Gelijke rechten voor de vrouw Dubbelslag Martens in Ster Elektrotoer Williams-zussen samen in dubbelspel Stellwagen alleen aan kop op NK schaken Lotz krijgt dispensatie voor deelname aan NK Sprinter Nazon boekt zege in Route du Sud Reclame voor Rusland Toernooi neemt meest vooruitstrevende maatregel ooit. 1 - 42 Vrijdag 22 juni 2007 PZC LONDEN - Serena en Venus Willi ams tennissen op Wimbledon voor het eerst in vier jaar weer sa men in het dubbelspel. De Ameri kaanse zussen ontvingen van de or ganisatie van het Londense Grand Slamtoernooi, dat maandag begint, een wildcard. Het duo won Wim bledon in 2000 en 2002. Venus was bovendien drie keer de beste in het enkelspel en Serena won het grastoernooi twee keer solo. HILVERSUM - Daniel Stellwagen is de nieuwe leider bij de strijd om de nationale titel. De schaker uit Soest versloeg giste ren in de vijfde ronde Friso Nij- boer. Stellwagen profiteerde ver volgens van het verlies van koplo per Erwin L'Ami tegen titelverdedi ger Sergei Tiviakov. Stellwagen heeft 4 punten, l'Ami bleef staan op 3 i/2- NIEUWEGEIN - Mare Lotz krijgt van de Nederlandse wielrenunie dis pensatie om deel te nemen aan het NK op de weg. De oud-prof uit Limburg keerde na een dopingstraf begin juni te rug in het peloton bij Löwik Meu belen, maar slaagde er niet in om voor de peildatum 11 juni punten te halen, waarmee hij zich kon kwalificeren voor de nationale ti telstrijd in Maastricht/Margraten op 1 juli. NARBONNE - De Franse sprinter Jean-Patrick Nazon heeft gisteren de eerste etappe van de Route du Sud (151,6 kilometer) gewonnen. De renner van AG2R was in Nar- bonne de sterkste in de sprint. Na zon versloeg de Colombiaan Fa- bio-Leonardo Duque en de Pool Krzystof Szczawinsk. De Route du Sud duurt tot en met zondag. door Patrick Delait VALKENBURG - De derde etappe in de Ster Elektrotoer is gisteren in Valkenburg uitgedraaid op een dubbelslag voor Paul Martens. De 22-jarige Duitser van Skil-Shima- no was boven op de Cauberg de snelste van een groepje van vier. Omdat hij ook nog bonificatiese conden meepikte, mocht Martens zich tot grote vreugde van zijn ploegmaats in de gele leiderstrui hijsen. In de etappe van Verviers naar La Gileppe verdedigt Martens van daag een voorsprong van twee se conden op Sebastiaan Langeveld en vier op Kurt-Asle Arvesen. Lang zag het ernaar uit dat de etap pe van Aken naar Valkenburg een Nederlands stempel zou krijgen. Nadat een kopgroep van vier was ingerekend, trokken elf renners ten aanval. Behalve de eindwin naar van vorig jaar Kurt-Asle Arve sen maakten ook de Nederlanders Sebastiaan Langeveld (Rabobank), Addy Engels (Quick-Step) en Bram Schmitz (Van Vliet) deel uit van de kopgroep. Toen de ontsnap te Belg Maarten Wijnants vlak voor de slotklim off de Cauberg het gezelschap kreeg van Lange veld en Schmitz leek een Neder landse etappezege aanstaande. Met een ultieme krachtsinspan ning maakte Paul Martens een ein de aan de illusies van de drie vluchters. De Duitser maakte in zijn eentje de oversteek vanuit de achtervolgende groep en had nog genoeg over om de sprint naar zijn hand te zetten. „Ik had me voorgenomen om tij dens de laatste beklimming van de Cauberg alles te geven. Ik geloofde eigenlijk niet meer in de zege, tot dat ik bij de drie koplopers kwam. Toen heb ik alles uit-mijn lijf ge perst." door Gertjan van Geen LONDEN - Voor het eerst in de geschiedenis strijden de vrouwen op Wimbledon om een gelijk prijzengeld als de mannen. Nadat de US Open en Australian Open eerder al gelijke rechten toekenden aan vrouwen en Roland Garros naast vrijheid en broederschap in 2007 ook de gelijkheid tussen de seksen begon te prediken, vertoon de het o zo stijve Wimbledon zijn meest vooruitstrevende maatregel ooit. Tradities zat op Wimbledon. De All England Lawn Tennis Cro quet Club houdt strak vast aan (overwegend) wit als dresscode. De aardbeien met slagroom zullen in overvloed aanwezig zijn, alsme de alle andere clichés die betrek- •king hebben op het belangrijkste tennistoernooi ter wereld. Maar de strijd om gelijkwaardige beloning voor geleverde diensten is achter de rug, een belangrijke breuk met het verleden. Sportief neemt de organisatie nog steeds een uitzonderingspositie in. De plaatsingslijsten op Wim bledon zijn als enige verschillend van de wereldranglijst. In het verle den werd het toernooi mede om die reden geboycot door de Spaan- 'Sportief neemt Wimbledon nog steeds een uitzonderingspositie in' se tennissers. Zij konden zich niet verenigen met de keuze voor be schermde spelers en spraken - vooral doelend op de vaak te hoge notering voor Engelsman Tim Henman - van oneerlijke bevoor deling. Nog steeds wordt bij de plaatsing van de spelers rekening gehouden met de prestaties op gras. Bij de vrouwen was in het verle den echter nauwelijks reden om af te wijken van de wereldranglijst. Het kwam maar al te vaak voor dat prestaties op gras, gravel of hardcourt met elkaar overeen kwa men. Zo stonden halverwege de jaren negentig de Spaansen Arantxa Sanchez (twee keer) en Conchita Martinez in de finale, voorbeelden van tennissters voor wie gravel de meest geschikte ondergrond is. Martinez won in 1994 zelfs van Martina Navratilova, die daarmee van haar tiende titel werd afgehou den. Dat Sanchez niet verder dan de tweede plaats kwam, was sim pel te verklaren. Zij verloor van Steffi Graf, die in beide jaren ook Roland Garros won. Het is nu alweer vijf jaar geleden dat Wimbledon en Roland Garros een identieke winnares opleverde. Serena Williams regeerde in die Stek „v A LONDEN - Maria Sjarapova slaat een balletje aan doet aan het Grand Slamtoernooi van Wimble- Olympische Winterspelen van 2014. In juli kiest de oevers van de Theems, nabij de Tower Bridge, don, was alvast in Londen om reclame te maken het Internationaal Olympisch Comité uit in totaal De Russische tennisster, die vanaf maandag mee- voor de stad Sotsji, die kandidaat is voor de zeven steden. foto Tom Hevezi/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44