Volgend jaar ook parkeren met t-tag Stimulans flexibeler werken ledereen geniet op zijn eigen manier van geluid Ook in parkeergarages en op andere wegen betalen met t-tag. Minister Plasterk bedeelt Zeeland rol van koploper toe. Multraship bestelt twee slepers in Turkije Geding bedrijfsleven om Hollandse Brug Hans Alders voorzitter van EnergieNed 'Harde kern werklozen is moeilijk te helpen' Bete rQQjQti PZC Vrijdag 22 juni 2007 39 door Joeri Wisse terneuzen - Automobilisten die in het bezit zijn van een t-tag kun nen volgend jaar met het apparaat je hun parkeergeld betalen in on dergrondse garages in Zeeuwse ste den. Ook moet met hetzelfde sys teem op termijn tol kunnen wor den betaald op andere trajecten. Verder wil de Westerscheldetun- nel een rol gaan spelen bij de nade rende invoering van kilometerhef- fing op snelwegen in de Randstad. Voor de uitbreiding van de activi teiten met de t-tag heeft NV Wes- terscheldetunnel een nieuw be drijf opgericht: Movenience. De door Ernst Jan Rozendaal den haag - Minister Plasterk (Pv dA, Onderwijs) heeft gisteren met de provincies Zeeland en Drenthe en de gemeenten Deventer, En schede, Heerhugowaard en Zoeter- meer een 'koplopersovereen komst' gesloten over flexibeler wer ken. De provincies en gemeenten zullen ervaringen uitwisselen met de projecten die zij hiervoor heb ben opgezet, het ministerie zal ver volgens proberen die elders in het land ingevoerd te krijgen. Aan de koplopersovereenkomst is een eenmalige subsidie van 50.000 euro verbonden. In Zeeland werken werkgevers- en werknemersorganisaties, de der tien Zeeuwse gemeenten en de provincie samen om flexibeler wer ken mogelijk te maken. Er is onder meer een project opgezet om in al le kernen van Zeeuws-Vlaanderen kinderopvang te verzorgen. Nu blij ken nog veel ouders daarvoor te moeten uitwijken naar België, waar meer en goedkopere opvang mogelijkheden zijn. In heel de pro vincie wordt gestreefd naar varia belere openingstijden van bijvoor beeld winkels en huisartsenpraktij ken, zodat mensen daar buiten werktijden gebruik van kunnen maken. Het omgekeerde is ook mo gelijk: flexibelere werktijden stimu leren. De bedoeling is het systeem uit te rollen dat Zorgstroom in Zee land hanteert. Elk jaar wordt daar met werknemers overlegd wat voor hen de geschikste tijden zijn om te werken. Zij kunnen dan werk en thuissituatie op elkaar af stemmen. Dat de twee provincies en vier ge meenten tot de koplopers beho ren, noemde Plasterk een geval van 'spontane zelfselectie'. Zij zijn uit zichzelf enthousiast met het on derwerp aan de slag gegaan. naam is een samenvoeging van de Engelse woorden voor mobiliteit en gebruiksgemak respectievelijk movement en convenience. Gisteren werd het nieuwe bedrijf in Terneu- zen gepresenteert. De NV Wester- scheldetunnel is met 60 procent grootaandeelhouder. De Portugese firma Brisa bezit 30 procent van de aandelen. De rest is in handen van het Nederlandse adviesbureau Nedmobiel. Brisa beheert in onder meer Portu gal en Brazilië tolwegen. Voor snel le betalingen hebben zij een verge lijkbaar systeem als de t-tag. Sinds 2002 kunnen Portugezen met hun 't-tag' ook tanken. Drie jaar gele den werd het snel afrekenen ook geïntroduceerd in parkeergarages. Aanvankelijk zou ook de Liefkens- hoektunnel participeren in het sys teem. De Belgische overheid stak hier echter een stokje voor. Dat probleem kent Nederland niet. Me de doordat de NV de tarieven blijft bepalen en doordat de com merciële activiteiten in een aparte BV zijn ondergebracht, heeft de grootaandeelhouder (het Rijk) geen moeite met de verdere exploi tatie van het betaalsysteem. Movenience is momenteel in ge sprek met Zeeuwse gemeenten over de introductie van de t-tag in bestaande parkeergarages. Voor de 67.000 t-tag-bezitters verandert weinig. De nieuwe naam komt op de afrekening te staan. NV Wester- scheldetunnel sluit niet uit dat eventuele winst uit de activiteiten van Movenience wordt gebruikt om de tolgelden van de tunnel laag te houden. terneuzen - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship in Terneuzen heeft bij een scheepswerf in Tur kije twee nieuwe sleepboten be steld. De eerste wordt in oktober opgeleverd, de tweede in april vol gend jaar. Ze zijn uitgerust met blusapparatuur en kunnen ook worden ingezet bij oliebestrijding. Eerder al bestelde Multraship twee slepers met het carrouselsysteem in Maleisië. zwolle - Het bedrijfsleven scha kelt de rechter in in het conflict met Rijkswaterstaat over het slui ten van de Hollandse Brug voor vrachtverkeer. Het kort geding dient volgende week in Lelystad of Zwolle. Dat maakten EVO, KNV, TLN, de vereniging Bedrijfskring Almere, VNO/NCW en MKB Fle voland gisteren bekend. Zij willen dat de brug toegankelijk wordt voor licht vrachtverkeer tot 12 ton. arnhem - Het bestuur van Energie Ned heeft Hans Alders voorgedra gen voor het voorzitterschap. De brancheorganisatie van energiebe drijven in Nederland meldde dat gisteren. Als de federatieraad er op 10 juli mee instemt, treedt de Pv- dA-politicus 1 oktober aan. Alders (54) is momenteel commissaris van de koningin in Groningen. De oud-minister van Vrom volgt bij EnergieNed Richard de Lange op. amsterdam - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) waar schuwt dat vacatures steeds moei lijker vervulbaar zijn, terwijl 'de harde kern' van werklozen nog steeds niet bereikt is. Vooral lang durig werklozen, lager geschool den en ouderen zijn lastig aan werk te helpen. Dat blijkt uit de gisteren gepresenteerde CWI-Ar- beidsmarktprognose voor de perio de 2007-2012. Het geluid van thee die u inschenkt voor familie Het geluid van vrienden die aanbellen leder mens is uniek. Net zoals ieder hooradvies. Daarom luisteren onze professionele hoorspecialisten naar Wij zorgen voor de beste hooroplossing op maat. Altijd vrijblijvend op proef! Deskundig hooradvies bij u in de buurt: Bel 0900-AO AO 500 www.beterhoren.nl We brengen geluid tot leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41