Zeeland PZCI25 Een beter huis kun je eigenlijk niet hebben Lokale omroep Cool FM gaat vanaf september televisie maken Zes mille voor goede doelen WALCHEREN 34 en 35 Middelburgse bouwput wordt gedicht met 13.000 kuub beton. i<teüaiia Vrijdag 22 juni 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Kamelenduo van Marktplaats.nl naar Wemeldinge Zeeuws Licht lokt jeugd terug naar Zeeland door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Dertienduizend ku bieke meter beton en een nieuwe wand moeten ervoor zorgen dat de Middelburgse bouwput einde lijk waterdicht is. De Walcherse Bouw Unie (WBU) presenteerde gisteravond het plan om de put te dempen. Volgens het onafhankelij ke adviesbureau Geo Delft is vol storten met beton 'de methode die het minste risico in zich draagt'. Al concludeert het bureau ook dat er nog 'puntjes op de i gezet moeten worden'. Omwonenden reageerden wan trouwig op het plan. De bouwput is nog steeds een open zenuw in de buurt. Een advocaat van een be woner eiste dat elk risico wordt uit gesloten. „De bewoners zijn al ja ren proefkonijn." De omwonen den maken zich niet alleen zorgen over verdere schade aan hun hui zen, maar ook over de hinder die ze van de bouw zullen krijgen. Voor het volstorten van de put zijn een kleine dertienhonderd be- tonwagens nodig. Die zullen in drie fasen dagen- en nachtenlang heen-en-weer rijden. De bouwers hebben er vertrou wen in dat de gekozen methode veilig is. „We willen geen invloed op de omgeving veroorzaken", zei de directeur van de WBU, G. van Kralingen. „Dat is een belangrijk uitgangspunt: we willen de water stand buiten de put niet beïnvloe den en we willen geen trillingen." Volgens zijn collega van moederbe drijf Heijmans is er 'geen onbe heersbaar risico meer over'. De hoeveelheid beton zorgt voor een ongekend dikke fundering. „Een De Middelburgse bouwput wordt volgestort met beton. Volgens een deskundig bureau is dat de minst risicovolle methode. Om wonden blijven wantrouwig. beter huis kun je eigenlijk niet heb ben." Architect K. Kaan presenteerde zijn eerste ideeën voor woning bouw op en rond de put. Er ko men ongeveer zestig appartemen ten en tien stadswoningen. De panden aan de Koningstraat moe ten worden gesloopt. Onder het centrale pand komt een parkeerkel der van twee lagen. Buurtbewo ners kunnen in die garage een par keerplaats kopen. Wanneer de bouw begint, is nog niet bekend. MIDDELBURG - Scholieren van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren aan de Churchilllaan in Middelburg hebben woensdag tijdens de Goede Doelen Dag zes duizend euro opgehaald voor Art for All. Die stichting steunt kinde ren die getroffen zijn door oorlog, armoede, ziekte en geweld. Kunstenaars reizen naar hen toe om ze zelf kunst te laten maken. De scholieren hadden geld ingeza meld door een fancy fair te hou den en klusjes te doen. Ook heb ben ze hun oude voetbalschoenen ingeleverd bij de school. Die schoe nen gaan naar Oeganda, waar kin deren in het vluchtelingenkamp onlangs nieuwe voetbaltenues kre gen van Art for All. De kinderen hadden alleen nog geen schoenen. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Cool FM, de lokale omroep voor Middelburg en Vlis- singen, gaat televisie maken. Vanaf september komt er dagelijks een nieuwsprogramma. Dat is althans de planning. Hoe het programma eruit gaat zien, daarover laat voor zitter J.W. Jansen van Cool FM zich nog niet uit. „Maar het wordt iets anders dan wat er al is", zegt hij. Het wordt geen programma zoals dat van Omroep Zeeland. „Daar hebben wij het budget niet voor", zegt Jansen. Maar het lijkt even min op Maximaal TV. „Die heb ben een commerciële vergunning. Wij hebben een publieke vergun ning." Naast bewegend beeld gaat de lokale omroep werken met tekst-tv. Ook internet krijgt een be langrijke functie. Anderhalve maand geleden zijn de cameramensen aan de slag gegaan. „Het zijn jonge, enthousiaste men sen die van oorsprong geen came raman zijn. Wel hebben ze een op leiding van drie maanden gedaan." Drie medewerkers zijn volop bezig met proefdraaien. „Er worden pro gramma's gemaakt en de tekst-tv werkt. Zelf kunnen we het al zien. Er moet alleen nog een verbinding worden gemaakt zodat het ook echt uitgezonden kan worden. Daarover zijn we in gesprek met Delta." Cool FM was de afgelopen jaren re gelmatig in het nieuws, omdat de gemeenten Vlissingen en Middel burg de subsidie wilden stopzet ten. Daarmee leek ook het einde voor Cool FM nabij. Toch vindt Jansen niet dat de uitbreiding met televisie een opmerkelijke stap is. „Als je weinig geld hebt, moet je creatief zijn. Televisie en internet zijn wat dat betreft interessanter dan radio. Via de televisie worden veel meer mensen bereikt dan via de radio." Televisie maken is voor lansen ook niet volstrekt nieuw. Hij was tot acht jaar geleden me de-eigenaar van Maximaal. De ra dio-uitzendingen van Cool FM blij ven gewoon bestaan. ZEEl Tip? redactie@pzc.nl Ze worden er liever niet aan her innerd, daar in dat Zierikzeese popcentrum. Liever spreekt men over de successen. Dat De Dijk, Doe Maar, Herman Brood en Krezip er speelden. Maar on langs kwam het voorval toch weer ter sprake. Het zal in het vroege voorjaar van 1981 zijn ge weest dat er werd gebeld door de manager van een Ierse band. Op weg naar Pinkpop wilden de mu zikanten een tussenstop maken in Zierikzee. De toenmalige pro grammeur nam een kordaat be sluit. Voor optredens van buiten landse bands krijgen we geen subsidie, dus helaas. De muzikan ten van U2 zijn die zaterdag rechtstreeks naar Geleen gereden. T'l'l i r' c De Middelburgse bouwput blijft een open zenuw in de buurt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27