Kabinet, ga regeren geen mens hetzelfde is. Hij had over alles een mening Slapen Op maat Omdat Het kabinet organiseert shows, maar regeert nog steeds niet. Alcoholvergiftiging Sint Laurens Stationsbrug Cultuurbarbaren 2 Bart Tromp SlaapkEnner Rademakers x www.slaapkennerrademakers.nl PZC Vrijdag 22 juni 2007 I 1 1 door Jan Marijnissen DEN HAAG - Maanden na het aan treden van de nieuwe coalitie we ten we nog steeds niet hoe, waar, wanneer en met welke inzet van middelen deze regering 'aan Ne derland wil gaan werken'. In het beste geval weten we pas op Prins jesdag wat dit kabinet zal doen. In 2008 wel te verstaan, want daar over gaat de Miljoenennota. Het is een goede zaak dat het kabi net niet, zoals de eerste drie kabi netten Balkenende, met de rug naar de samenleving wil regeren. Honderd dagen het land in, daar is niks mis mee. Maar dat moet wel ergens toe leiden en dat ontbreekt er aan. Het kabinet doet wel en thousiast maar mist daadkracht en dynamiek. Het is veel woorden en weinig daden. Hoe komt dat? Volgens mij weet het kabinet zelf niet wat het wil. Logisch als je de premier vanaf het begin hoort be weren dat dit kabinet voortbouwt op zijn eerdere drie kabinetten over rechts (het noemt zich nu ook gewoon 'Balkenende IV') - en gelijktijdig Wouter Bos hoort zeg gen dat dit juist een heel ander is dan de drie die hij, samen met mij, zo bestreed. In het beste geval heet zo'n verbintenis dan een ver standshuwelijk en dat zijn door gaans niet de beste en levendigste. Overal wordt geaarzeld over de koers. De 'participatietop' werd al maar uitgesteld omdat CDA en PvdA diametraal tegenover elkaar lijken te staan. Ook weer logisch, want wie herinnert zich niet het 'u draait en u bent oneerlijk' dat Balkenende Bos toevoegde in een verkiezingsdebat toen het ging over het afbreken van de ontslagbe scherming. Bos kan op dit punt niet buigen voor Balkenende en de achterban binnen de bonden in de kou zetten. Doet hij dat wel, dan ruilen nog meer vakbondsle den de PvdA in voor de SP. Balkenendes snoeiharde bezuini- gingskoers leidde onder zijn eerste drie kabinetten tot verscherping van de armoede en de komst van steeds meer voedselbanken - maar dat wil hij niet toegeven. Eigen verantwoordelijkheid ziet hij nog steeds als dé manier om ie- TE GAST jan Marijnissen is fractievoorzitter van de Socialistische Partij (SP) dereen uit de armoede en aan een baan te helpen. Dan verdwijnen de voedselbanken vanzelf, zegt de neoliberale ideologie. Daarom staat Balkenende nog achter zijn eerdere 'hervormingsagenda'. Bos weet beter, maar kan blijkbaar bin nen het kabinet de handen niet op elkaar krijgen voor een meer struc turele aanpak van armoede, uitslui ting en werkloosheid. Maar waren dat juist niet de woorden die Bos het meest gebruikte in de campag ne waarmee hij Balkenende te lijf ging? Na dat verbale geweld is de krap vijf miljoen voor 2008 voor de 650.000 gezinnen met bijna 400.000 kinderen die in armoede leven, niet indrukwekkend te noe men. Weer een logisch gevolg van een kabinet dat niet kan kiezen.. Zo kan ik nog een tijd doorgaan. Neem het gebrek aan visie op wat we met onze inzet in Afghanistan denken te bereiken. De regering rept over wederopbouw maar voorlopig is het meer schieten dan bouwen, met veel slachtoffers en weinig hoop op verbetering. En kijk naar de wijze waarop de re gering het massale 'nee' van de Ne derlandse bevolking tegen de Euro pese Grondwet probeert om te masseren in een 'ja' tegen een schimmige variant op het grond wettelijk verdrag. Allemaal voor beelden van traagheid, vaagheid en besluiteloosheid. Ik denk dat dit kabinet geen inner lijke samenhang kent, geen over eenstemming over hóe er aan een beter Nederland gewerkt moet worden. Ik mis de analyse, het ech te begrip van wat er met mens en maatschappij aan de hand is, wel ke schade het neoliberale denken en beleid opleverden. Dus krijgen we vooral praatjes en plaatjes. Zie hoe dit kabinet de vrijwel ka merbreed gesteunde toezegging van gratis schoolboeken in het voortgezet onderwijs laat lopen. Blij gemaakte ouders betalen voor lopig gewoon het volle pond; vol gend jaar wat minder en eerst in het schooljaar 2009/2010 denkt het kabinet zijn belofte waar te kunnen maken. Als simpele din gen al in stroperigheid wegzakken en jaren duren, hoe zal het dan gaan met de grote beloften van dit kabinet? Ik ben er niet gerust op. Daarom heb ik mijn fractie aange zet met initiatiefvoorstellen te ko men voor een beter Nederland. Als de regering niet regeert, dan moet wij in het parlement onze verantwoordelijkheid nemen. Dit kabinet kan niet zonder oppositie. