Erwin Mesu pakt skeelertitel Nieuwe start zeilwedstrijd ooi<'voo!v?edènt Mooie zege Van Lieren en Ollright Organisatoren van brommerraces moeten hard werken om eindjes aan elkaar te kunnen knopen Favoriet Andries Minderhoud staakt de strijd voortijdig. Combinatie wint Grand Prix CHIO Rotterdam na lange absentie. Terneuzen Trophy wil uitgroeien tot evenement van formaat. Wedstrijden in Wemeldinge toe aan dertiende editie. 44 Donderdag 21 juni 2007 PZC Erwin Mesu wint in Krabbendijke de eindsprint van zijn ploeggenoot Niels Paardekooper. foto Dirk-Jan Gjeltema door René van Stee KRABBENDIJKE - Het eerste open Zeeuwse kampioenschap skeele ren kende een verrassende win naar. Want niet de gedoodverfde favoriet Andries Minderhoud uit Waarde was gisteravond de beste in Krabbendijke, maar Erwin Me su, tevens zijn ploeggenoot bij Skeelerteam VVV Zeeland. De Middelburger won de sprint van een kopgroep van vier man. Die had zich iets over de helft van wedstrijd afgescheiden van de rest van het peloton. Er was een drie dubbele triomf voor Skeelerteam VW Zeeland, want Niels Steen bakker uit Biggekerke en Olivier Goud uit Waarde behaalden de tweede en derde plaats. „Het is lekker om hier te winnen. Want er is in Krabbendijke altijd veel publiek. Bovendien is het ook nog eens een mooi rondje door het dorp", zei een tevreden Mesu na afloop. Hij was vol bewonde ring voor Cees Cijsouw (43) uit Oostburg, de nationaal kampioen bij de veteranen, die ook deel uit maakte van de kopgroep. „Het is echt heel knap wat Cees heeft ge daan. Niet alleen reed hij heel ge makkelijk mee, ook schuwde hij het kopwerk niet." GOES - Laurens van Lieren uit Schore is met zijn paard Hexagons Ollright bezig met een sterke co meback. De combinatie schreef gis teren tijdens het CHIO van Rotter dam de Grand Prix op de naam. De combinatie stond enige tijd op non actief vanwege een beenbles sure van Ollright. Zondag maak ten van Lieren en Ollright hun ren tree in Zevenaar. Die niet al te sterk bezette wedstrijd werd met overmacht gewonnen. De wed strijd van gisteren in het Kralingse Bos was van een heel andere orde. Van Lieren en Ollright scoorden 70,75% en bleven daarmee onder meer Anky van Grunsven met Krack C (tweede), Marlies van Baaien met Kigali (derde), Kirsten Beckers met Jazz (vierde) en Alex van Silfhout met Nimbly (zeven de) voor. „De proef was bijna fout- ,loos", vond Van Lieren. „Ollright had iets meer ontspannen kunnen lopen in de stap en kwam mis schien nog wat kracht tekort. Maar verder bevestigde hij het gevoel dat ik al tijdens de trainingen kreeg. Hij is keigoed." Daarmee voegde het duo zich bij „de kandidaten voor deelname aan het EK dat eind augustus in de buurt van Turijn begint. Van Lie ren wil zich voordien nog één keer laten zien. In het toernooi in Hick- stead (Engeland), eind juli. Cijsouw kwam in de eindsprint net iets tekort. Maar daar maalde hij niet om. „Het is terecht dat een van die andere jongens wint. Zij hebben de wedstrijd gedomi neerd. Ik ben al dik tevreden dat ik aan kop kon meerijden. Vooraf had ik dit niet verwacht", verklaar de Cijsouw. Andries Minderhoud, de enige Zeeuw die op landelijk niveau uit komt in de hoogste A-categorie, zag de ontknoping van de wed strijd van de kant. Al na vijf rond jes merkte hij dat hij onvoldoende kracht had om in het spoor van zijn ploeggenoten te blijven. „Het is onverklaarbaar. Vooraf voel de ik me goed, maar in de wed strijd had ik heel snel in de gaten dat het helemaal niks zou wor den", aldus een gedesillusioneerde Minderhoud die vooraf zijn zin nen op de Zeeuwse titel had gezet. Minderhoud kampte afgelopen za terdag ook al met tegenslag. In Zaanstad moest hij de strijd sta ken, omdat hij te veel hinder on dervond van de lip van zijn nieu we rechterschoen. Minderhoud wanhoopt echter niet. „Mijn vol gende wedstrijd is pas over ander halve week. Dan is alles ongetwij feld weer in orde." De wedstrijd in Krabbendijke, ge organiseerd door de plaatselijke ijs- en skeelervereniging, had 42 deelnemers aan de start. De race telt ook mee voor de WEA-cup. door René van Stee TERNEUZEN - Echt wegkwijnen deed de Terneuzen Trophy niet, maar een positieve impuls kon de ze zeilwedstrijd op de Westerschel- de wel gebruiken. Daarom