Zeeland Vlissingers flirten te veel met Middelburg Middelburgse kinderen naar NK buitenspelen Van Liere stopt als burgemeester Werkstraf in zedenzaak Nog geen definitief afscheid van historische haven in Middelburg Kampioenschap vraagt aandacht voor spelletjes buitenshuis. Inwoners besteden geld aan niet-dagelijkse boodschappen elders. Burgemeester bracht rust en eenheid op Noord-Beveland. Gemeenteraad houdt deur open voor initiatief in binnenstad. Misbruikte dochter heeft verkrachting nog steeds niet verwerkt. 26 I Donderdag 21 juni 2007 PZC W De kinderen die zaterdag meedoen aan het Nederlands kampioenschap bui tenspelen, maken een spandoek voor hun fans. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Erik (ïo), Ravi (to), Gwenda (ïo) Sanne (li), Lindy (li), Myluck (9), Ryan (7) en Jesse (9) zijn gek op buitenspelen. Of ze er ook echt goed in zijn, moet za terdag blijken. Dan doen de Mid delburgse kinderen mee aan het Nederlands kampioenschap bui tenspelen in Amsterdam. Ook uit Goes gaat een groepje naar het NK. Het kampioenschap wordt gehou den in het Olympisch Stadion. Uit heel Nederland doen 88 groepjes kinderen tussen de vijf en twaalf jaar mee. Elk groepje heeft een spelletje ingestuurd naar de Omo Buitenspeelbond. De wasmiddelfa brikant wil samen met NOC/NSF en Jantje Beton buitenspelen be vorderen. Buitenspelen is goed voor kinde ren, vinden ook de jonge Middel burgers die naar het NK gaan. Erik: „Het is ook belangrijk. Beter dan steeds voor de tv hangen, daar word je maar lui en dik van." Myluck: „Als je buiten speelt, kun je je fantasie gebruiken." Ravi speelt graag in de tuin. „Bijvoor beeld op de schommel. Ik let er meestal wel op dat ik niet te vies word. Op het NK mag dat wel." Op het kampioenschap zaterdag is er zelfs een aparte prijs voor het team dat het vuilst is geworden. Verder is er een prijs voor het club je dat het origineelste spel heeft in gestuurd en zijn er prijzen voor de drie teams die het besje zijn in de spelletjes. De eersfe-prijswinnaar mag zich een jaar lang 'Neder lands buitenspeelkampioen 2007' noemen. Naast een beker en me dailles krijgen alle leden van dit groepje een mountainbike. De tweede prijs bestaat uit skates voor het hele team en het groepje dat op de derde plaats eindigt krijgt kleding. Cindy Weerepas, die zich voor de Stichting Welzijn Middelburg be zighoudt met activiteiten voor kin deren, heeft het spel waterkakrace ingestuurd. Dit is een estafetterace waarbij de kinderen om de beurt een broek aan moeten trekken waarop aan de kontzakken spon zen zijn gemaakt. De sponzen moeten in een emmer water wor den gedoopt en een eindje verder op op een stoel met gaatjes weer worden uitgeknepen. Wie in een bepaalde tijd het meeste water weet over te brengen, heeft gewon nen. Weerepas heeft vervolgens een groepje kinderen bij elkaar ge bracht voor het kampioenschap. Samen met zeventien supporters gaat het team zaterdag per trein en bus naar het Olympisch Stadion. Zaterdag wordt in Amsterdam het Nederlands kampioenschap buitenspelen gehouden. Daaraan doen twee Zeeuwse teams mee uit Middelburg en Goes. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Weinig Vlissingers winkelen in hun eigen stad. Toch is de binnenstad op maat. Kwanti tatief tenminste wel. Aan de kwali teit valt nog te sleutelen. De gemeente Vlissingen wil weten hoe ze lokale en toeristische consu menten de komende tijd aan zich moet binden en heeft haar detail handel door het bureau DHV on der de loep laten nemen. De cons- lusies zijn alles behalve mild. Want Vlissingen mag dan wel een 'compacte hoofdwinkelstructuur' hebben, slechts de helft van de be stedingen van de eigen inwoners aan niet-dagelijkse boodschappen komt in de eigen binnenstad te recht. Vlissingers flirten niet alleen met Middelburg, maar ook met be drijventerrein Baskensburg. Toch zijn in de binnenstad vooral Vlissingers te vinden. Van het win kelend publiek komt maar tien tot vijftien procent uit de regio. Vlis singen moet het verder voor tien procent hebben van toeristen. Hoe bureau DHV denkt dat dat komt? Winkels als H&M en Hema trekken publiek, maar de binnen stad kent ook een hoge mutatie graad. Zeker de Sint Jacobspassage is zwak. Wat het winkelaanbod in de binnenstad bovendien kwets baar maakt, is de keuze van winke liers om op een perifere locatie te zitten. Bijvoorbeeld Baskensburg. Met het aanbod in dagelijkse bood schappen zit het wel snor. Dat is namelijk met twintig procent toe genomen. Vernieuwingen van de winkelcentra in Paauwenburg, Pa- De binnenstad van Vlissingen kan een impuls gebruiken, of ei genlijk wel meer dan één, vindt het bureau DHV dat daar voor de gemeente onderzoek naar deed. pegaaienburg en Souburg dragen bovendien bij aan de kwaliteit. Toch heeft Souburg een probleem. Volgens het bureau vraagt de ruim telijke structuur om aandacht: de openbare ruimte is verouderd. Vlissingen moet strategische keu zes maken, inzetten op kwaliteit en terrein terugwinnen van Mid delburg. Met de Fonteyne zet Vlis singen alvast een belangrijke stap, prijst het bureau. Maar er is meer: het Scheldekwartier. De gemeente zou daarheen