Sport Robbie McEwen wint sprint in bergetappe Amateurvoetbalclub Türkiyemspor zoekt het geld bij de sjeiks Weylandt ritwinnaar in Ster Elektrotoer Opleidingsinstituut voor Arabische spelers in Amsterdam. Transfer Pocognoli van Genk naar AZ is rond PSV bij CL-loting in de tweede pot Tour de France heeft hoekje op YouTube Thomas Dekker blijft werken met Cecchini CSC gaat verder als wielersponsor Volleybalsters zien af van Grand Prix 2008 Lange vlucht met Laurens ten Dam strandt in finale. Belgische sprinter verslaat Förster in tweede etappe. Zwemster geëlektrocuteerd 42 l Donderdag 21 juni 2007 PZC Laurens ten Dam (rechts) ging gisteren op avontuur in de Ronde van Zwitserland. Eerst alleen, later met Rubens Bertogliati (links). Tien kilometer voor de finish strandde Van Dam. foto Eddy Risch/EPA door Edwin Schoon en Thijs Zeeman AMSTERDAM - Amateurvoetbalclub Türkiyemspor zoekt geld bij Arabi sche sjeiks. De nieuwe voorzitter en geldschieter Sahin Gerdan wil van de club een opleidingsinsti tuut maken voor Arabische spe lers. Daarmee zal de club van de ondergang gered worden, stelt Ger dan. In overleg met zijn zakelijke con tacten in Qatar, Koeweit, Dubai en Saoedi-Arabië stelt Gerdan een bu sinessplan op. „Het idee is om Ara bische spelers op te leiden tegen een flinke vergoeding. De sjeiks waar ik een relatie mee heb opge bouwd zijn helemaal gek van het Nederlandse voetbal." Volgens Gerdan, een Rotterdamse voetbalmakelaar en handelaar in onroerend goed, bestaat in de olie- staten een grote frustratie dat geen enkele Arabier op topniveau speelt. W* De Amsterdamse amateurclub Türkiyemspor boort Arabische gelden aan om het vege lijf te redden. Het moet de ingang naar het betaald voetbal worden. arnhem - Sébastien Pocognoli stapt over naar AZ. De zaakwaar nemer van de Belgische speler heeft gisteravond tegen het Franse persbureau AFP gezegd dat beide clubs overeenstemming hebben be reikt. Pocognoli zelf was al langer ak koord met de Alkmaarse club. De Belgische verdediger van Racing Genk gaat een contract voor vijf seizoenen tekenen. eindhoven - PSV wordt bij de lo ting voor de Champions League net als in voorgaande jaren inge deeld in pot twee. Dat betekent dat de Nederlandse landskampioen in de groepsfase één sterke tegenstander en twee re latief zwakkere tegenstanders zal treffen. Ook Ajax wordt ingedeeld in pot twee, maar de Amsterdammers moeten zich nog wel eerst zien te kwalificeren voor de groepsfase. parijs - De organisatie van de Ron de van Frankrijk heeft een samen werkingsverband met de internet site YouTube.com. De Tour heeft een eigen 'hoekje' gekregen, waar officiële video's van de Tour zijn geplaatst. Vooralsnog zijn negen filmpjes online gezet. Hierbij zijn onder meer de presentatie van de komende editie, maar ook samen vattingen van de Tours vanaf 2001. Er staat ook een link naar de offi ciële website van de Ronde. „Daar hebben ze veel geld voor over. Als ik een Arabier in de Champions League help, bouwen ze zo een stadion voor me." Gerdan (35) nam met zijn bedrijf Dutch Football Management de er fenis over van de vermoorde Tür- kiyemspor-voorzitter Nedim Imaq. Gerdan betaalde de 70.000 euro aan openstaande rekeningen, trok ex-prof John de Wolf aan als nieu we trainer en begon met de reno vatie van het clubgebouw. Daar mee redde hij de club van de on dergang. Door oud-voetballers als Willem van Hanegem en Ruud Gullit mee te nemen op werkbezoek versterkt Gerdan zijn netwerk in het Mid den-Oosten. „Deuren gaan open als dat soort grootheden je verge zellen. Zo gingen we in Koeweit golfen met een sjeik die alleen al een wagenpark van dertig miljoen euro had." Gerdans doel met Türkiyemspor is het halen van betaald voetbal. „We mikken op de topklasse in 2009 en daarna de eerste divisie." En dan moet de Arabische geld stroom flink toenemen. „Ze staan nu al te trappelen om te investe ren. Maar wij zullen de club echt niet in de uitverkoop doen. Wij blijven sowieso voor 51 procent ei genaar." den haag - Thomas Dekker blijft gewoon samenwerken met de Itali aanse arts Luigi Cecchini. De ren ner uit de Rabobankploeg zegt 'niets te kunnen' met de opmer king van UCI-president McQuaid dat wielrenners niet langer mogen samenwerken met mensen van buiten de ploeg. „Met de manier waarop wij samenwerken is niets mis. Ook bij Rabobank is alles wat dat betreft duidelijk", zegt hij. el segundo - CSC gaat door als hoofdsponsor van de gelijknamige wielerploeg. Het bedrijf heeft er over nagedacht uit de wielersport te stappen, nadat ploegleider Bjar- ne Riis had toegegeven de Ronde van Frankrijk van 1996 met hulp van epo te hebben