van projectontwikkelaars en financiert berging. Asielzoekers krijgen klein beetje meer Band met Kats geen reden voor subsidie Zomerschaak voor alle belangstellenden Inbreker steelt niet, maar rust lekker uit Piraten openen opgeknapt Kofschip Vrijdag 22 juni 2007Tip? redzzee@pzc.nl Kamelenduo van Marktplaats.nl naar Wemeldinge Zeeuws Licht lokt jeugd terug naar Zeeland door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Projectontwikkelaars moeten in de toekomst mogelijk meebetalen aan de opvang van wa ter. Door de klimaatverandering zijn op Schouwen-Duiveland meer opvangbekkens nodig. Dat staat in het ontwerp-water- plan van de gemeente. Voor de bij dragen van de projectontwikke laars wordt een 'waterbank' opge richt. Deze bank financiert de aan leg van centrale waterbergingen in de polders van de Prunje, Ooster- land, bij Dreischor en in de oude beddingen van de Gouwe en Ee. In het waterplan wordt verder aan bevolen aparte riolen aan te leg gen voor de afvoer van schoon he melwater. Jaarlijks moet dat met 1 tot 2,5 procent van de aansluitin gen gebeuren. In nieuwbouwwij ken moeten meteen alle aansluitin gen van zowel 'vuile' als 'schone' riolering worden voorzien. Andere opvallende aanbevelingen zijn het herstel van de oude stads gracht in Brouwershaven en het uitgraven van de Dee in Bruinisse. In Zierikzee kan de zoute gracht worden verbonden met de zoete. Later kan eventueel het geheel voor een betere doorspoeling wor den verbonden met het havenka naal. Bij de toekomstige uitbrei ding van bedrijventerrein Zuid hoek moet worden onderzocht of daar een baggerdepot kan worden aangelegd. Hier kan bagger uit de gracht en andere watergangen wor den opgeslagen voordat het wordt hergebruikt bij het ophogen van grond. Tevens moet op verschillen- In het gemeentelijk waterplan staan tal van aanbevelingen voor beheer van grond- en hemelwa ter en waterstromen. In 2015 moet het plan zijn uitgevoerd. de plaatsen, zoals in Bruinisse en in Zierikzee (centrum en Poortam bacht) worden onderzocht hoe de overlast van grondwater kan wor den bestreden. Het plan voorziet verder in diverse aanpassingen van het grondwaterpeil en de aanleg van kanoroutes en visstekken. Het ontwerp-waterplan schetst een situatie die in 2015 moet zijn bereikt. In het plan zijn de ideeën van gemeente, waterschap en pro vincie op elkaar afgestemd. Op het gemeentehuis was gisteren nie mand bereikbaar voor informatie over de kosten van het waterplan, dat op 2 juli wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland geeft de 24 asiel zoekers op het eiland wekelijks vijf euro extra. Ze krijgen met terug werkende kracht vanaf 1 januari 45 in plaats van 40 euro. De ge meente betaalt een deel van het le vensonderhoud van deze mensen in noodopvang, van wie een groot deel straks in aanmerking komt voor het generaal pardon. ZIERIKZEE - Twee schrijvers uit Kats krijgen geen subsidie van de gemeente Schouwen-Duiveland. In het kader van het 800-jarig be staan van het Bevelandse dorpje willen ze een boek schrijven. Daar bij wijzen ze op de belangrijke rol van Schouwen-Duiveland in de ge schiedenis van Kats. De gemeente erkent die, maar geeft momenteel geen subsidies voor boeken. ZIERIKZEE - De zomerschaakcompe- titie van Schaakclub Zierikzee is begonnen. Iedereen (ook niet-club- schakers en jeugdschakers) kan aanschuiven. Per avond worden drie partijen van een half uur per persoon gespeeld. De competitie duurt tot eind augustus. Gespeeld wordt in de recreatiezaal van De Veste in Zierikzee. Elke maandag om 20.00 uur. BROUWERSHAVEN - Activiteitencen- trum Qint in Brouwershaven houdt morgen boekenverkoop. Er kunnen zowel nieuwe als tweede hands exemplaren aangeschaft worden. De verkoop aan de Markt duurt van 10 tot 17 uur. ALMANAK BURCH-HAAMSTEDE - De meeste in brekers hebben het voorzien op geld of goederen. Een onbekende die zich woensdagmiddag toegang verschafte tot een huis aan het Rooiedal in Burgh-Haamstede, was blijkbaar alleen vuil en moe. De man of vrouw maakte gebruik van een bed en de douche en ver trok daarna weer zonder iets mee te nemen. Tip? redactie@pzc.nl Ze worden er liever niet aan her innerd, daar in dat Zierikzeese popcentrum. Liever spreekt men over de successen. Dat De Dijk, Doe Maar, Herman Brood en Krezip er speelden. Maar on langs kwam het voorval toch weer ter sprake. Het zal in het vroege voorjaar van 1981 zijn ge weest dat er werd gebeld door de manager van een Ierse band. Op weg naar Pinkpop wilden de mu zikanten een tussenstop maken in Zierikzee. De toenmalige pro grammeur nam een kordaat be sluit. Voor optredens van buiten landse bands krijgen we geen subsidie, dus helaas. De muzikan ten van 'ü2 zijn die zaterdag rechtstreeks naar GAeen gereden. ZIERIKZEE - Het is mooi, ruim, licht en kleurrijk. „Heerlijk", noemt directeur Joke van Anraad de metamorfose die 'haar' school, 't Kofschip in Zierikzee, ondergaan heeft. „Leuk en mooi", roepen leerlingen Anne, Jeffrey, Daniek, Hidde en Dani op hun beurt in koor. Het vijftal is metalen visjes aan het vangen op de plaats van de voormalige patio, die nu als extra werkruimte bij de school is betrokken. Een spelletjesparcours maakt onderdeel uit van het piratenfeest waarmee gisteren de grondig opgeknapte ba sisschool feestelijk is heropend. Bij wijze van officieel moment komen Van Anraad en oud-leer kracht Simon van der Haagen met een piratenschip de deur doorknallen. Achter die deur maakt blauw de dienst uit, in combinatie met acht andere kleuren - die terugkomen in deu ren, kastplanken en het motief van vierkantjes op het vloer kleed. „Geweldig", oordeelt Van der Haagen - die na 25 jaar gewerkt te hebben op 't Kofschip, de eer heeft de openings handeling te verrichten. „Meer ruimte en kleur. Dat werkt pret tig", is hij van mening. Van genietend achterover leunen is geen sprake. Nieuw project is de rigoureuze aanpak van het terrein rondom de school. foto Marijke Folkertsma r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61