Zeeland PZC Overal in Reimerswaal 24-uurszorg Het sluisplateau als inspiratiebron 25 Reddingsactie Weeltjes Nisse BEVELANDEN-THOLEN 31 34 en 35 Gemeente en R B Wonen beginnen met proef in Rilland. Kunstenaar Wout Kole gebruikt peilhuisje in Wemeldinge als atelier. Kamelenduo van Marktplaats.nl naar Wemeldinge Vrijdag 22 juni 2007 Zeeuws Licht lokt jeugd terug naar Zeeland Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel RILLAND - Een combinatie van wo nen, zorg en welzijn in alle Rei- merswaalse dorpen. Dat hebben de gemeente Reimerswaal en wo ningstichting R 8t B Wonen voor ogen. Rilland wordt daarvoor een proeftuin. Het plan staat in de prestatieover eenkomst 2007-2011, die beide par tijen in september zullen onderte kenen. R B wonen is actief in de ge meenten Reimerswaal en Borsele. Volgens directeur P. van Luijk is voor een pilot in Rilland gekozen omdat het daar ontbreekt aan 24-uurs zorg. „In Ovezande gaan we bijvoorbeeld ook een woon zorgcomplex met twaalf verpleeg huisplaatsen bouwen, terwijl dat een veel kleiner dorp is. Rilland kan niet zonder zo'n voorziening." Op de locatie Inkeloortstraat/ Vliedbergstraat in Rilland komen 24 appartementen en 12 verpleeg huisplaatsen. De oplevering staat gepland voor 2013. In de prestatieovereenkomst staat verder dat Reimerswaal binnen nu en een jaar in samenwerking met de stichting zorgverlening van de gereformeerde gemeenten gaat on derzoeken of het leveren van ver pleeghuiszorg en 24-uurszorg aan huis mogelijk is. Dat moet voorko men dat zorgbehoevende mensen met een reformatorische achter grond uit Reimerswaal naar ande re gemeenten uitwijken. W* R B Wonen en de gemeente Reimerswaal willen ervoor zor gen dat in de toekomst in alle kernen 24-uurszorg voorhanden is, te beginnen in Rilland. De woningstichting investeert de komende vijf jaar zo'n 67 miljoen euro in wonen in Reimerswaal. In die periode worden in de kernen Hansweert, Kruiningen, Rilland, Waarde en Yerseke in totaal 324 woningen gebouwd, voornamelijk huurhuizen en -appartementen. Daarnaast worden nog eens drie honderd huizen gerenoveerd, waarvan 70 in Rilland. Ook wor den 180 woningen die R B al in haar bezit heeft te koop aangebo den. Met prijzen vanaf 110.000 eu ro mikt de stichting daarbij vooral op starters. De gemeente, op haar beurt, bekijkt of er zogeheten star- Kunstenaar Wout Kole bij zijn nieuwe atelier, het peilhuisje op het sluisplateau in Wemeldinge. door Luc Oggel WEMELDINGE - Een atelier met uit zicht op de Oosterschelde. Welke kunstenaar wil dat nou niet? f Wout Kole uit Kapelle in elk geval wel. Hij werkt en exposeert sinds [kort in het peilhuisje op de kop ^van het voormalig sluisplateau in Wemeldinge. Cole (25) was één van de tien men- 'sen die had gereageerd op een op roep van de gemeente Kapelle. Die wilde het markante gebouwtje ver huren en zocht geïnteresseerden. De keus viel op Kole, die daarmee nu niet alleen de beschikking heeft over een bijzonder atelier, maar ook over een nieuwe inspira tiebron. „In deze omgeving ga je automatisch zeeschilderen", zegt hij. Een fraai schilderij van een boot is het bewijs. „Die lag on langs in de haven. Het leuke was dat er hier een paar mensen bin nenstapten, die de eigenaren ble ken te zijn. 