Man vermoord bij basisschool W EIY T S Diervriendelijk vlees rukt op in supermarkt Op afstand bediende sluizen veilig 8 Leerlingen hebben niets van de schietpartij in Apeldoorn gemerkt. 'Trauma normaal risico voor militair op missie' Medicijnen drogist achter de toonbank 'Kinderen tot 13 jaar gratis naar rijksmusea' Producten halen een marktaandeel van 5 tot 7 procent. Wij geven u de helft cadeau! .weytsinterieur.nl INTERIEURADVISEURS PZC Vrijdag 22 juni 2007 5 Kinderen van de openbare basisschool Berg en Bos worden na de moord opgehaald foto Ruben Schipper/ANP door Bert Felix APELDOORN - De politie heeft nog geen spoor van de scooterrijder die gisterochtend in Apeldoorn een man doodschoot die net zijn kind op school had afgezet. Het slachtoffer is volgens diverse bron nen de 47-jarige Gert Nijkamp, ei genaar van een muziekwinkel, een muziekgroothandel, en was bezig een speelautomatenhal te vestigen. Hij had een conflict met een kof fieshop die ruimte huurt in het pand waar de automatenhal moest komen, maar van enige relatie daarvan met de moord lijkt voor alsnog geen sprake. Het slachtoffer werd neergescho ten op het moment dat hij de kleu teringang van de Berg en Bos- school kwam uitlopen. Hij had daar net zijn zesjarig zoontje afge zet en was op weg naar zijn auto. De scooterrijder loste volgens ge tuigen drie tot vijf schoten. Het slachtoffer overleed ter plaat se. Volgens de politie en de school hebben het kind van het slachtof fer en ook de andere leerlingen niets van de schietpartij gemerkt. Twee ouders hebben nog gepro beerd de man te reanimeren. Het kind zit pas sinds kort op de school. Volgens directeur Dick Bouman was er 'een normale ver- OECSTCEEST - Bijna één op de drie Nederlanders (29,3 procent) vindt dat het oplopen van een trauma een gewoon beroepsrisico is voor een militair op missie. Bijna de helft (47,5 procent) vindt dat niet. Dat blijkt uit een onderzoek onder vijfhonderd mensen in opdracht van de Stichting Centrum '45. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De vrees dat op af stand bediende sluizen gevaarlij ker zijn, is ongegrond. Dat heeft staatssecretaris Huizinga (Christenunie, Verkeer en Water staat) geschreven in antwoord op vragen van SP-T\veede Kamerlid Roemer. Roemer herinnerde Huizinga daar in aan onderzoek dat in Zeeland is gehouden onder personeel van grote stuw- en sluiscomplexen. Zij gaven aan bang te zijn dat het zicht op gevaarlijke situaties en de personele inzet bij ongevallen en calamiteiten zou verminderen. Volgens staatssecretaris Huizinga is inmiddels uitgewezen dat het zicht met camera's en radars beter is dan met het blote oog. Ook geeft zij aan dat in de drukke zomermaanden stewards worden ingezet op de sluizen. De meeste bezwaren van bedien end personeel en beroeps- en re creatieschippers zijn weggenomen nadat zij in de praktijk hebben ge zien hoe op afstand bediende slui zen werken, aldus staatssecretaris Huizinga. standhouding' met het gezin van het slachtoffer. Nijkamp was onder meer eigenaar van Muziekhuis Gert Nijkamp, ge specialiseerd in onder meer accor deons. De man bestierde samen met zijn vrouw bovendien een mu ziekgroothandel, waarvoor hij re gelmatig naar China reisde om er instrumenten te laten maken die DEN HAAG - Een deel van de een voudige geneesmiddelen bij de drogist gaat vanachter de toon bank verkocht worden, aldus mi nister Klink van Volksgezondheid. De coalitiepartijen verwachten dat de koper dan meer informatie krijgt over het gebruik van bijvoor beeld de moming-afterpil. hij in Europa weer verkocht. Daar naast was hij in het bezit van een vergunning voor een speelautoma tenhal tot 35 machines, die hij van Wl Een scooterrijder heeft gisteroch- tend de 47-jarige Gert Nijkamp doodgeschoten. Nijkamp had net zijn zoontje afgezet bij een school in Apeldoorn. DEN HAAG - Minister Plasterk (Cul tuur) wil dat de rijksmusea gratis toegankelijk worden voor kinde ren tot en met twaalf jaar. Dat staat in de hoofdlijnennota voor kunst en cultuur, die vandaag in het kabinet besproken wordt. Een aantal rijksmusea is overigens al gratis voor kinderen tot 18 jaar. de gemeente buiten het Apeldoornse centrum mocht vesti gen. Nijkamp wilde daarvoor een pand gebruiken dat van hem was, maar waarin een koffieshop is gevestigd. Het opzeggen van de huur daar van en het aanbod van een alterna tief pand voor de koffieshop leid de tot een aantal rechtszaken. DEN HAAG - Wat met biologisch vlees nooit is gelukt, lijkt nu toch te gebeuren in de Nederlandse su permarkt: de klant koopt dier vriendelijker geproduceerd kip pen- en varkensvlees, jumbo, Coop, Jan Linders en Al- bert Heijn verkopen vlees dat wel duurder is dan de producten uit de bio-industrie, maar lang niet zo prijzig als biologisch vlees. Het af gelopen jaar heeft diervriendelijk geproduceerd vlees een marktaan deel van 5 tot 7 procent gehaald, meer dan biologisch vlees. Veel van de producten zijn in nau we samenwerking met de Dieren bescherming tot stand gekomen. De Volwaard kip, een vleeskuiken dat langzamer groeit en meer ruimte tot zijn beschikking heeft dan de gangbare mestkuikens, heeft het logo van de Dierenbe scherming. Dit is een soort garan tiezegel voor dierenwelzijn. De Dierenbescherming wil met het initiatief het welzijn van die ren stapsgewijs verbeteren. „Ons doel blijft een biologische veehou derij, of nog beter, dat mensen geen vlees meer eten. Maar deze initiatieven zijn al een flinke verbe tering", aldus een woordvoerder. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Geen marts is hetzelfde. Waarom conformeren? Oertk vrij. Kies vrij. Je eigen omgeving creëren? Natuurlijk kan dat Wonon is persoonlijk. De Interieur-adviseurs vort W'eyts brengen jouw eigen levensvisie beeld en laten jouw interieur zoveel mogolijk 'jou' zijn, Dat kan alleen met bijzondere woonmerken. Die gevoelens, ideeën en passies tastbaar maken zoneter pretentieus te zijn. We zijn benieuwd naar jouw levensvisie Welkom bij Weyts. l.v.rn de heropening geven wij een gratis design radio cadeau* t w v €199,- dij gafischaf vanqf 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5