Sport Rackets vliegen in het rond in Rosmalen Peter Wessels deed het nooit beter in eigen land Heerenveen betaalt 1 miljoen euro te veel voor aanwinst Bak Nielsen www.skytours.nl ZOMERVOORDEEL 249, ,399,. 199, ,149, 299, 349. 399, 399, 349, 389, www.skytours.nl EMIRATEN Michaëlla Krajicek en Robin Haase stranden op het Brabantse gras. Kerkhove simpel in tweede ronde Friese club wist niet dat Deense verdediger clausule in contract had. HALFPENSION GRAN CANARIA TENERIFE BULGARIJE TUNESIE KRETA KOS EGYPTE LANZAROTE FUERTEVENTURA TURKIJE PZC Donderdag 21 juni 2007 I 43 door Jeroen Mascini ROSMALEN - Het gebeurt op elke tennisbaan en een goed teken is het nooit. Michaëlla Krajicek en Robin Haase gooiden gisteren meerdere keren wanhopig het racket naar de grond. Het hielp de Nederlandse tennissers niet van hun frustratie af, want beiden wer den uitgeschakeld op de Ordina Open. Krajicek, vorig jaar winnares in Rosmalen, verloor van Dinara Safi- na: 6-4, 3-6, 6-4. De 21-jarige Rus sin, de jongere zus van Marat Sa- fin, moest de zege vorig jaar in de finale van het grastoernooi nog aan de andere (half-)zus van een beroemde tennisser laten. Maar het kan niet anders dan dat Safma inmiddels tot de minst favoriete te genstandster van Krajicek (18) is uitgegroeid. Voor de vierde keer in 2007 was de geblokte Russische sterker. Het goede nieuws is dat Krajicek op Wimbledon de nummer twaalf van de wereld in de eerste twee ronden in ieder geval ontloopt. Gisteren werd bekend dat Neer- lands tennishoop voor het eerst in haar loopbaan is geplaatst op een grandslam en dus kan ze pas in de derde ronde een geplaatste speel ster tegenkomen. En nee, ze wil niet zo snel mogelijk revanche op Michaëlla Krajicek baalt en smijt haar racket weer 's weg in de verloren par tij tegen Dinara Safina. foto Evert-Jan Daniëls de zus van Marat. „Ik heb even ge noeg tegen Safma gespeeld." De lichaamstaal van beide tennis sters zei veel tijdens het woensdag se hoofdgerecht op het Brabantse gras. Waar Krajicek af en toe over de baan drentelde als een klein kind dat zijn zin niet krijgt, pro beerde Safina vooral de indruk te wekken van een topfitte atlete die heilig gelooft in de goede afloop. Het was tussen de punten door springen, huppelen, energiek naar het bankje rennen (Safina dus) te genover het schuifelen, vertragen en vertwijfeld kijken naar vader/coach Petr van Krajicek. Die ook nog eens haar frustratie ver baal tot uiting bracht - 'Waarom sla ik die bal nou niet in?' - en ge regeld haar racket liet stuiteren. De titelverdedigster begon te pas sief Maar toch was het ook weer niet slecht wat ze liet zien. Kraji cek maakte een aantal knappe pun ten, vooral met haar backhand, en serveerde meerdere breekpunten weg met een ace. Maar op basis van de houding op de baan was het terecht dat de winst in de slot fase naar Safina ging. Ze brak haar opponente op 5-4 in de derde set. W4 Dinara Safina begint zo langza- merhand een angstgegner van Michaëlla Krajicek te worden. In Rosmalen verliest Krajicek voor de vierde keer van haar in 2007. Krajicek zelf gaf de credits aan de Russin. „Het was knokken en vech ten en Dinara was de betere. Ze is gewoon een heel goede speelster, heeft ook al in de toptien gestaan. Haar spel is moeilijk voor mij. Ze maakt de baan breed en serveert en retourneert goed." Dat ze af en toe flink tekeer ging op de baan, was haar zelf niet zo opgevallen. „Daar denk ik op dat moment niet over na. Ik probeer er het beste uit te halen, maar er zat vandaag niet meer in. Ik had mijn kansen beter moeten benut ten en als dat niet lukt, dan rea geer ik me liever even af dan dat ik het binnenhoud." Ook Robin Haase liet zijn racket een paar keer uit zijn handen val len in de tweede ronde tegen de Fransman Julien Benneteau. De beste Nederlander van dit mo ment verloor met 7-6 (5), 6-3 en zei daarna dat hij zwaar teleurge steld was. Winst was een kleine doorbraak geweest voor de twintigjarige Ha genaar, die op een aansprekend toernooi nog nooit verder kwam dan de derde ronde. „Ik heb niet het niveau van mijn eerste wed strijd gehaald. Voelde de ballen vanaf het begin niet in mijn racket zitten." Het was de afsluiting van een te leurstellend grasseizoen: in de chal lenger van Surbiton verloor Haase in de eerste ronde, in Halle strand de hij in de kwalificaties. Oorza ken voor zijn zwakke optreden van gisteren wist Haase niet. „Het kunnen zo veel dingen zijn. Vanaf het begin raakte ik de ballen niet lekker. Dan ga je zoeken: harder slaan, juist rustig spelen, het wordt alleen maar moeilijker", probeerde hij uit te leggen. Het begin van de tiebreak in de eerste set was daarbij het diepte punt. Benneteau