Mystiek en gespuis in spookhuis van Sluis Super Voordeel! 99 Klimaatbos van Delta maakt aardgas groen Politie pakt oplichter m Verval rijksmonument is inwoners een doorn in het oog. Kinderen richten Michielkamer in Agrimarkt Middelburg zet een parkeerbusje in 50% KORTING De allerscherpste prijs. Graag gedaan. korting! per 500 gram PZC Donderdag 21 juni 2007 door Frank van Cooten SLUIS - Bij raadslid Bram Basting van Gemeentebelangen schieten de tranen in zijn ogen. Veertig jaar geleden fietste hij door de prachti ge laan van het klooster 'La Pom- merai' aan de Sint Annastraat in Sluis om tijdschriften te bezorgen bij de zusters Dominicanessen. Verder dan het bordes kwam hij niet want moeder overste liet de protestantse jongen niet binnen in het katholieke rusthuis. Hij was ra zend benieuwd hoe het pand er vanbinnen uitzag. Basting loopt nu wel rond in het verlaten pand, een brok in zijn keel wegslikkend. Van rijksmonu ment 'Het Hoompje', zoals het nu in de volksmond heet, is niets meer over. Het ooit zorgvuldig on derhouden park is verwilderd, aan de buitenkant is geen ruit meer heel, het kapotte dak staat op in storten, gesloopte onderdelen van het pand liggen op de vloer, de trap naar boven is half vergaan, van de ooit prachtige glas-in-lood- ramen in de kapel is niets meer over en de binnenmuren worden ontsierd door grote graffititekenin- gen en teksten. „Het was zo'n prachtig gebouw. Hoe het er nu uitziet, is intriest." Het Hoompje staat inmiddels ook bekend als spookhuis. Op de para normale website theghosthun- ter.nl wordt Het Hoompje om schreven als een speciaal spook huis waar een enorm spannings veld omheen hangt. De website meldt ook dat negatieve heksen aan het rommelen zijn geweest en 'Hoe het Hoompje er nu uitziet, is intriest. Het was ooit zo'n prachtig gebouw' dat een satanische sekte bezig is ge weest met hun rituelen. Basting weet dat met enige regel maat zwarte magie wordt bedre ven in het gebouw. „Buren van het pand vertellen mij dat ze 's nachts allerlei bewegingen op het terrein waarnemen. Vreemde lieden die op het dak wilde gebaren maken en vreemde kreten slaken. Het is niet pluis wat in Het Hoompje ge beurd." Hij heeft burgemeester Jaap Sala inmiddels gevraagd het hele pand dicht te spijkeren zodat niemand meer binnen kan. Enkele jaren geleden zag de toe komst er nog zonnig uit voor de bouwval. De Wassenaarse project ontwikkelaar Ronny van der Putte RENESSE - Schouwen-Duiveland krijgt er een bijzonder bos bij. In het duinzoomgebied bij Renesse wordt een 23 hectare groot zogehe ten klimaatbos aangelegd. Het wordt het eerste klimaatbos van Zeeland. In een klimaatbos kun nen burgers en bedrijven hun C02-uitstoot compenseren door bomen aan te (laten) planten. Bo men nemen CO2 op en produce ren zuurstof Extra aanplant van bomen maakt een gebied groener en draagt bij aan een beter klimaat. Het aan te leggen klimaatbos bij het duin zoomgebied - zesenveertig voetbal velden groot - is goed voor het op nemen van 7000 ton CO2 in de ko mende 50 jaar. Dat stelt energiebe drijf Delta in staat 2600 huishou dens een jaar lang te voorzien van zogeheten groen gas. De bereke ning is gebaseerd op een gemid deld aardgasverbruik van 1763 ku bieke meter per huishouden. Een dergelijk verbruik zorgt voor een uitstoot van 3,1 ton CO2 per jaar. Met de aanleg van het klimaatbos compenseert Delta als het ware de vervuiling die anders had plaatsge vonden en dat betekent dat het verkochte gas nu het predikaaat 'groen' mag krijgen. De aanplant van het klimaatbos is een gezamenlijk initiatief van de provincie Zeeland, energiebedrijf Delta, de Dienst Landelijk Gebied (DLG), Staatsbosbeheer, de ge meente Schouwen-Duiveland en de gebiedscommissie Schou- wen-West. Met