Walraven strikt wereldkampioen Nederlagen favorieten Scheldezicht aast op nationale titel Alexander Schwarzman komt opnieuw naar damtoernooi Goes. Robert Kovac naar Borussia Dortmund Van de Cruiter vierde op EK bodybuilding Winaars aan de start van Tilburg Ten Miles Hooligans aan banden tijdens EK voetbal Derde plaats Lavrijssen in tijdritcompetitie Zege Vitalia Doumesh op WK dammen Schimmelpennink en Den Rooyen verliezen eerste partij tennis. WPZC Donderdag 21 juni 2007 45 door Koen de Vries VEERE - Aart Walraven heeft het weer voor elkaar. De voorzitter van het organisatiecomité van het Hiltex Zeeland Open heeft op nieuw de wereldkampioen dam men gestrikt. Het is de Rus Alexan der Schwarzman, die op 2 juni in Hardenberg verrassend de titel greep. Het toernooi wordt van 13 tot en met 18 augustus gehouden in Sportpunt Zeeland in Goes. Schwarzman is in Zeeland kind aan huis. Hij werd in 2002 in Dom burg Europees kampioen en miste sindsdien geen enkele keer de Zee land Open. „Schwarzman voelt zich hier op zijn gemak. In novem ber zei hij dat hij graag wilde ko men, mede omdat hij het toernooi nog nooit gewonnen heeft. Nadat hij wereldkampioen werd, vroeg hij wel of we iets extra's konden bieden. Een logische reactie", vindt Aart Walraven. WEMELDINGE - Het libre-C5-team van Scheldezicht strijdt zondag in Nieuwegein om het Nederlands kampioenschap. Liefst 24 kleine en 4 grote tafels worden in sportcomplex Merwes- teijn opgesteld om de circa 500 wedstrijden om het NK in diverse klassen en spelsoorten te kunnen verwerken. Scheldezicht bestaat uit teamcaptain Johan Schouwe- naar, Rudy de Vos, Arthur Hoo- gesteeger en Claudia van den Ber ge- Van den Berge veroverde eerder dit seizoen al een tweede plaats op het NK libre zesde klasse. De strijd voor de Bevelandse for matie begint zondag al om 9.30 uur. De finale wordt verwacht om streeks 17.00 uur. Dat extra's was natuurlijk wat extra startgeld. En de Moskoviet wilde ook een simultaan spelen. Omdat Walraven de uittredende wereldkampioen Tzjizov al vastge legd had voor het Zeeland Open inclusief een simultaan (woensdag avond 15 augustus in de Gekroon de Suikerbiet in Zierikzee), komt Schwarzman medio oktober terug naar Goes voor zijn simultaan. Complicerende factor was wel dat de dag nadat het Zeeland Open af loopt in Slovenië een ander toer nooi begint. En daar wil de nieu we kampioen ook spelen. Gevolg is dat Schwarzman op de slotdag als de gesmeerde bliksem naar het vliegveld van Charleroi moet rei zen om naar Bovec te vliegen. De Let Guntis Valneris (oud-wereld kampioen) en het Nederlandse ta lent Sven Winkel zullen hem ver gezellen. Walraven verheugt zich op de komst van kampioen. Hij greep de wereldtitel met spel vol risico's en zal zich in Goes zeker niet verstop pen. „Schwarzman denkt ook altijd DORTMUND - Borussia Dortmund heeft Robert Kovac overgenomen van Juventus. De 33-jarige Kroati sche verdediger volgt bij de Bun- desligaclub Christoph Metzelder op, die transfervrij naar Real Ma drid verhuist. Kovac ondertekende een verbintenis voor twee jaar. GOES - Op het EK bodybuilding van de bond Wabba eindigde Aart van de Gruiter uit Arnemuiden als vierde in de masterklasse. Aziz Bozkurt uit Oost-Souburg viel in dezelfde klasse buiten de beste zes. In