besloten de organisato ren, de plaatselijke watersportvere nigingen De Honte en Neusen, door Jan Dagevos WEMELDINGE - Het Kanaalcircuit in Wemeldinge is zaterdag wederom het decor van de brommerraces. De stichting ProMotorZeeland houdt voor de dertiende keer weg races. Er wordt in zeven klassen ge reden. Het was voor de organisatie dit sei zoen hard werken om de eindjes aan elkaar te kunnen knopen. Een hoofdsponsor ontbreekt, maar dankzij de trouwe subsponsors kunnen de races toch doorgaan. „We werken met een begroting van 10.000 euro", legt penning meester Ton van Kruiningen uit. „Er zit nu nog een gat in, maar dat hebben we andere jaren ook wel om het evenement gelijktijdig met de Havendagen Terneuzen te hou den. De verwachting is niet dat ko mend weekeinde de boten hier door meteen massaal zullen in schrijven. „Maar we denken wel dat de Havendagen extra uitstra ling aan de Terneuzen Trophy ge ven. Het streven is om langzaam maar zeker uit te groeien tot een wedstrijd waar zeker de zeilers uit de regio niet omheen kunnen", vertelt Maarten de Pooter van het organisatiecomité. De naam van eens gehad en dan kwamen we er uiteindelijk toch weer uit. Het is nog altijd hartstikke leuk om dit voor de motorraceliefhebbers te or ganiseren." De wedstrijden hebben dezelfde opzet als voorgaande jaren, met dat verschil dat nu enkele klassen zijn samengevoegd. Van Kruiningen: „Dat heeft te ma ken met het aantal rijders. Er ko men minder deelnemers dan in de afgelopen jaren. Daarom hebben we categorieën samengevoegd en hebben we nu gecombineerde wedstrijden. Op ons lange circuit is dat geen enkel probleem. We hebben ook voor kortere wedstrij den gekozen, zodat we in elke klas se twee wedstrijden op één dag kunnen rijden. Dat geeft meer spanning en is voor de toeschou wers leuker." Het circuit van Wemeldinge, gele de regatta is niet veranderd. Maar omdat de opzet grondig is gewij zigd spreekt hij toch over de eerste editie van de Terneuzen Trophy. Zowel op zaterdag als zondag wor den er meerdere manches gevaren in de IRC, de ORC-Club en de CR-klassen. De eerste start is tel kens om 11.00 vanuit de buiten jachthaven in Terneuzen. Er wordt gestreden om de Kapitein Rooibos- trofee, vernoemd naar een titel song van de voormalige Terneu- zense dialectband De Lamaketta's. gen op het kanaaleiland, heeft een lengte van 1700 meter. De animo mag landelijk dan iets teruglopen, in Zeeland zijn nog genoeg motor racers. Zo komen zaterdag in We meldinge negen coureurs in actie. In de super-motardklasse is Adriaan Meeuwsen uit Krabbendij ke een topper. Hij leidt in de stand voor het Nederlands kampioen schap. Kees Ridderhof (Kapelle) en Nic ky Duivewaarde (Kapelle) komen ook in deze klasse uit. In de formu le-categorie geven Elbert van den Bosse (Ovezande), Kevin Klooster man ('s-Gravenpolder) en Rick Peeters (Kwadendamme) acte de De animo voor brommerraces neemt iets af. Toch worden zater dag 3000 toeschouwers ver wacht rond het Kanaalcircuit bij Wemeldinge. TEL AVIV - Real Madrid heeft twee dagen na het veroveren van de Spaanse titel een demonstratie wedstrijd voor de vrede gespeeld tegen een Israëlisch-Palestijns elf tal, en overtuigend gewonnen. Het duel in het stadion van Ramat Gan bij Tel Aviv eindigde in 8-0. In het Madrileense sterrenensem ble ontbraken David Beckham en Roberto Carlos, die zondag af scheid hebben genomen van de club. Ruud van Nistelrooij deed wegens een blessure niet mee. présence. Bij de expi-klasse gaat de aandacht zaterdag uit naar René Kesselaar. De coureur uit 's-Gra venpolder staat tweede in het klas sement voor het NK. Verder zijn Ronald van Liere ('s-Gravenpol der) en Jeroen Kerpel (Goes) erop gebrand goede prestaties neer te zetten. Naast al deze wedstrijden zijn er zaterdag weer races voor klassieke motoren. Er zijn twee klassen ge vormd. Tot nu toe hebben zich 40 rijders aangemeld, onder wie cou reurs uit Duitsland en België. Er worden zaterdag in Wemeldin ge zo'n 3000 toeschouwers ver wacht. De trainingen beginnen om 9.00 uur. De eerste wedstrij den gaan om 13.00 uur van start. De toegang is gratis. Wie meer in formatie wil, kan terecht op de si te van de stichting (www.promo- torzeeland.nl).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82