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Een kind met alcoholvergiftiging in het ziekenhuis. Iemand van 16 jaar die de drank verstrekt heeft, wordt niet vervolgd. Als je de leeftijd hebt om drank te mogen kopen heb je toch wel zo veel verstand (of niet) om te begrij pen dat kinderen van 12 jaar nog geen alcohol mogen drinken. Hij zou tenminste vervolgd kunnen worden voor zware mishandeling. En hoe zit dat eigenlijk met de ouders die toestaan dat hun kinde ren naar de disco gaan en dan toch behoorlijk wat geld op zak moeten hebben? A. v.d. Berge Arnelaan 31, Middelburg Wat een heldere en de kern raken de analyse over ons dorp in de PZC van 20 juni. En dan de Mid delburgse raadsleden. Zien zij dit? Zij keuvelen wat, zij lachen om hun eigen (zogenaamde) grappen, zij doen alsof ze goed luisteren, zij geven soms enige hoop, zij drin ken een glas, zij plassen een plas en., gaan gewoon verder met hun eigen verzinsels. Ach, ach (dag, dag) dorpje Sint Laurens. A. Meijers De Meylaan 12, Sint Laurens Middelburgse vervoersdeskundi- gen hebben eindelijk lering uit het verleden getrokken. Sinds kort zijn aan de kanaalzijde tegenover het stationsgebouw twee identieke ver keerslichten voor fietsverkeer ge plaatst, te weten één voor fietsver keer rechtdoor en één voor fietsers rechtsaf de brug op. Een en ander laat naar mijn mening niets aan duidelijkheid te wensen over. Helaas is mijn vrouw 11 september 2006 mede als gevolg van de twij felachtige plaatsing en werking van de voormalige verkeerslichten om het leven gekomen. Laat mij evenwel dit bericht positief beslui ten met mijn waardering uit te spreken voor de correcte wijze waarop de huidige verkeerslichten werken. Cees de Vos Kievithof 43, Middelburg In de PZC (18-06) schrijft prof dr. A. Versprille een roerend en goed stukje over het stadhuisje van Sint Anna ter Muiden. WOII trekt een bebloede, rode draad door het landschap van West-Zeeuws- Vlaanderen. Zij loopt van Ee- de-Sluis, via Oostburg en Schoon- dijke naar Breskens. De dorpen die aan deze as lagen, werden vrij wel volledig met de grond gelijkge maakt. Na de oorlog werden de dorpen wederopgebouwd. Het wa ren andere dorpen geworden en nóg zijn er mensen die vinden dat de zogenoemde stedenbouwkundi gen er een puinhoop van maak ten. Puinhopen, nu niet veroor zaakt door oorlogsgeweld, maar ge maakt aan de tekentafel. Langs de rode draad bleef het stadhuis van Sint Anna ter Muiden overeind staan. Nu is van hoger hand beslist dat het gebouwtje verkocht moet worden en wellicht een woonhuis wordt. Geen trekpleister meer. Dit stadhuisje moet er aan geloven: Niet door oorlogsbarbarij, maar door barbaren voor wie historisch erfgoed niet zo telt. K. de Bliek Van der Waalsstraat 16, Terneuzen. Politicoloog/socioloog Bart Tromp, die gold als een der belangrijkste ideologen van de PvdA, is woensdag op 63-jarige leefijd overleden. Tromp, geboren in Sneek, was van 1979 tot 1985 lid van het landelijk PvdA-bestuur, maar ook daarna bleef hij binnen de partij een autoriteit, ook al be schouwden sommigen hem altijd als representant van de rechter vleugel. Tromp zat in diverse adviesommis- sies en werkgroepen van de partij en schreef talloze artikelen voor partijbladen. Daarnaast publiceer de hij alleen of in samenwerking met co-auteurs een aanzienlijke stapel boeken. Ook was Tromp 27 jaar als colum nist verbonden aan dagblad Het Parool en ook enkele jaren aan dagblad De Gelderlander. In .2001 stelde hij zich kandidaat voor het partijvoorzitterschap, maar hij trok zich op het laatste moment te rug en gunde de eer aan Ruud Koole. Bart Tromp, een workaholic pur sang, was zeer deskundig op het gebied van internationale betrek kingen. In die hoedanigheid was hij buitengewoon hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam en medewerker van het instituut NECROLOGIE 1944-2007 door Dick van Rietschoten voor internationale betrekkingen Clingendael. Tromp deed echter op allerlei ge bieden van zich spreken. Het leek wel of hij over alles wat op de aard bol gebeurde een mening paraat had. Onlangs nog bestookte hij PvdA-minister van Onderwijs Ronald Plasterk met het 'gratis advies' om 'het nieuwe leren' aan te pakken, een onderwijsvorm die hij 'oplichterij van het zuiverste water' noemde. Toen Tromp kandidaat-voorzitter van de PvdA was, betoogde hij dat de PvdA 'weer een organisatie moet worden waar debatten tot politieke standpunten leiden'. Ten tweede bepleitte hij dat de PvdA naar buiten toe weer een 'duide lijk herkenbare sociaal-democrati sche partij' zou worden. 'Wij moe ten de politieke agenda bepalen en niet die van anderen volgen', aldus Tromp. Haal meer uitje dag! Noordstraat 7- 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 U bent een uniek mens. Waarom zou u dan kiezen voor een standaard slaapsysteem? Speciaal voor mensen als u heeft Slaapkenner slaapsystemen op maat. Want hoe beter het bed op uw lichaam en slaapgedrag is afgestemd, hoe gezonder u slaapt en hoe meer energie u krijgt om alles uit uw dag te halen! Maatwerk Boxspring systeem Boxspring bodem en Custom Made pocketvenngmatras zorgen voor ultiem comfort Matras voorzien van 5 comfort zones biedt perfecte ondersteuning Matras verkrijgbaar in verschillende recepturen en samenstellingen Systeem verknjgbaar als vlakke of verstelbare uitvoering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11