Buitenland Grens Israël open voor spoedgeval KRAS.NL Sierra Leone: trio schuldig Sarkozy ontkent drankgebruik tijdens G8-top Prachtig ANDORRA VENETIË, ROME Si FLORENCE Karakteristiek ANDALUSIË Internetfilmpje toont lacherige, moeilijk formulerende president. President Abbas: geen dialoog met terroristen en moordenaars. Extreme hitte in zuiden van Europa Lottowinnaar naar cel voor moordpoging Bush torpedeert verder onderzoek stamcellen waarom zou je verder zoeken PZC Donderdag 21 juni 2007 [9 mm TITUSVILLE - Fotografen maken foto's van het ruimtevaartuig Dawn in een 'schone ruimte'. De Dawn zal als eerste ruimtesonde ooit op één reis data verzamelen van twee afzonderlijke doelen. Dawn, gemaakt door bedrijven uit Duitsland, Italië en de VS, vertrekt op 7 juli. foto Gary Rothstein/EPA FREETOWN - Het Speciale Gerechts hof voor Sierra Leone (SCSL) heeft gisteren drie prominente le den van bendes schuldig bevon den aan het plegen van gruwelijke wreedheden in het West-Afrikaan se land. De hoogte van de straf die zij krij gen opgelegd voor de gepleegde misdaden tegen de menselijkheid wordt waarschijnlijk op 16 juli be kendgemaakt. De drie beklaagden, Alex Tamba Brima, Brima Bazzy Kamara en Santigie Borbor Kanu behoorden tot een bende die zich Revolutio naire Raad van de Strijdkrachten (AFRC) noemde. Die pleegde in 1997 een coup tegen de toenmalige gekozen regering in de hoofdstad Freetown en trok vervolgens moor dend en verkrachtend verder, waarbij onder andere kinderen werden verbrand voor de ogen van hun ouders. Op de meeste van de veertien aan klachten is het trio schuldig bevon den. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - Was de Franse president Nicolas Sarkozy dronken op de G8-top in Duitsland twee weken geleden? „Ik was te laat. Ik nam de traptreden met vier tegelijk. Ik drink geen druppel alcohol", rea geerde hij gisteren voor het eerst zeifin de krant Le Parisien. Sinds vorige week maandag circu leert een filmpje op internet waar in Sarkozy vreemd lacht en aan vankelijk niet goed uit zijn woor den komt tijdens een persconferen tie. Daarin doet hij verslag van een ontmoeting met zijn Russische col lega Vladimir Poetin. De Belgische zender RTBF liet het filmpje als eerst zien, waarbij de presentator zei dat Sarkozy 'klaar blijkelijk niet alleen water had ge dronken'. De Franse grote zenders toonden de beelden niet. Het filmpje, dat op sites als Daily- motion en Youtube is te zien, is een van de meest bekeken inter netfilmpjes aller tijden, met meer dan tien miljoen hits. Vorige week weigerde het Elysée, waar de presi dent is gevestigd, commentaar te geven. B zie ook: www.parijsblog.nl door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De nieuwe Israëlische minister van Defensie, Ehud Ba rak, heeft gisteren besloten de grenspost bij Erez open te stellen voor een deel van de Palestijnse vluchtelingen die daar bivakkeren. Alleen mensen die dringend medi sche zorg behoeven, krijgen toe stemming het gebied te verlaten. Er bevinden zich enkele honder den Palestijnen bij Erez, onder wie een aantal gewonden van de schietpartij van maandagavond, waarbij Palestijnse militanten de vluchtelingen en Israëlische militai ren beschoten. Barak nam zijn besluit nadat de Is raëlische organisatie Artsen voor Mensenrechten naar de rechter was gestapt met de eis dat Israël vluchtelingen die medische hulp nodig hebben helpt. Volgens de or ganisatie zijn vijftien Palestijnen er zo slecht aan toe dat hun leven gevaar loopt. De Palestijnse president Abbas slaat niet langer een verzoenen de toon naar Harnas aan. Hij wil geen dialoog met 'putschisten, moordenaars en terroristen'. Het is nog niet duidelijk wat er zal gebeuren met de mensen die geen urgente medische zorg behoeven. Wat Israël betreft mogen zij door reizen naar Egypte, maar daarvoor is toestemming nodig van de Egyp tische overheid en die is tot nu toe afhoudend. Israël weigert de vluchtelingen te laten doorreizen naar de Westelij ke Jordaanoever, waar zij graag heen willen. Het is bang dat na zo'n verplaatsing duizenden ande re inwoners van de Gazastrook naar Erez zullen komen. Ook de nieuwe Palestijnse regering is ge kant tegen de komst van vluchte lingen uit Gaza. Zij vreest dat zo iets de Palestijnse gebieden alleen maar meer zal verdelen. De Palestijnse president Abbas heeft gisteravond in zijn eerste gro te toespraak sinds de overname van de Gazastrook door Hamas in harde bewoordingen elke gesprek met de streng islamitische bewe ging afgebroken. Hij zei 'geen dia loog te willen met putschisten, moordenaars en terroristen'. Vol gens hem had Hamas met 'buiten landse elementen' samengespan nen om Gaza over te nemen. Israëlische vliegtuigen hebben gis teren twee raketinstallaties in de Gazastrook gebombardeerd. De