'Veere dreigt te verloederen' PZCI25 m Openbaar Ministerie: hond Hellas leeft nog Verhuren via internet mag Stadsraad vraagt aan provincie gemeente te corrigeren. Familie van in beslag genomen stafford durft nog niet te juichen. Gladiool 42 Rugbyers duwen rolstoelers door Middelburg MIDDELBURG - Dertig bewoners van zorgcentrum Rustenburg zijn gisteravond in hun rolstoelen door het centrum van Mid delburg gereden. Ze werden geduwd door personeel van Rus tenburg, familieleden en vrijwilligers, onder andere van rugby club Oemoemenoe. De colonne rolstoelers ging van het zorg centrum aan de Vrijlandstraat via de Stationsbrug het centrum in. Op de tocht, onder meer over de Kinderdijk, door de Brakstraat, langs de Oostkerk, over de Dam en de Lange Delft haalden de ouderen herinneringen op aan vroeger. Bij het Smulhoekje aan het Molenwater was een tussenstop met ijs jes. Op de terugweg naar Rustenburg werd de stoet begeleid door sambaband Obras de Lota. foto Ruben Oreel door Henk Postma VEERE - De Veerse gemeenteraad 'besodemietert' de inwoners van het stadje Veere, vindt de Stads raad. Die heeft het provinciebe stuur gevraagd corrigerend op te treden. Directe aanleiding is het plotselinge besluit van de gemeen teraad om veel meer winkels en horecabedrijven toe te staan. De Stadsraad stelt dat de gemeen teraad volledig, en zonder enige kennis van zaken, voorbij is ge gaan aan de mening van de inwo ners. Die vinden dat de cultuurhis torisch waardevolle stadskern ver loedert wanneer nog meer monu mentenpanden worden verbouwd tot 'afhaalchinees', 'fiinshop' of 'zon-zand-en-zee winkeltje'. Burgemeester en wethouders wa ren de bewoners vergaand tege moet gekomen, maar de gemeente raad trok zich daar afgelopen maand niets van aan. Die 'jaste' er doorheen dat 'maar liefst' negen panden zouden kunnen worden toegevoegd aan het detailhandel- en horecabestand. Daarmee, aldus de Stadsraad, frus treert de gemeenteraad meteen ook de net begonnen inspraakpro cedure over de toekomst van het stadje. „Veerenaren zullen zich nu wel drie keer bedenken voordat zij de praatjes van een college gelo ven", schrijft secretaris Jacques van Bijlevelt in De Stadsheraut, het tijdschrift van de Stadsraad. Vol gens hem hebben burgemeester en wethouders zich slapjes door de gemeenteraad opzij laten schui ven. Binnen de gemeenteraad hield al leen PvdA/GroenLinks zich aan het compromis waar de Stadsraad na veel commotie mee akkoord was gegaan. De overige fracties lie ten zich niets aan de bewoners ge- De Stadsraad van Veere vreest dat de stadskern verloedert, nu de gemeenteraad de deur heeft geopend voor meer winkels en horeca. legen liggen. Ze lieten de oren han gen naar de 21 leden van de Veerse middenstandsvereniging. Die pleit voor meer winkels en meer hore ca, omdat het stadje anders 'ver wordt tot openluchtmuseum'. Stadsraad-voorzitter Hans Musch- ter heeft niets tegen uitbreiding met voorzieningen die aansluiten bij het cultuurhistorische karakter van de stad, zoals een goede boek winkel of een goed eethuisje. Maar hij vreest dat de deur nu open staat voor 'meer-van-hetzelf- de-snuisterijen'. De Stadsraad wil dat een 'Provin ciaal Kwaliteitsteam' de besluitvor ming onder de loep neemt. Het Omgevingsplan Zeeland biedt daartoe de mogelijkheid. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Hellas is nog in le ven, zegt het Openbaar Ministerie. Die belooft tegelijk dat de Ameri kaanse stafford uit Aagtekerke niet wordt afgemaakt voordat de rechts zitting heeft plaatsgevonden. Dat is niet de gewoonte, weer spreekt OM-voorlichter Elke Kool de wilde verhalen die de ronde doen over spuitjes. „Het is volgens mij één keer voorgekomen. Maar Hellas wordt goed verzorgd. Wat er met hem gebeurt, is nog onze ker. Een eerste schouw was niet positief" Daarin werd de hond het stempel van pitbullachtige opge drukt, wat meestal fatale gevolgen heeft. Maar er komt een tweede schouw en pas daarna beslist de rechter. De advocaat van de fami lie heeft hondenkeurmeester Jan Dirk van Ginnike aangewezen voor een second opinion. Die heeft daar nog geen toestemming voor gekregen, maar wil het graag doen. „Omdat de hond wel de uiterlijke kenmerken van een pitbullachtige heeft, weet ik niet of ik de rechter ervan kan overtuigen dat hij geen vlieg kwaad doet." Angela Tholen uit Vlissingen, die Hellas tien jaar geleden als pup in huis nam en wier zoon hem later DEN HAAG - Minister Vogelaar (Wo nen, Wijken en Integratie) treedt niet op tegen de Walcherse wo ningcorporaties. De SP-fractie in de Tweede Kamer had daarom ge vraagd omdat woningzoekenden zich alleen nog via internet kun nen inschrijven. Vogelaar stelt in haar beantwoording aan de SP dat ze geen bevoegdheid heeft om in te grijpen. De SP wil de kwestie binnenkort aan de orde stellen. Tip? redactie@pzc.nl verzorgde, is blij dat de hond nog leeft. Gerustgesteld is ze nog niet. „We horen ook verhalen van men sen die hun hond nooit meer le vend teruggezien. Maar we krijgen zo veel over ons heen. Actiegroe pen en Dion Graus van de partij van Geert Wilders die zich ermee willen bemoeien. Terwijl wij Hel las gewoon terug willen." Minister Verburg gaat bekijken of er betere regels kunnen komen voor het houden van pitbulls. Niet zonder trots legde Matthijs (18) zijn namaakgladiool op de band. Hij had wel moeten zoe ken tussen de snuisterijen van de meubelgigant. Maar de bloem mocht er met een lengte van bijna een meter zijn. Daar zou de jarige jaargenote nog van op kijken. "Voor je vriendinnetje ze ker', meende de caissière te moe ten opmerken. Matthijs vond dat hij dat als eerstejaars student niet over zijn kant kon laten gaan. 'Niks vriendinnetje', ant woordde hij, 'deze bloem is voor mijn innig voor altijd aanbede ne'. De caissière nam hem op en zei: 'Als ik het zo inschat, zal jouw aanbedene toch wel eerder verwelkt zijn dan deze gladiool.' Proef met gratis openbaar vervoer in de maak Donderdag 21 juni 2007 Türkiyemspor zoekt geld bij sjeiks Tip? redwalch@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63