moeten uitbreiden. Daar zouden dan mooi bedrijven uit Baskensburg heen kunnen. Precies wat wethouder Conny Seij- bel ook al had bedacht. „Daarom ben ik blij met dit rapport; het is een handvat om sommige aanvra gen voor de periferie naar de bin nenstad te verwijzen. Zoals we bij de Aldi ook hebben gedaan." Dat de binnenstad een impuls kan gebruiken, weet Seijbel. „Maar de gemeente kan alleen faciliteren en niet zelf winkels gaan openen." door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland treedt per 1 januari 2008 ver vroegd uit. De gemeenteraad be treurt zijn vertrek, maar heeft er begrip voor dat Van Liere op zijn zestigste geen nieuwe ambtster mijn van zes jaar wil aanvaarden. In een persbericht stelt de burge meester zes jaar met groot plezier in Noord-Beveland te hebben ge werkt. Van Liere kwam in 2000 naar Noord-Beveland als waarne mend burgemeester. De profiel schets die de gemeenteraad maak te, was Van Liere op het lijf ge schreven: een dringend verzoek om te solliciteren, waaraan hij ge volg gaf. Het wegwerken van de animositeit tussen de voormalige gemeenten Kortgene en Wissen- kerke was onder Van Liere snel ^Pr Cees van Liere voor elkaar. Inmiddels is de ge meente Noord-Beveland een ge zonde organisatie. Het gemeentebestuur laat in een afzonderlijk persbericht weten dat Van Liere met zijn bevlogenheid en bourgondische levenshouding rust en eenheid heeft gebracht in de gemeentelijke organisatie. Bij de ambtenaren is hij geliefd, maar ook bij de bevolking. Bij evene menten, maar ook bij minder fees telijke gelegenheden, was Van Lie re altijd aanwezig en zijn visites aan jubilerende echtparen en ande re feestvarkens getuigden van war me, menselijke belangstelling. Doordat Van Liere veel maatschap pelijke contacten heeft, was hij een voortreffelijk ambassadeur voor Noord-Beveland. Zijn inspan ningen in de visserijwereld en op het gebied van Zeeuwse produc ten zijn de gemeente altijd ten goe de gekomen. Eén van de redenen voor Van Lie re om te vertrekken, is het verlan gen om niet meer door een agen da te worden geleefd. Dat heeft hij gedaan sinds hij op jonge leeftijd wethouder werd in zijn geboorte plaats Bruinisse. Vóór Noord-Beve- land was Van Liere burgemeester in het Noord-Brabantse Putte en in Sluis-Aardenburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De kans dat er een haven voor historische schepen in Middelburg komt, is nog niet ver keken. De gemeenteraad heeft de ze week besloten om de mogelijk heid open te houden. Geld is er al leen nog niet voor en ook de loca tie is nog niet vastgesteld. De stichting Historische Haven pleit al een paar jaar voor een lig plaats voor monumentale schepen aan de Korendijk. De stichting vindt dat de kade daar geschikt is voor zo'n haven: het is een histori sche omgeving en het water is goed bereikbaar. Het college van B en W heeft de benodigde investering - anderhal ve ton - uit de gemeentelijke begro ting voor de komende jaren ge schrapt. De gemeenteraad betreurt dat, maar heeft nu ook nog geen geld beschikbaar gesteld. De ge meente verwacht in september een flinke financiële meevaller: de haven is opgenomen in de lijst van wensen die de gemeenteraad dan alsnog wil vervullen. Bewoners van de Korendijk heb ben inmiddels laten weten dat ze niet zitten te wachten op woon schepen voor de deur. Ze vrezen dat de leefbaarheid in de buurt wordt aangetast. Volgens de bewo ners is de ruimte aan de kade te krap. De stichting Historische Haven Middelburg had juist de Korendijk uitgezocht, omdat het de enige vrije kade in de binnenstad is die bereikbaar is voor schepen. Het Dok - het water langs de Dam - ligt achter de Beatrixbrug. Omdat die brug niet omhoog kan, is het water voor grote schepen niet be reikbaar. De Middelburgse gemeenteraad heeft - om de bewoners van de Ko rendijk tevreden te stellen - nu in het midden gelaten waar de haven moet komen. door Emile Calon MIDDELBURG - Seksueel misbruik door een vader schendt op een vre selijke manier het vertrouwen. Ook jaren later nog voelen slachtof fers van zo'n misbruik zich op een ernstige manier aangetast, zei giste ren de Middelburgse rechter I. Woltring bij het voorlezen van het vonnis tegen een 42-jarige man uit Oost-Souburg. De man werd door de rechtbank veroordeeld tot de maximale taak straf van 240 uur, drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en de verplichting cursussen te vol gen zodat de kans op herhaling van seksueel misbruik minder wordt. De man heeft vele jaren geleden zijn toen tienjarige dochter een maal verkracht. De man leefde toen al gescheiden maar zijn doch ter was destijds bij hem op be zoek. Twee weken geleden bleek reeds dat de vrouw die verkrach ting nog steeds niet heeft ver werkt. Haar vader ontkende ook niet dat hij haar heeft misbruikt. Wel waren de herinneringen aan die bewuste dag volgens hem ver vaagd. Hij gaf twee weken geleden toe dat hij ze had verdrongen. Bij zijn eerste verhoor bij de poli tie had hij alles nog ontkend. De man was gisteren zelf niet aanwe zig bij het uitspreken van het von nis. Het is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64