Impulsen aan cultuur Hulst Zorgen over komst van glastuinbouw Muziekfestival in Breskens Demonstratie in Middelburg Perkpolder-Hansweert in de vaart Bouwstenen voor cultuurnota gemeente die dit jaar verschijnt. Vrouw gewond bij aanrijding op fietspad Zomerweekend in tuin van Kees Jacobse Toeren langs boeren in Zeeuws-Vlaanderen Graven en vangen op het strand van Breskens z PZC Donderdag 21 juni 2007 29 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst moet met nieuwe impulsen komen om te zorgen voor een bruisender cul tureel klimaat. Dat is de kern van de boodschap die de gemeente meekreeg van de ongeveer veertig deelnemers aan het cultuurdebat. In verschillende werkgroepen discussieerden Hul stenaren die zich betrokken voelen door Wout Bareman terneuzen - Het Terneuzense raadslid P. Broekhuijsen (eigen lijst) maakt zich ernstig zorgen over de verwezenlijking van de glastuinbouw in de Kanaalzone. Volgens hem wijst alles erop dat de geplande startdatum (septem ber) niet wordt gehaald. Broekhuijsen wil van burgemees ter en wethouders weten of er een nieuwe planning is. Hij is ook be nieuwd naar de belangstelling van de glastuinders en naar de onder handelingen met Yara en Heros over respectievelijk de levering bij het culturele leven in de ge meente over mogelijke verbeterin gen in het beleid. Ze deden dat aan de hand van een aantal stellin gen. Op de aanname dat centralise ring van culturele instellingen zo als bibliotheek, theater, museum en bioscoop het cultuuraanbod in de gemeente bevordert, werd ver deeld gereageerd. Sommige deelne mers zagen een duidelijke meer waarde in de bundeling van derge lijke instellingen, anderen noem den dat slecht voor de leefbaar heid van de dorpen. Voor een florerend cultureel leven van restwarmte en de waterzuive ring. Broekhuijsen wil ook ant woord op de vraag hoever de be sprekingen met het Havenbedrijf Rotterdam over de beëindiging van de bemoeienis van Rotterdam met de exploitatie van de Axelse Vlakte/Autrichepolder nu staan. Eerder deze week beweerde burge meester Lonink dat het 'wurg contract' binnenkort verleden tijd is. Mede door toedoen van Rotter dam heeft de ontwikkeling van het havengebied nagenoeg stilge staan. Broekhuijsen maakt zich daar ernstig zorgen over. in de gemeente, zou het gemeente bestuur niet alleen moeten zorgen voor extra geld. Het bestuur zou zich ook op moeten werpen als aanjager van culturele activiteiten en liefst ook als spin in het web van alle cultuuruitingen moeten fungeren. In dat verband werd nadrukkelijk de mogelijkheid geopperd voor de inrichting van een centraal meld punt voor culturele activiteiten ten stadhuize. Een van de reacties op de stelling dat er meer moet worden samen gewerkt tussen organisatoren van MIDDELBURG - Een groep Koerden uit Zeeland heeft gisteren op de Markt in Middelburg gedemon streerd tegen de uitzending van militairen uit Turkije naar Irak. Volgens de Koerdische vereniging door Eugène Verstraeten PERKPOLDER - Rondvaartbedrijf de Atol verzorgt ook deze zomer weer een veerdienst voor fietsers en voetgangers tussen Perkpolder en Hansweert. Het vaarseizoen be gint zondag 1 juli en duurt tot en met donderdag 7 september. De vaardagen zijn zondag, maandag, evenementen luidde, dat er mis schien opnieuw een poging moet worden gedaan om een vacature bank voor vrijwilligers op te rich ten Dat zou de onderlinge samen werking tussen organisaties mis schien ook kunnen bevorderen. De inrichting van een website met het gemeentelijke cultuuraanbod en de organisatie van een jaarlijkse De gemeente moet nieuwe im- pulsen geven voor een bruisend cultureel klimaat in Hulst. Dat vonden de deelnemers aan het cultuurdebat. uit Middelburg was de demonstra tie één van de vele in Nederland. De Koerden vinden