ederland heeft binnenkort vakantie. Al duurt die niet voor iedereen zes weken, twee weken vrij is voor alle Nederlanders weggelegd. De wekkerradio die iedere ochtend te vroeg afgaat, kan uit. De stress van kinderen die op tijd op school moeten zijn, verdwijnt als sneeuw voor de zon. Het werk - hoe inspirerend ook - wordt even geparkeerd in de verste uithoeken van het geheugen. Een paar weken lang bepalen niet de vaste patronen de gang van zaken, maar zijn we zelf de baas over onze tijd. Wellicht is het dat gevoel van autonomie, waardoor we van vakantie zo lekker uitrusten. Een vakantie buitenshuis helpt ons uit ons routinematig handelen te komen, maar is niet echt een voorwaarde om nieuwe energie op te doen. Dat kan ook thuis. Mits we lekker doen waar we zin in hebben. In deze bijlage Nederland waterland: Een zelfgemaakt landschap Ode aan de zwemplas: Ruimte, romantiek en minder regels Wat neem je mee?: Onmisbare accessoires De boer op: Proeven en plukken op de Bevelanden Theetuinen: De dames en heren van de thee Wandelen en fietsen: Routes waar bos, duin en polder samen gaan Ue bijlage Zomertijd is een hulpmiddel om de zomer op een aangename manier te beleven. Laat u inspireren door de vele uitstapjes die staan beschreven, langs het water, in de natuur en in de stad. Van een mini-cruise over de Rijn, tot een dagje uit met de kinderen naar de Bataviawerf in Lelystad of heerlijk luieren in een theetuin. In de agenda achterin vindt u een overzicht van de activiteiten, die plaatsvinden deze zomer. Pik er uit wat bij u past, waar u op een bepaalde dag zin in heeft. Maar het belangrijkste: zet de klok voor eventjes naar uw hand. Op zomertijd. Laat de wijzers lopen in het tempo en de richting die u wilt. Dan weer langzaam, dan weer snel. Met de klok mee en er dwars tegen in. Kneedt haar in de vorm die u wilt. Dan heeft u pas echt vakantie. Dichtbij: Ode aan r Een Landje Apart, van de Zeeuws-Vlaming Markten Snuffelen tussen de lapjes, boeken en curiosa v Agenda Een greep uit de grotere evenementen in Zeeland Online Special zomertijd RECREATIE ZOMER 2007 RECREATIE ZOMER 2007 Ontdek de extra's! De redactie heeft bij het maken van deze spe cial heel veel informatie verza- meld. Te veel om allemaal fjÜ^ in deze bijlage op te ne- men. Denk aan: foto's, tallo ze internetadressen en allerhan de tips. U kunt het vinden op uw regionale dagbladsite. Colofon Post kan naar: Centrale redactie, specials Postbus 36, 6500 PA Nijmegen, Of mail naar: specials@wegenerdagbladen.nl Medewerkers Maaike Lange, Anne Salomons, Eva Wassenburg, Jolenta Weijers Druk Wegener Nieuwsdruk <4^ Gelderland Zomertijd verschijnt half juni als bijlage bij de Wegener Dagbladen: Brabants Dagblad, BN/De Stem, de Gelderlander, de Stentor, De Twentsche Courant Tubantia, Eind- hovens Dagblad, Provinciale Zeeuw se Courant. Oplage 870.000 exem plaren. Deze special is ook interactief ge publiceerd via de regionale dag bladsites. Bladmanager Antoinette van Dijk Productie en eindredactie Moniek Hüsken en Anne Nijtmans Redactie online Corno van den Berg en Roy Verheul Vormgeving Ruud Willems Beeldredactie Ronald Visser Wegener Dagbladen BV Marketing Communicatie Postbus 26 7300 HB Apeldoorn www.wegenerdagbladen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91