Buitenland Beul moet met de billen bloot Irak opgeblazen Wijnprijs moet omhoog, anders vallen er doden Wie is de beul, vragen Amerikanen zich af na moeizame executies. Full map navi Bluetooth® 1.250,- TODAY TOMORROW TOYOTA DE JONGE CAPPENDIJK DE JONGE ALEX V.D. VELDE Franse boeren eisen vanwege stagnerende export hogere prijzen. Moeder houdt dochter Voorstel tot uitstel zeven jaar verborgen onafhankelijk Kosovo 8 Donderdag 21 juni 2007 PZC door onze correspondent Frank Hendrickx CLEVELAND - Na de guillotine, de strop, de gaskamer en de elektri sche stoel zou de dodelijke injectie de meest humane manier moeten zijn om een misdadiger de ultieme straf op te leggen. „Een illusie", weet Jeffrey Gamso van de burger rechtenorganisatie Aclu (American Civil Libirty Union) sinds de laat ste twee executies in zijn staat Ohio zeker. „Het waren gruwelijke gebeurtenissen. Er was niets hu maans aan." De laatste executie in Ohio was die van Christopher Newton, een 37-jarige man die zijn celgenoot had vermoord vanwege een potje schaak. Hij stierf vorige maand aan de gevolgen van een dodelijk injectie, maar de procedure verliep niet helemaal volgens plan. De vol trekkers van het vonnis hadden ne gentig minuten nodig om de injec tie te plaatsen. Het bleek te moei lijk om de ader te vinden. Zeker tien keer werd er misgestoken. Newton kreeg tussendoor nog een plaspauze. Volgens de staat Ohio verliep alles volgens plan. Het pro bleem was alleen dat Newton leed aan overgewicht. Een jaar eerder ging het in Ohio 'Het waren gruwelijke gebeurtenissen. Er was niets humaans aan' ook al mis met de executie van de 57-jarige moordenaar Joe Clark. Ook toen bleken de beulen niet in staat om een ader te vinden. Ook in andere staten gaat het vaak mis. „Deze executies roepen veel vra gen op over de mensen die deze moorden uitvoeren", zegt Gamso. Namens zijn organisatie eist hij nu van de staat inzage in alle gege vens van de beulen. „Wij weten ei genlijk helemaal niets over deze mensen. Wie zijn het? Ik bedoel: er staan geen vacatures in de krant." Voorstanders van de doodstraf in Ohio hebben uiterst negatief gerea geerd op het verzoek. Zij menen dat Gamso probeert om de voltrek kers van de doodvonnissen te inti mideren. De staat Ohio weigert dan ook mee te werken. Gamso heeft inmiddels een twee de verzoek ingediend. „De namen zijn op dit moment niet zo belang rijk voor ons. Wij willen vooral weten of deze mensen gekwalifi ceerd zijn. Het toedienen van de injectie is een medische procedu re. Alleen is het artsen verboden om eraan mee te werken. Het is in strijd met hun beroepscode. Het gevolg is dat amateurs dit doen. Gamso begrijpt de overheid wel. „De doodstraf is niet het werk van De vernieuwde Toyota Verso. Nu ook als 'Business Line'. De ruime Toyota Verso is er met 5 of totale fiexibiiiteit. U kiest uit 2 zuinige 7 zitplaatsen. De veie opbergmogeiijk- benzine-, en 2 moderne dieselmotoren, heden en het beroemde Toyota Easy Flat waaronder de krachtige 2.2 liter D-4D Systeem met één handbeweging heeft Clean Power Diesel met 177pk/130kW u een volledig vlakke vloer - zorgen voor en 400 Nm koppel. Wat een power! Uw voordeel €2.000,- Toyota Verso vanaf €22,650,- Lease vanaf €439,- Prijs incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Leaseprijs per maand (Toyota Financial Services) o.b.v. full operational lease, 48 maanden en 20.000 km per jaar, excl. BTW en brandstof, 'i brandstofverbruik (2004/3/EC, 101/00/ECE) 6,4 L/100 km (15,6 km/L) t/m 7,7 L/100 km (13,0 km/L), CO2 170 t/m 184 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. Gecalculeerd met 75% no claim. Gemiddeld t Goes, Pearyweg 10, 0113-214810 Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58, 0115-61 7751 Vlissingen, Industrieweg 23, 0118-410800 Zuidzande, Mariastraat 3, 011 7-452232 Stoel niet goed genoeg Sinds de herinvoering van de doodstraf in 38 van de vijftig Amerikaanse staten, in 1976, zijn bijna elfhonderd mensen geëxecuteerd. Ruim 80 procent van deze vol trekkingen gebeurde per injec tie. Op de tweede plaats