aanval werd uitgevoerd nadat een raket was neergekomen bij de Is raëlische grensplaats Sderot. ATHENE - Het zuiden en zuidoos ten van Europa krijgt de komende dagen te maken met extreme hitte. In landen als Griekenland, Bulga rije, Roemenië en Italië kan het kwik in het weekeinde oplopen tot boven de 40 graden Celsius. In Griekenland, waar de temperatuur nu al rond de 35 graden ligt, wor den temperaturen tot 45 graden verwacht. De overheid vreest op grote schaal uitval van elektriciteit. GENT - Een Belgische lottowinnaar is gisteren veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De 41-jarige man uit Merelbeke had in 2005 ge probeerd zijn vrouw te vermoor den. Hij zag dat als enige uitweg, nadat hij zijn lottoprijs van 200.000 euro had verloren door verkeerde beleggingen. De ooit zo gelukkige lottowinnaar was door de verliezen zwaar de pressief geraakt. WASHINGTON - De Amerikaanse president George Bush heeft giste ren zijn veto uitgesproken over een uitbreiding van het onderzoek naar stamcellen. Hij blokkeerde daarmee een besluit van het Huis van Afgevaardigden. De Democratische meerderheid van het Huis wil dat er een einde komt aan de beperkingen op on derzoek van menselijke stamcel len. 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. 3 Valleien, Andorra la Vella en Seu d'Urgell Vertrekdata: 10-24/7,4-18/9 en 2-16-30/10 Reis vanaf slechts 449 mee naar het karaktervolle prinsdom Andorra! Ontdek de prachtige berglandschappen, de vele Romaanse kerken, typische bergdorpjes en lieflijke steden. We nemen u op deze reis onder meer mee door de ongerepte vallei van Nuria, naar het Spaanse stadje Seu d'Urgell en het belastingparadijs Andorra la Vella, waar u naar hartelust kunt winkelen. Bovendien kunt u optioneel naar de wereldstad Barcelona, met talloze bezienswaardigheden waaronder de beroemde kathedraal Sagrada Familia. En als u bedenkt dat bij deze reis zowel de luchthavenbe lastingen als het ontbijt en diner zijn inbegrepen, dan wacht u toch niet langer met boeken? Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.024, zie www.kras.nl/24024 10-daagse bus-/rondreis Italië Met o.a. Venetië, Padua, Florence, Assisi, Rome en Pisa Vertrekdata: 13-20/7,10-17-24-31/8,7-14-21-28/9 en 5-12-19/10 Supervoordelig naar het mooiste van Italië! Het romantische Venetië, de'Eeuwige Stad' Rome en de kunststad Florence behoren absoluut tot de mooiste steden van Europa en wellicht van de wereld! Want zeg nu zelf, heeft u niet altijd al een prachtige tocht per gondel willen maken, het unieke Vaticaanstad en het machtige Colosseum willen bezoeken en de vele kunstschatten van Florence willen bewonderen? Dit alles kan tijdens deze schitterende reis! Bovendien nemen we u ook mee naar Padua, de stad van de heilige Antonius,en Assisi. Op de reis naar huis rijden we via de Ligurische kust nog naar Pisa met zijn scheve toren. Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 9 x ontbijt. Reisnummer EZ 24.015, zie www.kras.nl/24015 8-daagse ulieg-/rondreis Spanje Met o.a. Ubeda, Baeza, Ronda, Córdoba, Sevilla en Granada Vertrekdata: 6-13-20-27/9 en 11-18/10 Grijp deze kans! Al vanaf slechts 598 nemen we u mee naar de mooiste steden van historisch Andalusië. Na een bezoek aan de unieke renaissancesteden Baeza en Ubeda reizen we via het hooggelegen Ronda naar Jerez de la Frontera. Volgend hoogtepunt is de oude Moorse stad Córdoba. Natuurlijk nemen we hier een kijkje in de bijzondere moskee Mezquita. Vervolgens bewonderen we de schitterende Santa Maria kathedraal en de klokkentoren La Giralda van Sevilla. De laatste dagen staan in het teken van Granada met zijn beroemde 'miniatuurstad' Alhambra. Maar let op, er is slechts een beperkt aantal vertrekdata, dus wacht niet langer en boek snel! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 4 x diner Reisnummer EZ 24.156, zie www.kras.nl/24156 Met ola. Fès, Meknès, Marrakech en Rabat Vertrekdata: 29/6,27/7,10-24-31/8,7-14-21-28/9 en 5-12-19-26/10 Al vanaf slechts 599 acht dagen op rondreis door Marokko? Dat is mogelijk bij KRAS! Voor deze waanzinnig lage prijs riemen wij u mee naar de vier fascinerende koningssteden Fès, Meknès, Marrakech en Rabat. In deze wonderschone steden lijkt het alsof de tijd stil is blijven staan. De middeleeuwse overdekte markten zijn nog steeds even levendig en kleurrijk als voorheen. Achter de indrukwekkende stadspoorten liggen imposante moskeeën en sprookjesachtige paleizen met prachtige tuinen. Dwaal door de nauwe kronkelige straatjes en verbaas u over de vele cultuurschatten. Laat u zich verrassen door deze mystieke Marokkaanse steden? Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 74.728, zie www.kras.nl/74728 boek online of bel 0900 - 9697 s| TÈrl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9