Zeeland Nee, dit is geen volkswijk sony videocamera's! Verschuren Extra tekst op verkeersborden Gemeente Vlissingen wilde mensen slechts attent maken op drukte. Lammerenburg is niet populair, maar de bewoners zijn tevreden. Toch weer vuur als afsluiting huttenbouw Koerden demonstreren tegen oorlog in Irak 'cV Sony DCR-HC27 Sony DCR-SR32 on DR-SR5 gratis W PZC Donderdag 21 juni 2007 27 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is niet de bedoe ling dat verkeersborden bezoekers ervan weerhouden om evenemen ten in Vlissingen te bezoeken. Dat gebeurt ook niet, zegt de gemeen te Vlissingen. Toch laat ze de tekst op de 'gele ergernissen' van de Lo kale Partij Vlissingen aanpassen. De borden langs wegen rond Vlis singen met het bericht dat daar van 6 tot en met 8 juli ernstige ver- keershinder wordt verwacht, krij gen de aanvulling dat dat komt door extra verkeersdrukte tijdens evenementen. „Dat was al onze op zet", zegt Willem Brinkman van de gemeente, „maar het is niet ge beurd. We hebben Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter, die de bor den regelt, gevraagd het alsnog te doen. Overigens staan we wel ach ter de tekst, zoals die nu is. Als we niks regelen, hebben we straks per dag misschien 35.000 auto's extra in de stad. We moeten mensen at tent maken op de drukte." De zeven borden langs de snelweg moeten nog wachten. „Dat doen we volgende week donderdag." De Vlissingse wijk Lammerenburg daalt in populariteit, zegt makelaar Begijn. Kleine kavels en smalle straten zijn hiervan volgens de makelaar de oorzaak. foto Ruben Oreel door Emile Calon VLISSINGEN - „Een mooie wijk, maar ik zou er nooit willen wo nen." Postbesteller Jaap Jongh Vis- scher kent de Vlissingse wijk Lam merenburg goed. Elke ochtend be zorgt hij daar voor het postbedrijf Sandd de post. Daarmee is hij toch per keer ruim twee uur zoet. Wat hem steeds weer opvalt, is dat de wijk niet leeft. De postbode vindt dat niet vreemd want er is daar niets dat voor een binding zorgt. Geen school, geen winkelcentrum. „Niets gemeenschappelijks." Deze week liet makelaar Ton Be gijn weten dat de populariteit van de wijk Lammerenburg afneemt. Enkele jaren geleden was de wijk nog ontzettend populair. Maar sinds twee jaar constateert Begijn een daling. De wijk scoort nog steeds bovengemiddeld als naar al le Vlissingse buurten wordt geke ken. Maar wijken als Rosenburg, Paauwenburg III, het centrum en de omgeving van de Scheldestraat scoren hoger op Begijns populari teitspoll. De kleine kavels en de smalle straten zijn volgens de ma kelaar de belangrijkste oorzaak voor de afname van de populari teit. Hij ziet dat er een trek is van bewoners van Lammerenburg naar andere buurten. Ook valt hem op dat woningen in Lamme renburg lang te koop staan. Maar er staat hier niets leeg, weet wijkbewoner Peter de Jong. De da lende populariteit zegt hem niets. Hij woont zeer tevreden in de wijk en is beslist niet van plan te verhuizen. Het klopt dat de stra ten in het middengedeelte van de wijk smal zijn. Maar dat is volgens hem geen enkel bezwaar. Dat zorgt er juist voor dat die straten niet gebruikt worden om door te crossen. „Het zijn immers geen doorgaande wegen." Ook Jossie van den Beemt is vol lof over haar wijk. Ze woont er nu ruim vier jaar. „Ben zeer tevreden", vat ze haar beleving over de wijk samen. Jarenlang woonde ze in Breda en hoorde ze de hele dag auto's voor- 'ln deze buurt werkt bijna iedereen zodat overdag weinig mensen thuis zijn' bij razen. Nu woont ze aan de Strandwal en kijkt ze op het groen. De paar auto's die over de S14 richting het centrum rijden, storen haar in het geheel niet. Magda van Wieren boft ook met haar wijk. Samen met haar man en de twee kinderen woont ze nu al weer vijf jaar in de wijk. Haar woning is volgens haar best ruim. Echt veel contact met de buurt heeft ze niet. Dat vindt ze ook niet vreemd want het is geen volks wijk. Wel een buurt waar bijna ie dereen werkt, zodat overdag maar weinig mensen thuis zijn. Ruud Vader en zijn hond Caesar zijn vanuit de nabijgelegen wijk Paauwenburg op verkenning in Lammerenburg. Niet dat hij plan nen heeft om te verhuizen. Maar het artikel in de krant over Lam merenburg is voor hem de reden de wijkgrens eens over te steken en daar eens rond te kijken. Zeker de buitenranden van de wijk vindt hij mooi en 'echt niet krap'. Maar binnenin de wijk ziet hij dat er vreselijk gewoekerd is met de ruimte. Vrije kavels met nauwe lijks 'lucht ertussen', zoals hij zegt. En er is op straat ook nauwelijks speelruimte voor de kinderen. Dat laatste vindt hij helemaal slecht. Daar staat tegenover dat er wel re delijk wat speelveldjes zijn en best wel wat speeltoestellen. Maar dat weegt volgens hem niet op tegen de krapte van de straten die vol staan met auto's. MIDDELBURG - De bouwspeelplaats in Middelburg sluit dit jaar weer af met een vreugdevuur. Dat is moge lijk omdat het huttenbouwfeest voor kinderen dit jaar op een ter rein aan de Geersesweg - buiten de bebouwde kom - wordt gehou den. De bouwspeelplaats duurt van 2 juli tot en met 5 juli. Op vrij dag 6 juli gaat de brand in de hut ten. De organisatie is nog op zoek naar vrijwilligers. Aanmelden kan via st.calimero@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Een groep Koerden uit Zeeland heeft gisteren op de Markt in Middelburg gedemon streerd tegen de uitzending van militairen uit Turkije naar Irak. Volgens een woordvoerster van de Koerdische vereniging uit Middel burg was de demonstratie één van de velen die in Nederland plaats vonden. De Koerden vinden dat Turkije niet actief moet deelne men aan de oorlog, omdat dat al leen tot meer bloedvergieten leidt. Zowel in Turkije als in Irak wonen Koerden. 20x Optische zoomlen; Carl Zeiss lens Touch Screen NightShot Plus Super SteadyShot 30Gb HardDisk 40x Optische zoomlens Carl Zeiss lens 2.5" Touch Screen MS Duo slot Breda Lange Brugstraat. Ridderstraat Middelburg Lange Geere Roosendaal Dr. Brabersstraat Oosterhout Arendstraat Steenbergen Kaaistraal Rijen Wilhelminapiein Voor het afdrukken van uw digitale foto's gaat u naar uw Verschuren-winkel of naar: www.verschurenfotovideo.nl 40Gb HardDisk 10x Optische zoomlens Fotomode 4.0 Megapixelsi Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T 2.7" Breedbeeld LC-Display VCL-E07A groothoeklens.'* lens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65