staat de elektrische stoel. Elektrocutie was in de twintig ste eeuw lange tijd de meest gebruikte manier om de dood straf te voltrekken in de VS. Nadat bleek dat enkele stoe len niet goed functioneerden, werd injectie de belangrijkste methode. een individu, maar van de staat. Dat is het principe. Aan de andere kant denk ik dat zij zich generen om te laten zien dat de executies worden uitgevoerd door mensen die daar niet toe in staat zijn." BAGDAD - Sjiitische opstandelingen hebben gisteren twee soennitische moskeeën opgeblazen. De explo sies richtten grote schade aan, maar er vielen geen slachtoffers. De aanslagen waren kennelijk be doeld als wraak voor de aanslag op een sjiitische moskee in Bagdad die dinsdag zeker 87 mensen dood de. Die dag kostte het geweld in Irak tussen sjiieten en soennieten aan 142 mensen het leven. De zelfmoordaanslag op de sjiiti sche moskee in Bagdad van dins dag werd gepleegd met een vracht wagen die beladen was met vijftig cilinders gas voor huishoudelijk ge bruik en ongeveer vijfhonderd ki lo springstof, zei een woordvoer der van het Iraakse leger. De autoriteiten willen met beveili gingshekken dergelijke aanslagen voorkomen. Tienduizend Ameri kaanse militairen zetten gisteren in de provincie Diyala hun offen sief voort tegen soennitische op standelingen. Daarbij zijn dertig re bellen gedood. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - Hun taal klinkt dreigend en hun bivakmutsen doen de rest. „Wijnboeren, wij roepen jullie op in opstand te komen. Als de wijn- prijzen niet binnen een maand stij gen, dan zullen wij actie onderne men." Obscure filmbeelden tonen een groepje Zuid-Franse wijnpro ducenten, dat in het accent van de streek Languedoc dreigende taal uitslaan naar president Sarkozy. Er zouden weieens doden kunnen vallen, zegt de woordvoerder van de groep. Hij liet zich waarschijn lijk inspireren door de Corsicaanse onafhankelijkheidsbeweging, die 'Als de wijnprijzen niet stijgen, dan zullen wij actie ondernemen' in het verleden regelmatig soortge lijke beelden de wereld instuurde. „Als Sarkozy de belangen van de wijnboeren niet behartigt, is hij ge heel verantwoordelijk voor wat er zal gebeuren." De boeren zijn woedend over de geringe bedragen die zij voor hun product ontvangen. De wijncon sumptie in Frankrijk loopt al jaren terug en de export stagneert. In een regio als Languedoc, dat voor namelijk goedkopere land- en tafel wijnen produceert, is de vraag sterk teruggelopen, wat tot lagere prijzen leidt. Ruim een maand geleden ontving de tv-zender France 3 de beelden van de actievoerders. Zij stelden een ultimatum: als de prijzen niet stijgen, deinzen zij er niet voor te rug in de voetsporen te treden van hun collega's die precies een eeuw geleden een gewelddadige opstand ontketenden, waarbij enkele do den te betreuren vielen. Het ultimatum liep zondag af, zon der dat de wijnprijzen zijn geste gen. Ondanks de bedreigingen houden de gemaskerde wijnboe ren zich tot nog toe koest. Het is niet de eerste keer sinds 1907 dat de wijnboeren in deze re latief arme regio een gewelddadige noodkreet laten horen. Na een aan vankelijk vreedzame demonstratie vielen activisten vorig jaar de gen darmerie aan. URSBERG - Uit angst haar kind te verliezen, heeft een moeder in het Beierse Ursberg haar nu zevenjari ge dochter vanaf de geboorte ver borgen gehouden voor de buiten wereld. De 46-jarige vrouw was bang dat de Duitse autoriteiten haar kind zouden afpakken, aldus de Duitse justitie. De vrouw woon de samen met haar dochter Anja op een boerderij. De vader be zocht zijn dochter daar geregeld. NEW YORK - De Servische provin cie Kosovo wordt later onafhanke lijk. Westerse landen willen een af kondiging van onafhankelijkheid met vier maanden uitstellen om Servische en Russische bezwaren uit de weg te ruimen. Dat blijkt uit een resolutie die Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten gisteren presenteerden bij de Vere nigde Naties. Rusland lijkt er ech ter niet voor te voelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8