hoefde eigenlijk alleen maar toe te kijken hoe Haase de fouten opeenstapelde. „Maar ik heb mijn kop erna niet la ten hangen. Ik baalde, maar had op dat moment nog het gevoel dat ik kon winnen." Met een break in de achtste game besliste Bennet eau, de nummer 57 van de wereld, ook de tweede set in zijn voordeel. Wimbledon 2007 Michaëlla Krajicek is morgen bij de loting voor Wimbledon als 32e geplaatst. Krajicek bezet de 33e plaats op de wereldranglijst. Door de afmelding van Vera Zvonareva kreeg ze de laatste bescherm de plek toegewezen. Voor het eerst is Krajicek bij een grandslam geplaatst. Justine Henin is bij de vrou wen als eerste geplaatst, titel verdedigster Amélie Mauresmo als vierde. Bij de mannen is titelverdedi ger Roger Federer als eerste geplaatst. door Jeroen Mascini ROSMALEN - Peter Wessels, die niet zo lang geleden met motivatiepro blemen kampte, is sinds gisteren de enige overgebleven Nederland se tennisser in het enkelspel op de Ordina Open. De qualifier bereik te de kwartfinale ten koste van de Argentijn Carlos Berlocq: 6-2, 7-6 (3). Zijn eerste kwartfinale in een ATP-toernooi in eigen land. De 29-jarige nummer 488 van de wereld speelde vorige week nog competitie met Amstelpark, regel de op het nippertje grasschoenen en heeft op het Autotron inmid dels vijf potjes in de benen. Zijn geheim zou kunnen zijn dat hij on bevangen kan spelen. „Toch voel ik wel druk. Ik speel dan wel tegen jongens uit de top honderd, maar het zijn wel spelers waarvan ik vind dat ik ze op gras kan ver slaan." Zijn laatste kwartfinale in een groot toernooi speelde Wessels in 2005 in Peking tegen Nadal. „Maar dat voelt als veel langer geleden." Vandaag neemt hij het in Rosma len op tegen een andere Span jaard, de als eerste geplaatste Tom my Robredo. „Alles wat ik' meer pak, is bonus. Maar dit is ook al heel mooi." AMSTELVEEN - Tennisster Lesley Kerkhove is gisteren probleemloos doorgedrongen tot de tweede ron de van het driesterrentoernooi in Amstelveen. De als vijfde geplaats te speelster uit Zierikzee won met 6-0 en 6-2 van Elleke Brölman die was toegelaten tot het toernooi, of ficieel Het Open Startbaan Toer nooi, met een wildcard. Vanmid dag speelt Kerkhove, nationaal kampioene in de categorie tot zes tien jaar, in de tweede ronde tegen Lianne de Jong, die zich in de eer ste ronde simpel ontdeed van een qualifier. Als Kerkhove wint, speelt ze in de kwartfinale waar schijnlijk tegen de als eerste ge plaatste Linda Sentis. door Peter van der Meeren HEERENVEEN - SC Heerenveen prijst zich gelukkig nu in Kristian Bak Nielsen de opvolger van Pet ter Hansson is gevonden. Maar ook de vorige club van de 24-jarige Deen, Midtjylland, is zeer tevre den. „Ons ene oog huilt, maar het andere lacht", zei directeur Jens Orgaard gisteravond veelbeteke nend. Heerenveen betaalt name lijk 2 miljoen euro voor de voor vier seizoenen vastgelegde Bak Nielsen, terwijl een clausule in zijn contract meldt dat hij al voor 1 miljoen euro verkocht had kun nen worden. „Dit is een goede deal voor alle betrokkenen", meent Orgaard. „Heerenveen krijgt onze beste speler, Kristian heeft een mooi contract en wij houden er een prima bedrag aan over. Dat is nodig, want we heb ben een bedrijf te runnen", aldus de voorzitter van de club uit Her- ning, die vorig seizoen in de Deen se competitie tweede werd achter |W Heerenveen heeft twee miljoen euro betaalt voor de Deense ver dediger Nielsen. De club kon hem volgens zijn contract voor een miljoen minder kopen. FC Kopenhagen. Midtjylland kan daardoor tegenstander van Heeren veen in de Uefa Cup worden. 0rgaard en de zaakwaarnemer van Bak Nielsen, Ivan Benes, heb ben Heerenveen niet verteld van de clausule. Dat hoeft ook niet; Heerenveen had er naar kunnen informeren. Met een bod van 1 mil joen euro zou Heerenveen de kop- sterke aanvoerder van Midtjylland (die nog een driejarig contract had) zo goed als zeker ook aan zich gebonden hebben. „Want ik denk niet dat ik op dit moment op een betere plek terecht kan", aldus Bak Nielsen. Heerenveens directielid Yme Kui per wilde niet reageren. Dubai Ras Al Khaimah 5* DELUXE Al Hamra Village 3* Playa del Sol Apt. - Logies 3* Ten Bel Alborada Aparthotel - All Inclusive 4* Flamingo Hotel - Logies ontbijt 3* Club Thapsus Hotel Halfpension 3* Elpida Hotel Ail Inclusive 3* Pyli Bay Hotel - All Inclusive 5* Prima Life Rehana Resort - All Inclusive 3* Sun Park Aparthotel - All Inclusive 3* La Piramide Hotel - All Inclusive 5* Club Turan Prince - All Inclusive International Tours Bel: 09001552 (18ct p/m) iiSrSf Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt INCLUSIEF TOESLAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81