'Hé, dat is onze boot', riepen ze." De jonge Kapellenaar, die zijn stijl omschrijft als magisch realisme met een vleugje surrealisme, en be halve schildert ook fotografeert, zit nu ruim twee weken op zijn nieuwe stek. Daarvoor had hij een atelier in het G2A-gebouw, in de J.P. Coenstraat in Goes. Dat een beeldend kunstenaar zijn intrek in het peilhuisje heeft genomen, is niet onopgemerkt gebleven. „Er zijn al meer dan vijftig mensen binnengeweest. Ie hebt hier veel aanloop en dat is gunstig als je nog 'Je hebt hier veel aanloop en dat is gunstig als je naam wil maken' bezig bent naam te maken, zoals ik." Kole wil van zijn atelier een cultu rele 'hotspot' maken, onder meer door regelmatig gastexposanten uit te nodigen. Het peilhuisje heeft twee aparte ruimtes en leent zich tersleningen beschikbaar kunnen worden gesteld. In Hansweert wordt naar verhouding de meeste nieuwbouw gepleegd. Zo worden volgend jaar in de Scheldestraat on der meer tien kleine eengezinswo ningen opgeleverd. Ook in Yerseke staat veel te gebeu ren met de bouw van het Hof van Reymerswael en Résidence Ihrse- ca, respectievelijk een woonzorg centrum en een multifunctioneel centrum. De prestatieovereenkomst wordt door de Reimerswaalse gemeente raad besproken in de opinieraads vergadering van 14 augustus. door Harmen van der Werf NISSE - Vissterfte dreigt in twee van de drie Weeltjes aan de Brille- tjesdijk bij Nisse, als niet snel actie wordt ondernomen. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil daarom al direct na de zomer beginnen met een opknapbeurt van één van de mooiste natuurgebiedjes in de Zak van Zuid-Beveland. De twee Weeltjes zijn veel te on diep geworden in de loop der ja ren. Als het lange tijd niet regent, is de kans groot dat ze droog ko men te staan. Karpers waarvan er heel veel in de twee Weeltjes zit ten, zullen dat niet overleven. Vis sterfte is het laatste wat het water schap wil. Baggeren is de oplossing, tot twee meter diepte. Dat zal na de zomer gebeuren. Karpers worden er voor dien uitgehaald. Ze worden aan een handelaar verkocht of elders uitgezet. Een aantal karpers zal worden teruggezet. Te veel karpers is niet goed voor de waterkwali teit. Vandaar dat er na het bagger- werk ook natuurlijke vijanden van karpers in de Weeltjes komen, snoekbaarzen. Het project kost 360.000 euro. De provincie betaalt 100.000 euro mee. foto Willem Mieras daar uitstekend voor. Momenteel is kunstenares en Kole's G2A-colle- ga Regi van Driel uit Kortgene te gast. Zij maakt abstracte schilde rijen en tekeningen. „Ons werk is erg verschillend, dat maakt het in teressant", zegt Kole. Overigens zal er in de gastruimte van 9 juli tot 10 augustus slechts één kleur domineren, te weten blauw. De ruimte fungeert in die periode als politiepost. KI De exposities van Kole en Van Driel worden zondag om 15.00 uur offici eel geopend. Op zaterdag en zon dag is de ruimte van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur open en daarnaast ook op afspraak via woutkole@hotmail.com. Ze worden er liever niet aan her innerd, daar in dat Zierikzeese popcentrum. Liever spreekt men over de successen. Dat De Dijk, Doe Maar, Herman Brood en Krezip er speelden. Maar on langs kwam het voorval toch weer ter sprake. Het zal in het vroege voorjaar van 1981 zijn ge weest dat er werd gebeld door de manager van een Ierse band. Op weg naar Pinkpop wilden de mu zikanten een tussenstop maken in Zierikzee. De toenmalige programmeur nam een kordaat besluit. Voor optredens van buitenlandse bands krijgen we geen subsidie, dus helaas. De muzikanten van U2 zijn die zaterdag rechtstreeks naar Geleen gereden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53