dat Turkije niet actief moet deelnemen aan de oorlog, omdat dat alleen tot meer bloedvergieten leidt. woensdag en vrijdag. De vertrektij den uit Perkpolder zijn 9.00,11.00 en 16.00 uur. Vanuit Hansweert tel kens een uur later. Info op www.de-atol.nl. Nu er ook weer een recreatieve veerdienst gaat va ren tussen Terneuzen en Hoede- kenskerke, is het voor fietsers weer mogelijk om een rondje te fietsen. uitmarkt waren enkele nieuwe ideeën om te zorgen voor een bloeiend cultuurleven in Hulst. Met dat laatste initiatief is de ge meentelijke adviescommissie voor culturele aangelegenheden mo menteel al in de weer. De gedachte leeft om dit najaar op de Grote Markt in Hulst in aanslui ting op eenzelfde evenement el ders in Zeeland een Weekend voor de Amateur Kunsten te hou den. Daar zouden verenigingen en gezelschappen de kans moeten krijgen zich kort aan een breed pu bliek te presenteren. terneuzen - Bij een aanrijding op het fietspad van de Haarmanweg in Terneuzen raakte gistermiddag rond half vijf een 36-jarige vrouw gewond. Een 54-jarige snorfietser uit de gemeente Terneuzen kwam vanuit de richting van de Dokweg en verleende geen voorrang aan de vrouw die van rechts kwam aanfietsen. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht met, wat later bleek, een gekneusde arm. schoondijke - De tuin van Kees Ja cobse aan de Tragel Oost in Schoondijke doet dit weekeinde mee aan het zomerweekend van de Belgische Boerenbond. Daar doen 313 tuinen aan mee. Jacobse is de enige in Zeeuws-Vlaanderen. Het is een 5200 vierkante meter grote kijktuin met tuinkamers, borders en vijvers. Er is ook een permanente expositie van aquarel len. Open van 10.00 tot 17.00 uur. terneuzen - De ZLTO-afdelingen Agrarisch West en Terneuzen hou den zondag een auto- en fietspuz- zeltocht langs zeven agrarische be drijven in Midden-Zeeuws-Vlaan- deren. Tussen 9 en 18 uur kunnen puzzelaars hun band met het boe renleven ontdekken. Puzzelboek jes zijn verkrijgbaar aan de Wes- tenrijkweg 1 in Zandstraat, Konij nenbergweg 1 in Biervliet en Lan ge Heerenstraat 83 in Schoondijke. BRESKENS - Voor het eerst zal zater dag het nieuwe amfitheater van Breskens de locatie voor een con cert zijn. De organisatie van het jaarlijkse muziekfestival van West Zeeuws-Vlaanderen is in handen van de muziekvereniging Bres kens-Groede. Negen muziekverenigingen, goed voor samen ruim 350 muzikanten, marcheren omstreeks 18 uur vanaf zaal De Uitkomst naar het theater. Het concert begint om 19.30 uur. De deelnemende korpsen komen uit Aardenburg, Sluis, Cadzand, Biervliet, Oostburg, Hoofdplaat, Schoondijke, Groede, Zuidzande en Breskens. BRESKENS - Met hulp van bulldozers en shovels werd gisteren op het strand van Breskens over een lengte van 154,17 meter in reuzeletters 'Sa ve our climate' in het zand gegraven. Het uitgraven van de woorden was onderdeel van de sponsoractie die een klas van het Willem van Oranje College uit Wijk en Aalburg hield voor het project HOPE, dat kinderarbeid in India probeert - - j-s aiHMiHi-Tr"' tegen te gaan. In de grote S plaatste wereldkam pioene wielrennen en oud leerlinge van het colle ge, Marianne Vos, samen met initiatiefnemer en docent Henk van Noorloos een symbolisch Olym pisch vuur (foto). Het was de bedoeling dat een aantal studenten zich zou laten ingraven in de letters en als 'le vend logo' balletjes zand zou opvangen die van uit de vuurtoren naar beneden werden gegooid. „In het balletje zit zand uit India en zand van Bres kens", verklaarde Van Noorloos. Het waaide ech ter zo hard, dat de balletjes wegvlogen. Daarom werd niemand ingegraven, maar stonden de van gers op het strand. Ze wisten een bal te vangen en daarmee was de actie volgens Van Noorloos geslaagd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59