Frankfurt (Duitsland) streden 150 atleten uit 21 landen om de prijzen. mee over de formule", vertelt Wal raven. „In december stuurde hij een mail met een voorstel om het speeltempo te veranderen. Ik vind het een goed voorstel en zo gaan we het nu ook doen." Verder blijft de toernooiformule intact. Het is een revolutionaire: bij remise worden de resterende schijven geteld. Een verschil wordt in de score tot uitdrukking ge bracht, bijvoorbeeld 1,01-0,99 of 1,02-0,98. Naast Schwarzman, Valneris, Tsji- zov en Winkel komen nog dertien spelers in actie. Ze worden in twee groepen van acht verdeeld. Op de slotdag spelen de winnaars van de poules tegen elkaar, net als de nummers twee, drie enz. Het zijn Nederlands kampioen Baljakin, de jonge Rus Kalmakov, de Letse oud-wereldkampioen jeugd Rob erts Misans, Mare Njofang uit Ka- WJj Wereldkampioen Alexander Schwarzman gaat in augustus in Goes proberen voor het eerst het Hiltex Zeeland Open dam toernooi te winnen. TILBURG - De winnaars van de Til burg Ten Miles van 2006 staan dit jaar op 2 september weer aan de start. De organisatie legde Cosmas Koech (Kenia) en Nadia Ejjafini (Bahrein). De pas 21-jarig Keniaan liep vorig jaar een persoonlijk re cord op de tien mijlen: 46.15. WENEN - Oostenrijk, dat volgend jaar met Zwitserland het EK voet bal organiseert, gaat een meld plicht invoeren voor voetbalvanda len. Geregistreerde hooligans moe ten vier uur voor het begin van een EK-duel op het politiebureau verschijnen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat. meroen en de Nederlanders Auke Scholma (vijfde op het WK), natio naal kampioen Kees Tijssen, jeugd wereldkampioen Pirn Meurs, Ron Heusdens (winnaar 2005), Marino Barkel en Rotterdammer Daoude Soumah (vorig jaar winnaar open groep). De Zeeuwen Daaf Kasse en Bennie Provoost completeren het veld. Walraven heeft duidelijk op de jeugd ingezet. In de hoofdtoernooi zitten meer jonge spelers dan an ders en ook de open groep her bergt jong talent. Trekpleister is Roel Boomsma (14), volgens Aart Walraven een dammer van uitzon derlijke klasse. Hij is eerste reserve voor het hoofdtoernooi. Gevolg van de verjonging is dat voor een speler als Alexei Domshev, in Har denberg nog actief op het WK, slechts plaats is in het open toer nooi. Spannend factor bij het Zeeland Open is de rol van hoofdsponsor Hiltex. Zijn contract loopt dit jaar af Bij op de openingsdag van het toernooi wordt bekend of hij door gaat. ALMERE - Birgit Lavrijssen is in de zevende rit van de landelijke Mi lieu 123 tijdritcompetitie bij de nieuwelingen op de derde plaats geëindigd. De Kapelse legde de 19 kilometer af in 28.39 minuten. Ze is de tweede stek in het klasse ment tot op 1 punt genaderd. JAKOETSK - Vitalia Doumesh kan op het WK dammen voor vrou wen in Jakoetsk weer voorzichtig omhoog kijken. De Nederlandse versloeg in de achtste ronde van de Moldavische hekkesluitster Bel la Sigal. Landgenote Nina Hoek man hield met zwart Tamara Tan- sikkoezjina in bedwang. KLOETINGE - Karlo den Rooyen heeft bij het jeugdtoernooi van ten nisvereniging De Bongerd zijn eer ste wedstrijd verloren. De als derde geplaatste speler deed dat bij de jongens tot en met twaalf jaar tegen Robert Allewijn. Den Rooyen, speler van ten nisclub Bathse Kreek in Rilland, won