het klimaatbos wil len de initiatiefnemers ook een bij drage leveren aan de bewustwor ding rond klimaatsverandering. R. Pallencaoe van Staatsbosbeheer: „Het is de bedoeling dat er wandel paden in aangelegd worden en dat er informatiepanelen geplaatst worden waarop uitgelegd wordt wat een klimaatbos is." Maandag wordt met de ondertekening van een overeenkomst het startsein ge geven voor de aanplant. kocht toen het pand. Ondanks aan dringen van de gemeente Sluis doet hij tot op de dag van vandaag echter niets met Het Hoompje. De gemeente probeerde vorig jaar de verleende vergunningen te ontbin den maar de procedure loopt nog steeds. Van der Putte heeft im mers bezwaar gemaakt. De Provinciale Commissie Zee land van de Bond Heemschut ver wijt het gemeentebestuur gebrek aan daadkracht. Deze bond be schermt cultuurmonumenten. Het verbaast voorzitter W. Heij- broek dat de gemeente Sluis de bouwvergunning niet allang heeft ingetrokken. „Vooral omdat daar voor geen uitgebreide procedure met hoorzitting nodig is. Dit ge brek aan daadkracht is des te erge- lijker, omdat er een kandidaat-ko per is die het rijksmonument wil restaureren met slechts beperkte nieuwbouw op het terrein." De gemeente Sluis moet volgens Heijbroek daarom snel de nodige stappen ondernemen. „Binnen zeer korte tijd is er anders hele maal niets meer over van het com plex, vooral nu er allerlei duistere bijeenkomsten en praktijken plaatsvinden." Wethouder Henk Luijendijk komt binnenkort met een oplossing, liet hij onlangs we ten. Wat die oplossing is, houdt hij nog even voor zichzelf VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen heeft 29 kinderen van elf basisscholen in Vlissingen één van haar kamers volledig laten in richten in de sfeer van Michiel de Ruyter. Zij hebben voor de kamer allemaal zelfgemaakte foto's, filmpjes, muurschilderingen, tekeningen, in terviews en werkstukken over de beroemde zeeheld verzameld. De kamer is tot 8 januari 2008 te be wonderen. MIDDELBURG - Supermarkt Agri markt in Middelburg zet een busje in om mensen naar de pas geo pende winkel te vervoeren. Het eerste Walcherse filiaal van de Zeeuwse supermarktketen ging gis teren open. Wie op het Hof van Tange parkeert, kan verder met de bus. De supermarkt had er op gere kend dat de Geerekelder beschik baar was. Maar het college van B en W stak daar een stokje voor. tot OP DE ZOMERCOLLECTIE Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 MIDDELBURG - Een 40-jarige man uit het Gelderse Millingen aan de Rijn is aangehouden op verden king van oplichting, onder meer in Zeeland. De man wordt ervan verdacht eind vorig jaar in Vlissin gen een computer te hebben aan geschaft van honderden euro's zonder dat hij deze betaalde. In de zelfde periode liet hij in Vlissingen een navigatiesysteem in zijn auto bouwen waarvan hij de rekening nooit betaald heeft. De man wordt er verder van verdacht begin dit jaar zonder te betalen een kamer te hebben gehuurd in Middelburg. De man wordt ook verdacht van het meenemen van een personen auto van enkele tienduizenden eu ro's bij een garagebedrijf in Goes eind vorig jaar. De verdachte is aan gehouden door de politie Gelder land-Midden. Hij is overgedragen aan de Zeeuwse recherche. <Dr Biefstuk actie-kiloprijs 10.- Ananas per stuk Super Muffins bosbessen, dubbel chocolade, vanillechocolade of vanille pak 4 stuks Rojinon Bobal Rosé' 2 flessen a 750 ml 2 stuks De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 21 juni t/m zondag 21 juni 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt 0P=0P 'Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. Knorr Chicken Tonight of Pasta Tonight 2 potten a 500 gram naar keuze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67