onze gasten allemaal bij naam Werk aan de weg Veel vis en streekproducten bij Smaek van Zeeland Middelburg Efficiënt: Vlissingen pakt riool en wegen tegelijkertijd aan. Jongen krijgt vuistslag bij passeren van groep Fietsen op spoor hinderen treinverkeer Vlissinger ook in hoger beroep vrijgesproken w PZC Vrijdag 22 juni 2007 I 27 |Op zoek naar een Istoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 o roxy o o'neill o ripcurl o billabong N tt lu.jL Segeersstraat 39 MIDDELBURG Mien en Piet van Stratum: „Het is misschien de laatste keer." foto Willem Mieras Marian en Peter van Maurik: „Een kwestie van goed je best doen." foto Willem Mieras door Wendy van den Hurk vlissingen - Net zo makkelijk: als de riolering aan vervanging toe is, kun je meteen de weg daarboven vernieuwen. Dat gaat de gemeente Vlissingen dan ook doen. Op het stadhuis van Vlissingen ligt een waslijst aan wegen die aan onderhoud toe zijn. Maar niet alle maal hebben ze ook nieuwe riole ring nodig. Sommige straten wel. Bijvoorbeeld de Putwijkstraat, de de Isaac Sandersestraat, de Clijver- straat, de eerste fase van de Zee wijksingel, de Albert Cuyplaan en nog een stel in de Schildersbuurt: de Ferdinand Bollaan, de Gerard Doulaan, de Frans Flalslaan en de Jan Steenlaan. In de vier laatste is de gemeente al begonnen met de voorbereiding. De rest volgt in de loop van dit jaar. Dan pakt de gemeente ook de riolering van de Kromme Nieuwst- raat, de Spiegelstraat, het Van Nis- peplein, de kruising van de Koude- kerkseweg met de Sottegemstraat, de Vredehoflaan en het gemaal van de Olympiaweg aan. Van welke straten ook het comple te wegdek worden vernieuwd, is nog niet zeker. Dat ligt aan de kos ten. Maar de gemeente belooft wel alvast de Vredehoflaan, waar bewo ners al lang om beter onderhoud vragen, te zullen verfraaien. Ande re straten in de gemeente, zoals de Bermweg in Souburg, moeten nog even wachten op onderhoud. De gemeente is tot de 'rioollijst' ge komen nadat de rioolinspectie het riool in beeld gebracht heeft. Bijna driekwart staat al op video. De Lokale Partij Vlissingen heeft het stadsbestuur in een motie op dracht gegeven de nood om we- genonderhoud in kaart te breng en. De gemeenteraad beslist vol gende week of ze dat ook wil. middelburg - De komende drie da gen is de Middelburgse jachthaven een restaurant. Twaalf Zeeuwse res taurants presenteren tijdens het festival de Smaek van Zeeland ge rechten met Zeeuwse producten. Er zijn optredens van Not James Dean, Het Veerse Scheepstuig en Frans Kasander. Er zijn foto's te zien van 'Zeeuws Zilver', moderne Zeeuwse streeksieraden ontwor pen door toekomstige goudsme den van de vakschool in Schoon hoven. Fotograaf Ruden Riemens heeft de sieraden in beeld ge bracht. Het festival begint vanavond om 17.00 uur. Morgen en overmorgen begint het om 12.00 uur. De Smaek van Zeeland is elke dag om 22.00 uur afgelopen. Het volledige menu is te lezen op www.smaekvanzeeland.nl. Zon dag is er een zeebanketfestival. oost-souburg - Een 16-jarige jon gen uit Goes is woensdagavond rond kwart over tien zonder reden in zijn gezicht gestompt. De jongen liep samen met een vriend langs een groep van onge veer vijftien jongeren bij de brug in Oost-Souburg. Eén van de jon gens uit de groep sloeg hem met zijn vuist in het gezicht. Het slacht offer is weggerend en heeft de poli tie gewaarschuwd. De groep was inmiddels verdwenen. oost souburg - Onbekenden heb ben de afgelopen week twee keer fietsen op het spoor bij Oost-Sou burg gelegd. De trein is vervolgens over de fietsen heengereden. Eén trein raakte licht beschadigd, yan de fietsen was weinig meer over. Dinsdagavond laat was de eerste keer dat er fietsen op het spoor la gen. In de nacht van woensdag op donderdag gebeurde het weer. De fietsen lagen ter hoogte van de brug. den haag - Een vorig jaar door de Middelburgse politierechter van heling vrijgesproken Vlissinger (33) is door het Openbaar Ministe rie vergeefs naar het gerechtshof in Den Haag gesleept. Gisteren werd de Vlissinger in hoger be roep namelijk opnieuw vrijgespro ken van heling van een partij com putergames ter waarde van 7000 euro. De rechtszaak tegen de 'feitelijke' dief werd geschorst tot 4 juli. UITEINDELIJK TOOI DE GOEDKOOPSTE Camping Anna Friso, Kamperland, eind jaren '50, begin jaren '60. foto archief familie Van Maurik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29