nog wel de eerste verkorte set met 5-4, maar moest daarna de ze ge aan Allewijn laten met 4-2 en 7-6. Den Rooyen heeft nog de par tij tegen Niels Meulmeester te gaan. Bij de meisjes tot en met veertien jaar had de als vierde inge schaalde Anneloes Rijk de grootse moeite om haar eerste pouleduel in winst om te zetten. Tegen Dori- en Bruijnzeel verloor Rijk de eer ste set met 5-7, maar won het twee de en derde bedrijf met 6-0 en 7-6. Bij 't Halve Maantje in Goes moest de als eerste geplaatste René Schimmelpennink direct het toer nooi verlaten. De speler van tennisvereniging Zie rikzee was in straight sets niet op gewassen tegen Riche Anbee 3-6 2-6 en komt in de halve eindstrijd uit tegen Ruurt van der Wel, die met dezelfde setstanden als An- beek de baas was over Django Westland. UITSLAGEN PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Dressuur. CDI: 1. Van Lieren/Hexagon's Ollright 70,750, 2. Van Grunsven/Krack 70,042, 3. Marlies van Baalen/BMC Kigali 68,083. TENNIS Rosmalen. Mannen, tweede ronde: Bennet- eau (Fra) - Haase (Ned) 7-6 (5) 6-3, Dupuis (Fra) - Roitman (Arg) 7-6 (5) 6-3, Becker (Dui) - Allegro (Zwi) 6-4 7-6 (6), Tipsarevic (Ser) - Dlouhy (Tsj) 6-2 2-6 7-5, Berrer (Dui) - Canas (Arg/3) 3-6 6-4 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Safina (Rus/4) - Krajicek (Ned) 6-4 3-6 6-4, Kerber (Dui) - Vesnina (Rus) 6-3 6-3, Flantuchova (Slw/5) - Shaughnessy (VSt) 3-6 6-3 5-3 opgave. Dubbelspel, kwartfinale: Coetzee/Wassen (ZAf/Ned) - Cibulec/Kerr (Tsj/Aus) 6-4 7-5. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. ProTour, vijfde etap pe Vaduz - Giubiasco: 1. McEwen (Aus) 192,2 km in 4.55.39 (39,127 km/uur), 2. Bennati (Ita), 3. Zabel (Dui), 4. Fischer (Bra), 5. Moreni (Ita), 6. Rast (Zwi), 7. Burghardt (Dui), 8. Kopp (Dui), 9. Elmiger (Zwi), 10. Hinault (Fra)' 44. Boven, 73. Eltink, 86. Tankink, 102. Kroon, 115. Dekker, 116. Boogerd, 150. Ten Dam 7.16. Algemeen klassement: 1. Schleck 19.29.03, 2. Efimkin 0.49, 3. Kirchen, 4. Gomez Marchan- te 0.58, 5. Carrara 1.05, 6. Karpets 1.19, 7. Flo- rencio 1.39, 8. Cunego 1.46, 9. Devolder 2.03, 10. Simoni 2.06' 47. Tankink 10.50, 57. Eltink 12.57, 60. Ten Dam 14.16, 78. Dekker 21.23, 101. Boogerd 28.18, 117. Kroon 32.13, 135. Boven 43.30. Ster Elektrotour. Tweede etappe Schijndel - Nuth: 1. Weylandt (Bel) 166 km in 3.50.26, 2. Förster (Dui), 3. Van Dijk (Ned), 4. Cavendish (GBr), 5. Schmitz (Ned), 6. Sentjens (Bel)' 9. Kurvers, 19. Van Leijen, 20. Scheuneman. Algemeen klassement: 1Ignatjev (Rus) 3.59.52, 2. Troesov (Rus) 0.06, 3. Rosseler (Bel) 0.07, 4. Flens (Ned) 0.11, 5. Arvesen (Noo) 0.12, 6. Krauss (Dui) 0.15' 8. Tjallingii, 9. Oostlander 0.17, 11. Knaven 0.19, 14. Schmitz 0.20, 16. Langeveld 0.21, 19. Reus 0.22. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Agenda Biljarten Koppeltoernooi driebanden Kwadendamme. Vijfde ronde kleine tafel. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren. Aanvang: 19.30 uur. Wielrennen Rabo Ster. Eerste etappe tijdrit Vlissingen-Vlis- singen, 7,2 km. Start Badhuisstraat bij Leeu- wentrap, finish Badhuisstraat bij Stadhuis. Aan vang 18.30 uur. Wereldkampioen Alexander Schwarzman gaat een nieuw poging doen het Zeeland Open te winnen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83