Binnenland Airco moet ouderen in tehuizen redden Tweede verdachte van fraude slachtafval vast IIOSMCE BESUYEN Mededelingen van het waterschap Na eigenaar is ook bedrijfsleider Porkland Handel aangehouden. kelijk afspra 'Extra asfalt verhelpt verkeersinfarct niet' Veel files door hevige regenval Verdonk: VVD gekaapt door linkse liberalen Verscherpte regels voor klimaatsystemen van zorginstellingen. 4 I Vrijdag 22 juni 2007 PZC door Paul Bots en Rob Cox MELDERSLO - Er is een tweede ver dachte aangehouden in het onder zoek naar fraude met varkens vlees. Het gaat om een bedrijfslei der van Porkland Handel BV, eige1 naar van slachterij Porkland in het Limburgse Melderslo en van een varkenshouderij in Sint Philips- land. De eigenaar van Porkland werd eerder aangehouden. Hij wordt ge zien als hoofdverdachte in de zaak. Vandaag wordt beslist of de twee nog langer in hechtenis moeten blijven. De Voedsel- en Warenautoriteit (VWA) vermoedt dat het bedrijf slachtafval, waaronder ingewan den en varkensoren, heeft ver werkt in levensmiddelen. Om hoe veel afval het gaat, wordt nog door de Algemene Inspectiedienst (AID) onderzocht. Het slachtafval dat woensdag tijdens een inval in de Melderslose slachterij in beslag is genomen, is inmiddels vernie tigd. De AID wil niet zeggen of dit materiaal klaar lag voor verwer king in levensmiddelen of dat het in containers lag om afgevoerd te Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118 - 41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 PETER worden voor de verwerking tot dierenvoer. De VWA heeft de erkenning van de slachterij ingetrokken, wat bete kent dat het bedrijf voorlopig niet mag slachten. In de slachterij wor den wekelijks vierhonderd varkens geslacht. Volgens een ingewijde in de sector is de eigenaar van Porkland 'een knoeier' die wel verstand heeft van varkens mesten, maar niet van slachten. De Melderslose slachterij is volgens de kenner te klein om ook aan supermarkten te leveren. In Melderslo worden vooral de beesten van de eigen houderij ge slacht. Verder zijn er noodslachtin- gen voor boeren in de omgeving. Porkland biedt particulieren de mogelijkheid om vleespakketten of een half varken te kopen. Tot nu toe is niet duidelijk of er slacht afval aan winkels of slagers is gele verd en, zo ja, of dit teruggehaald moet worden. Volgens de Voedsel- en Warenautoriteit is het gevaar voor de volksgezondheid beperkt. Slachtafval hoeft niet doorlopend gekoeld te worden, maar is nog al tijd bruikbaar om er dierenvoe- ding van te maken. Dat betekent dat een mens er ook niet ziek van wordt, laat VWA-woordvoerder Coen Gelinck weten. „Je moet het goed bakken, maar dat is altijd zo." Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Intrekkingbesluit Wet verontreiniging oppervlaktewateren Op 18 juni 2007 is het volgende besluit genomen in verband met veranderingen in de bedrijfsvoering, waardoor geen rechtstreekse lozing op oppervlaktewater meer plaatsvindt. De intrekking betreft de aan waterschap Zeeuwse Eilanden verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van het gronddepot in Sint Maartensdijk. Het besluit ligt vanaf 25 juni tot en met 6 augustus 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Tholen in Sint Maartensdijk, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 15.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De intrekking wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt, tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Ontwerp intrekkingbesluit Wet verontreiniging oppervlaktewateren Op 18 juni 2007 is het volgende ontwerpbesluit genomen in verband met het vervallen van een gedeelte van de inrichting. De gedeeltelijke intrekking betreft de aan waterschap Zeeuwse Eilanden verleende vergunning ingevolge de Wet verontreini ging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van het baggerspeciedepot Schottersweg in Goes. De verandering houdt in: het wijzigen van de opslagcapaciteit van de baggerspecie, waardoor de hoeveelheid te lozen afvalwater zal afnemen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 25 juni tot en met 6 augustus 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen het ontwerp intrekkingbesluit. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Soms onzichtbaar.? Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden DEN BOSCH - Extra asfalt is bij lan ge na niet de beste oplossing in de strijd tegen files. Deelnemers aan een enquête zien meer in oplossin gen als telewerken, een betere spreiding van werktijden, meer en beter openbaar vervoer, carpoolen en het verschuiven van werkzaam heden naar de nacht. DEN HAAG - Hevige regenval was gisteravond de oorzaak van veel fi les op de snelwegen. Op het hoog tepunt rond half zes stond er in to taal 400 kilometer aan files. Nor maal is dat 250 kilometer. Tegen de voorspelling in viel de meeste regen in de Randstad. Enkele onge vallen verergerden het fileleed. DEN HAAG - WD-Kamerlid Rita Verdonk vindt dat haar partij 'ge kaapt is door linkse liberalen'. Wat haar betreft is de WD gesplitst toen Geert Wilders uit de partij stapte, aldus Verdonk gisteren in Radboud Magazine. Het interview is volgens een WD-woordvoer- ster al in april afgenomen. SLA H£T WORSPEL- MAAR OVER. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Binnen drie tot vijf jaar zullen zo goed als alle ver- pleeg- en verzorgingshuizen voor zien zijn van klimaatsystemen. Die systemen moeten ervoor zor gen dat de temperatuur tijdens warme dagen niet onaanvaardbaar oploopt. Daardoor kunnen tijdens hittegolven tientallen doden per dag worden voorkomen. Dat verwacht het College Bouw Zorginstellingen. De regels voor de maximale bin- nentemperatuur in bejaardenhui zen zijn aangescherpt en tegelijker tijd heeft de overheid de subsidie regels voor koelinstallaties versoe peld. Het Rijk hoopt hiermee de vele do den te voorkomen die de afgelo pen jaren zijn gevallen in de instel lingen, omdat de oude mensen be zweken onder de hitte. Tijdens hit- teperioden sterven per dag onge veer veertig mensen extra, stelt het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Het gaat vooral om zwakke ouderen. Voorheen gold alleen een maxima le toegestane binnentemperatuur van 25,5 graden voor verpleeghui zen. Vanaf dit jaar geldt deze richt lijn ook voor verzorgingshuizen. Dit betekent dat bij alle bouwplan nen die instellingen vanaf nu in dienen bij het College Bouw Zorg instellingen gekeken zal worden naar de koelsystemen binnen die panden. Daarnaast zijn de subsidieregels voor de aanleg van koelsystemen aangepast. De meeste verpleeg- en verzor- gingshuizen zijn binnen drie tot vijfjaar voorzien van klimaatsys temen. Daardoor kunnen bij hit tegolven levens worden gered. Tot nu toe maakten de kosten voor een koelinstallatie onderdeel uit van de totale begroting. Instel lingen stelden op grond van deze regeling vaak dat zij niet genoeg geld hadden om de koeling van de panden op grondige wijze aan te pakken. Vanaf nu zijn noodzakelij ke koelsystemen apart te financie ren. Ook verplegend personeel zal nog deze zomer meer aandacht gaan besteden aan hittepreventie. Zo heeft branche-organisatie Actiz een handreiking opgesteld die voortaan in alle verpleeg- en ver zorgingshuizen gehanteerd zal worden. Daarin staan tips zoals het vaker la ten drinken van bewoners bij hitte en het verplaatsen van de bewo ners van warme naar koelere ruim ten. De handreiking, die onder deel uitmaakt van het landelijke hitteprotocol, wordt naar verwach ting eind deze maand bekendge maakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4