port Etappezege Thomas Dekker in Zwitserland PZC Ongeplaatste Wessels stuurt Van Lieren toch in favoriet Robredo naar huis ploeg ï00r CHI° Aken 41 Raborenner demarreert vlak voor het doek van de laatste kilometer. 43 44 Nummer 488 van de wereld stunt in kwartfinale Rosmalen. Dressuurruiter uit Schore maakt indruk in Rotterdam. SB Schade na zware halve finale valt mee voor Jong Oranje Vrijdag 22 juni 2007 door onze sportredactie CRANS-MONTANA - Thomas Dekker (22) begint in vorm te komen voor de Tour de France. Het grote Rabo- talent won gisteren de zesde etap pe van de Ronde van Zwitserland. Noodweer dwong de organisato ren de rit van Giubiasco naar Crans-Montana met ongeveer de helft in te korten, maar Dekker maakte in de slotklim een sterke indruk. Waar uitlooppogingen van de Itali anen Damiano Cunego en Gilber- to Simoni op de laatste bergflank op niets uitliepen, sloeg de Rabo- coureur op het juiste moment toe. Vlak voor de laatste kilometer liet hij de rest van de eerste groep ach ter. De Rus Vladimir Efimkin nam de leiderstrui over van de Luxem burger Frank Schleck. De weersomstandigheden rond Giubiasco waren gisteren extreem. Zware regen en grote hagelstukken dwongen de renners vrijwel direct na de start van de fiets te springen en een veilig heenkomen te zoe ken. Volgauto's werden in het noodweer beschadigd, waarna de organisatoren besloten de koers stil te leggen en weer te hervatten in Ulrichen. Er bleef zo'n 95 kilo meter koers over. Het dak van de ronde - de Nufenenpass met een hoogte van 2479 meter - werd ge schrapt. Thomas Dekker overweegt te breken met zijn Italiaanse spor tarts Luigi Cecchini. UCI-voorzit- ter Pat McQuaid riep hem dins dag daartoe op. Dekker reed attent voorin, zeker toen de slotklim van zo'n 12 kilo meter zich aandiende. „Ik had goe de benen. Dat de etappe werd inge kort, heeft me ook wel geholpen", zei de Rabocoureur. Uiteindelijk bleven acht renners vooraan over. Niet daarbij was de klassementsleider Frank Schleck, die met behulp van zijn teamge noot Carlos Sastre het verlies tot zo'n 1 minuut en 21 seconden kon beperken. Dekker, eerder dit seizoen win naar van de Ronde van Romandië in Zwitserland, wachtte op het juiste moment om de aanval in te zetten. Simoni en Cunego probeer den op vijf en vier kilometer van de streep de kopgroep achter te la ten. Dekker versnelde twee kilome ter voor de finish. Niemand rea geerde, waarna het voor de Neder lander een mooie zegetocht werd. Hij was zelf verbaasd door het suc ces. Zijn voorbereiding op de Ron de van Zwitserland was groten deels in het water gevallen door een heupblessure. „Deze overwin ning komt voor mij als een com plete verrassing", aldus Dekker, die aangaf dat zijn samenwerking met de Italiaanse arts/trainer Luigi Cecchini misschien op korte ter mijn tot het verleden behoort. UCI-baas Pat McQuaid gaf deze week aan dat Dekker er beter aan zou doen een streep te zetten on der de hulp van de Italiaan, die in het wielermilieu omstreden is. In de strijd tegen doping eist de inter nationale wielrenunie van de ren ners een verklaring dat ze niet bij een dopingschandaal betrokken zijn en 'schoon' fietsen. Cecchini werd in het verleden wel eens ge noemd bij ontoelaatbare praktij ken. Marianne Vos wint tijdrit van Rabo Ster Tip? sport@pzc.nl Rabobank-renner Thomas Dekker wint tot zijn grote verrassing de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland. foto Eddy Risch/EPA door Gertjan van Geen ROSMALEN - Tennisser Peter Wes sels heeft gisteren voor een enor me stunt gezorgd bij de Ordina Open. De Nederlander versloeg in Rosmalen in de kwartfinales de Spanjaard Tommy Robredo, de nummer één van de plaatsingslijst, in twee sets: 6-3 6-3. Wessels sloeg zich al door drie kwalificatieronden, klopte Nicolas Devilder en Carlos Berlocq en pak te met Robredo een heel grote scalp. Wessels kan het écht nog, liet hij zijn racket zeggen. In 2000 won Wessels het grastoer- nooi van Newport. Het is een ATP-titel die ze hem nooit meer af nemen. In Rosmalen is hij ineens niet kansloos voor een tweede ti tel, hoewel hij is afgezakt naar de 488e plaats op de wereldranglijst. Robredo, de nummer zeven van de wereld en als eerste geplaatst, kreeg met een ontketende Neder lander te maken. Wessels had een superdag. Ook het lange wachten bracht hem niet uit zijn even wicht. Hij serveerde sterk en was van de baseline opvallend genoeg de meerdere van de Spanjaard. Dat de 29-jarige kan excelleren, was bekend. Dat dat aansprekende prestaties oplevert, is al bijna verge ten. Voor Rosmalen speelde Wes sels door de niet aflatende blessure- stroom die zijn loopbaan ken merkt, net geen honderd wedstrij den op ATP-niveau. Zijn hoogte punten, naast het toernooi van Newport? In 1999 speelde hij in Chennai een halve finale, twee jaar later nog eentje in Delray Beach. Dat hij nu voor de vierde keer bij de beste vier staat, is mooi meege nomen. En er is kans op meer. door onze sportredactie ROTTERDAM - Laurens van Lieren keert terug in de nationale dres- suurequipe. Bondstrainer Sjef Jans sen besloot de uit Schore afkomsti ge ruiter en Hexagons Ollright gis teren alsnog op te nemen in de se lectie voor het CHIO van Aken, dat over twee weken is. Aanvankelijk zat Van Lieren niet in de groep voor de wedstrijd in de Duitse stad. Sinds Indoor Bra bant, dat in maart van dit jaar werd gehouden, kwam Van Lieren door een beenblessure van Oll right niet in actie. Hij miste daar door onder meer de wereldbekefi- nale in Las Vegas. In het Kralingse Bos bewees de combinatie deze week echter weer in goeden doen te zijn. Laurens van Lieren won namelijk de Grand Prix en bleef onder anderen Anky van Grunsven voor. In Aken doen nu twee Zeeuwen mee. Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle, die op Exquis Nadine rijdt, was al voor de wedstrijd gese lecteerd. De andere Nederlandse deelnemers zijn Anky van Gruns ven (Salinero) en Kirsten Beckers (Broere Jazz). Alex van Silfhout is afgevallen. ff'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43