gewonnen. CSC blijft de ploeg vooral onder steunen omdat ze een strikt anti- dopingbeleid voert. „We zien dat hij een stuwende kracht is in het antidopingbeleid." utrecht - Het Nederlands vrou wenvolleybalteam ziet af van deel name aan de Europese kwalificatie voor de World Grand Prix van 2008. Dat toernooi, van 3 tot en met 9 september in de Turkse hoofdstad Ankara, past niet in het volle programma van Oranje. De fi nale van de WGP staat in augustus in China op de agenda. Op 18 sep tember vertrekt Oranje al weer naar België voor het EK. Overbelas ting dreigt daardoor. door Gerrit Hendriksen GIUBIASCO - Robbie McEwen heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland gewon nen. De 35-jarige Australiër was na 192 kilometer, tussen Vaduz en Giubiasco over onder meer de 'Lukmanierpass' van de eerste cat- gorie, de beste in de sprint van een groot peloton. McEwen (Predictor-Lotto) bleef de Italiaan Daniele Bennati en de Duitser Erik Zabel met een late versnelling gemakkelijk voor. Het was zijn vijfde zege van bet sei zoen en de 155e in totaal. Een ver rassende. „Ik had niet verwacht dat het vandaag op een eindsprint zou uitdraaien", zei de winnaar. „Dat was een meevaller. Dit be wijst wel dat het met mijn vorm door onze sportredactie nuth - De Belgische wielrenner Wouter Weylandt heeft gisteren de tweede etappe van de Ster Elek- trotoer gewonnen. De rit ging van Schijndel naar Nuth over 166 kilo meter. Weylandt klopte in de mas sasprint de Duitser Robert Förster met een paar centimeter verschil. De Nederlander Stefan van Dijk, die in Duitse dienst rijdt (Wiesen- hof), finishte als derde. Michail Ignatjev blijft leider in de Nederlandse rittenkoers. De Russi- goed zit, na een moeilijk voorsei zoen. In het voorjaar was ik ziek, maar nu heb ik zo langzamerhand het gevoel dat ik klaar ben voor de Tour de France." De bergetappe werd gekenmerkt door een lange ontsnapping van onder anderen de Nederlander Laurens ten Dam. De 26-jarige prof uit Zuidwolde bepaalde het koersverloop gedurende vier uur, eerst in gezelschap van de Zwitser Rubens Bertogliati, later alleen. De renner van Unibet slaagde er uit eindelijk niet in vooruit te blijven, toen de ploegmaten van de sprin ters eenmaal tempo gingen ma ken. Tien kilometer voor de streep kwam er een einde aan zijn dappe- De Australische sprinter Robbie McEwen voelt zich klaar voor de Tour de France. Hij boekt in de Ronde van Zwitserland zijn vijfde seizoenszege. sche TinkofF-coureur begint van daag met zes tellen voorsprong op zijn ploegmaat Nikolai Troesov aan de derde etappe. Deze begint in Duitsland (Aken) en voert het peloton door de Limburgse heu vels naar Valkenburg. Rabo-renner Rick Flens is de beste Nederlander in het algemeen klassement, vier de op elf seconden van Ignatjef Het zag gisteren lang niet uit naar een massaspurt. De Belg Glenn D'Hollander demarreerde al na 10 kilometer. De Nederlander Dirk Bellemakers volgde later. Als duo bouwden ze een maximale voor spring op van acht minuten. Ne gen kilometer voor de streep kwam het peloton langszij. re jacht op succes. Wat restte wa ren verbeteringen in punten- en bergklassement, maar een duike ling in de algemene rangschikking. Daarin is hij niet langer de beste Nederlander. Ten Dam, helemaal kapot, verloor in de gauwigheid nog meer dan zeven minuten. Hij moet nu Bram Tankink en Theo Eltink voor zich dulden. De vijfde rit was normaal gespro ken de laatste kans van McEwen en zijn collegaspurters op een dag prijs. De resterende etappes tot en met zondag zijn op het lijf van de klimmers en tijdrijders geschre ven. Vandaag zet de karavaan koers naar Crans-Montana. De Luxemburger Frank Schleck kan op weg naar het mondaine ski oord een aanval verwachten op de gouden leiderstrui. De CSC-troef voor de Tour verdedigt een voor sprong van 49 seconden op de Rus Vladimir Efimkin en zijn land genoot Kim Kirchen. SYDNEY - Een promotieact voor een bubbelbad heeft de Australi sche zwemster Brooke Hanson bijna het leven gekost. De olym pisch kampioene van Athene (esta fette) maakte zondag in Melbour ne reclame voor een bubbelbad, toen ze geëlektrocuteerd werd. Hanson stortte in elkaar en werd met spoed naar een ziekenhuis ver voerd. De zwemster kon het hospi taal de volgende dag weer verla ten, maar ze klaagt nog steeds over flinke hoofdpijn en een pijnlijke arm. Volgens de vader van Hanson zal zijn dochter voorlopig niet meer in een zwembad te vinden zijn. De zwemster, die in 2004 ook olympisch zilver veroverde op de schoolslag, hoopt zich te kwalifice ren voor de Spelen van Peking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80