Sport Jong Oranje wint marathonduel Foppe bezweert zelfs penaltyserie KJSÜT PZCI41 43 44 Finaleplaats op EK is binnen na slopende strafschoppenreeks. Michaëlla Krajicek verliest in herhaling van finale uit 2006 Donderdag 21 juni 2007 Hattrick skeeleraars van WV Zeeland in Krabbendijke Tip? sport@pzc.nl Met de 32e strafschop van de avond beslist Gianni Zuiverloon de halve finale in het voordeel van Jong Oranje. foto Ed Oudenaarden/EPA door Barry van der Hooft HEERENVEEN - In zijn geliefde Hee renveen hield de magie van Foppe de Haan gisteravond op wonder baarlijke wijze stand. Na een gelijk spel tegen jong Engeland (1-1) en een zenuwslopende reeks straf schoppen plaatste zijn Jong Oranje zich voor de finale van het EK. Het verlossende schot kwam van de voet van Gianni Zuiverloon, waardoor prolongatie van de Euro pese titel nog steeds binnen hand bereik is. Toch was uitschakeling gistera vond in de halve finale dichtbij. Jong Oranje keek bij rust tegen een 1-0-achterstand aan en kwam pas in de laatste minuten van het duel op gelijke hoogte. Met zijn derde treffer op rij zorgde Maceo Rigters voor opluchting en nieuwe hoop. Jong Oranje drong in de ver lenging aan, maar miste de inventi viteit om een bres te slaan in de muur die de Engelsen hadden op getrokken. Pas bij de 32e straf schop, na Nederlandse missers van Drenthe, Kruiswijk en De Rid der, toonde Zuiverloon zich een grote kerel. De rechtsback van Hee renveen stapte op de voor hem be kende grond resoluut naar voren en schoot koel raak. Zuiverloon werd bedolven onder medespelers, net als Boy Water man. De doelman stopte twee Na 120 minuten voetbal en 32 strafschoppen tegen Jong Enge land mag Jong Oranje zaterdag proberen in Heerenveen zijn EK-titel te prolongeren. strafschoppen en zag Anton Ferdi nand de zestiende Engelse penalty boven hem op de lat schieten. De keeper hield zich staande, nadat hij in de eerste helft van het duel bij de tegentreffer niet helemaal vrijuit was gegaan. Het doelpunt van Leroy Lita, na 39 minuten, kwam tot stand na een opeensta peling van Nederlandse fouten. Ryan Donk timede verkeerd bij een luchtduel met David Nugent, waarna Lita zich makkelijk los mocht rukken van Ron Vlaar. Wa terman liet zich verrassen in de korte hoek. In die fase speelde Jong Oranje slordig en onherkenbaar. Na rust, vooral dankzij het inbrengen van Roy Beerens, zat er meer spirit in het team. Lita raakte nog keihard de paal, maar het was wel meteen het laatste wapenfeit. De Engelsen gokten daarna op een snelle uitval en Stuart Pearce dacht de buit bin nen te hebben. Hij haalde zijn twee spitsen naar de kant en de drie wissels waren daarmee opgebruikt. Het kwam de coach duur te staan, na de prachtige omhaal van Rigters vlak voor tijd. door Roel Wiche HEERENVEEN - Alles wat hij aan raakt, lijkt in goud te veranderen. En als het moet slaagt tovenaar Foppe de Haan er zelfs in een penaltyserie te bezweren. De coach van Jong Oranje corrigeerde in de zinderende climax tegen En geland als een schoolmeester de Duitse arbiter en was een paar mi nuten later het middelpunt van een spetterend feest. „Dit was een memorabele wedstrijd. Vorig jaar in de EK-finale, nu weer. Eerlijk, dat had ik vooraf nooit gedacht." De Friese succescoach bleek scherp als een mes toen de hinken de Steven Taylor bij een stand van 7-7 in de penaltyserie naar de zij lijn sloop. De Britse verdediger dacht zijn strafschop te ontlopen, maar De Haan liep hondsbrutaal het veld op om scheidsrechter Knut Kircher erop te wijzen dat hij toch echt aan de beurt was. Tay lor schoot zowaar raak, maar na een nieuwe Russische roulette trok Oranje toch aan het langste eind. En haalde Foppe de Haan zijn gelijk. „Ik vond dat die num mer 4, Taylor, die pingel moest ne men en niet die nummer 11 (Young). Alle spelers die besluiten op het veld te staan, moeten een strafschop nemen. Mijn collega Stuart Pearce zei na afloop meteen dat ik gelijk had." De winst na strafschoppen was geen toeval. De Haan: „Tegen Nigeria, op het WK onder 20, zijn we in 2005 door strafschoppen gewipt. Dat deed veel pijn. Ik heb vervolgens een grondige studie van penaltyschie- ten gemaakt." ARNHEM - Jong Servië is zaterdaga vond de tegenstander van Oranje in de finale van het EK onder 21. Het land won gisteravond in het Gelredome van Arnhem de halve finale van Jong België: 2-0. De doel punten kwamen van Aleksander Kolarov (4e minuut) en Dragan Mrdja (87e minuut). De Belgen misten tussendoor veel kansen op de gelijkmaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79