Vlaar ontbreekt in finale van EK op Wimbledon Jong Italië naar Peking U koopt uw keuken bij SSK omdat BS Ploeg verslaat Portugal na o-o-gelijkspel met strafschoppen. Kruiswijk vervangt geblesseerde verdediger in duel met Servië. KEUKENSTUDIO \o\ ModoW Tel. 0113 - 33 00 04 PZC Vrijdag 22 juni 2007 43 door Roel Wiche NIJMEGEN - Zowel de duurbetaalde Serie A-talenten van Italië als de jonge vedetten van Portugal wa ren er van overtuigd dat ze voorbe stemd waren voor de finale van het Europees kampioenschsp on der 21. Maar in plaats van een kolkende Groningse Euroborg speelden ze gisteravond 120 minuten voor kille, halflege tribunes in de Nij meegse Goffert. De Italianen won nen de play-off voor een o- lympisch ticket na strafschoppen (na reguliere speeltijd was het nog 0-0) en spoelden zo de kater van een verloren toernooi grotendeels weg. Op een avond vol blunders en bloopers eindigde de ploeg van 44-voudig international Pierluigi Casiraghi alsnog in dolle euforie. De Azzurrini, vijfvoudig Europees kampioen, wendden een trieste af tocht af door met tien man stand te houden (Rossi kreeg in de twee de helft rood). Met de wereldtitel in Duitsland en de Champions League voor AC Milan dachten de Italianen de bittere smaak van een periode vol corruptieschandalen en supportersgeweld te hebben weggespoeld. Een roemloos afscheid van het EK zou een einde aan die wederop standing hebben gemaakt. Nu ble ven echter de Portugezen, een ver zameling straatvoetballers met veel Kaapverdiaans bloed, met lege handen achter. Portugal-ltalie 0-0 (0-0). Italië wint na strafschoppen: 3-4. Scheidsrechter: Lannoy (fra). Rode kaart: 74. G. Rossi (Italië/ 2x geel). Gele kaart: Da Costa, Fernandes, Moutinho (Portugal), Aquilani, Chiellini (Italië). Aaantal toeschouwers: 8000. door Barry van der Hooft ORANJEWOUD - Foppe de Haan kan morgen in de finale van het EK geen beroep doen op Ron Vlaar. De aanvoerder viel woens dag in de halve finale tegen Jong Engeland uit met een knieblessu re. Bij een mri-scan bleek gisteren dat er geen sprake is van een ern stige blessure, maar de verdediger zal niet op tijd fit zijn voor de eind strijd. Ron Vlaar wordt centraal achterin vervangen door Arnold Kruiswijk. Linksback Erik Pieters verliet te gen de Engelsen het veld met een pijnlijke elleboog, maar onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat er niets gebroken is. Otman Bakkal heeft last van een aanhechting van de kniepees. „Dat is vooral het ge volg van overbelasting", zei De Haan. „Hij heeft nu een paar da gen de tijd om te herstellen." Hedwiges Maduro (heup) en Ryan Donk (hamstring) ondervonden gisteren weinig tot geen hinder meer van hun blessures. De Haan keek gisteren tevreden te rug op het bereiken van de finale. „Dat we vorig jaar de finale haal den en wonnen, vond ik al uniek. En nu staan we er weer. Prachtig." De coach bekende dat hij zichzelf had verbaasd, door tijdens de straf- schoppenserie het veld in te stor men. Hij wees scheidsrechter Kir- cher op het feit dat de Engelse ver dediger Steven Taylor probeerde onder het nemen van een straf schop uit te komen. „Dat hoort eigenlijk niet zo bij mij", keek De Haan terug. „De Hedwiges Maduro (heup) en Ryan Donk (hamstring) hadden gisteren nauwelijks meer last van hun blessures. Zij kunnen zater dag de finale spelen. scheidsrechter had het niet in de gaten, de vierde official wel. Doen ze nou wat, dacht ik. Toen ik het gevoel kreeg dat er niets ging gebeuren, ben ik op hem afge stapt. ]e kunt het een beetje verge lijken met iemand die in het water ligt. De één springt in het water om die persoon te redden, de an der loopt gewoon door. Van tevo ren weet je nooit wat je gaat doen." Steven Taylor verklaarde na afloop dat De Haan hem een lafaard en valsspeler had genoemd. „Die Engelse woorden ken ik niet eens", kreeg de coach de lachers op zijn hand. „Ik heb niets tegen hem gezegd. Ik ben naar de scheidsrechter gelopen, heb ver teld wat ik ervan dacht en dat was het." De Duitse arbiter gaf zijn fout la ter ook toe en ook de Engelse bondscoach Stuart Pearce verklaar de na afloop dat De Haan volledig in zijn recht had gestaan. Arnold Kruiswijk (links) was in de halve finale invaller. In de finale zal hij in de basis beginnen, als vervanger van Ron Vlaar. foto Koen Suyk/ANP tijd het vrouwentennis, zoals Graf dat zes jaar daarvoor deed. In de tussentijd is er van echte heer schappij geen sprake. Hoewel Justi ne Henin nummer één van de we reld is en - objectief gezien - abso luut de beste, biedt dat haar geen enkele garantie dat ze zaterdag over twee weken haar enige ont brekende Grand Slamtitel binnen haalt. Hoewel bulkend van het zelf vertrouwen weet ze nog altijd niet wat de perfecte voorbereiding is. Ze speelt deze week in East bourne, maar weet niet of ze vol uit moet gaan. „Ik beschouw dit toernooi louter als voorbereiding", aldus de 25-jari- ge Belgische. „Ik heb lang getwij feld om hierheen te komen. Twee jaar geleden sloeg ik Eastbourne over, maar toen werd ik op Wim bledon in de eerste ronde meteen verrast door Daniilidou. Vorig jaar speelde ik hiér voluit en toen kwam ik op het einde van Wim bledon energie tekort tegen Mauresmo." Op Wimbledon krijgt Henin te maken met Amelie Mauresmo, die haar vorig jaar in de finale klopte. Maria Sjarapova zal op scherp staan om te laten zien dat ze niet voor niets in 2004 de beste was. Se rena Williams is na haar zege op de Australian Open weer helemaal terug en zus Venus - de winnares van twee jaar geleden - is altijd een outsider op gras. En er loopt zelfs een vijfde oud-winnares rond: Martina Hingis, die aan haar tweede carrière bezig is. Een cheque van 700.000 pond, een recordbedrag in het vrouwen tennis, wacht op de winnares van Wimbledon. Henin zelf kijkt er, naar eigen zeggen, nuchter naar. „Ik heb een hoop opgeofferd en ik kan me niet voorstellen dat ik ver stoken blijf van die ene ontbreken de titel. Maar ik zou er niet onge lukkiger van worden als dat wel zo is." uw keuken vakkundig in één dag wordt geplaatst we een eigen service- en montageteam hebben u persoonlijk advies krijgt door verkopers uit de praktijk wij bij u langskomen voor een gesprek! u dan kiest voor 100% aantoonbare kwaliteit onze keukens van Nederlands fabricaat zijn we uitsluitend werken met A-merk apparatuur we keukens hebben in elke prijsklasse 1 I Kloosterweg 6 Kapel Ie industrieterrein 'De Smokkelhoek' maandag t/m do. 9.30 - 17.30 uur vr. 9.30 - 21.Q0 uur - za. 9.30 - 16.00 uur 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond! Openingstijden:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45