Zeeland PZC Scholen ruziën om peuterspeelzaal 25 Veel animo voor nieuwe Terneuzense denktank Twee vrouwen gewond bij botsing Australiëweg Hulst Politie houdt twee mannen aan na steekpartij in Terneuzen Digitale service Samenwerking Sluis is slecht op veiligheid ZEEUWS-VLAANDEREN 31 42 Samenwerking met Kiekeboe Kloosterzande ligt heel gevoelig. Eerste paal windmolenpark Koegorspolder de grond in Proef met gratis openbaar vervoer in de maak Donderdag 21 juni 2007 Türkiyemspor zoekt geld bij sjeiks Tip? redtern@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Het katholiek en christe lijk onderwijs (De Linie) en het openbaar onderwijs (Open Basis) in Oost-Zeeuws-Vlaanderen vlie gen elkaar in de haren over de uit voering van het peuterspeelzaal- werk in Kloosterzande. Directeur Cok Bos van scholen stichting De Linie is boos, omdat de gemeente Hulst wil meewer ken aan een constructie waarbij schoolstichting Open Basis in samenwerking met kinderopvang Kiekeboe in Kloosterzande vanaf 1 augustus een peuterspeelzaal be ginnen. Nu verzorgt Kiekeboe dag opvang van kinderen van o tot 2 jaar. Open Basis maakt voor die peuter speelzaalfaciliteiten aanspraak op de helft van de 240.000 euro die de gemeente vorig jaar in het voor uitzicht stelde voor de oprichting van twee peuterspeelzalen in Kloosterzande; eentje gekoppeld aan basisschool Ter Duinen van De Linie, en eentje gekoppeld aan de openbare Sandeschool. Volgens Bos is er bij de vorming van de nieuwe Stichting Peuterspeelzalen Hulst (SPZ) echter ook afgespro ken, dat die stichting het alleen recht op het peuterspeelzaalwerk in de gemeente zou krijgen. Directeur Gerard Langeraert van Open Basis bestrijdt dat op zijn beurt. Hij is het volstrekt oneens met de uitspraak van Bos, dat de concurrentie die nu zou ontstaan De schooldirecties van De Linie en Open Basis zijn met elkaar in conflict over de uitvoering van het peuterspeelzaalwerk in Kloos terzande. TERNEUZEN - De plannen voor de bouw van een wind molenpark in de Koegorspolder deden de voorbije jaren héél veel stof opwaaien. Maar nu na tien jaren vol plan nen en procedures de storm van protesten is veranderd in een planschadebries, kan Evelop BV (dat het project overnam van WinWind) eindelijk dat gaan doen waar het allemaal om was begonnen: wind vangen. Wethou der J. van Schaik van de gemeente Terneuzen dreunde 'dodelijk' is voor het voortbestaan van het onderwijs in kleine ker nen als Lamswaarde, Hengstdijk, Nieuw-Namen of Terhole. „Een di recte doodsteek voor de leefbaar heid op de kleine kernen", noemt Bos het. Langeraert wijst naar Koewacht, waar volgens hem naar grote tevre denheid een soortgelijke samen werking is opgezet tussen het on derwijs en de stichting Kinderop vang als die tussen Open Basis en Kiekeboe. Beide partijen starten volgens de directeur van Open Basis in augus tus dit jaar hoe dan ook met het aanbieden van opvang voor kinde ren tót de basisschoolleefijd. De onderhandelingen over de SPZ, onder regie van de drie schoolbesturen die in Oost- Zeeuws-Vlaanderen actief zijn, zijn volgens Langeraert vorig jaar uiteindelijk spaak gelopen omdat Bos allerlei dictaten oplegde waar Open Basis niet van gediend was. „Het is niet gelukt om in goede harmonie een oplossing te vinden. Vervolgens hebben wij besloten onze eigen koers te varen. Meneer Bos heeft zijn zin niet gekregen en toont zich nu geen sterk verlie zer", aldus Langeraert. door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Het plan van burge meester jan Lonink van Terneu zen om deze zomer een denktank in het leven te roepen die zich moet buigen over de toekomst van Zeeuws-Vlaanderen, heeft veel res pons opgeleverd. Tot nu toe heb ben meer dan twintig mensen zich bij Lonink gemeld voor een eventuele betrokkenheid bij de nog op te richten kenniskring. Vol gens de Terneuzense burgemees ter gaat het om een groep mensen met een sterk verschillende achter grond. „We hebben op de eerste berfchten over de oprichting van een denktank reacties gekregen uit binnen-en buitenland. Een ding staat vast. In brede kring wordt on derschreven dat we haast moeten maken met een gedegen visieont wikkeling voor Zeeuws-Vlaande ren", aldus Lonink. HULST - Op de Australiëweg in Hulst zijn gisterochtend rond half elf twee Mercedessen frontaal met elkaar in aanrijding gekomen. Een 79-jarige automobiliste uit Hulst kwam door onbekende oor zaak op de linkerweghelft terecht, waarna ze tegen een tegemoetko mende auto botste. Die werd bestuurd door een 64-ja- rige vrouw uit dezelfde gemeente. Beide vrouwen zijn voor onder zoek overgebracht haar het zieken huis in Terneuzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De politie heeft dins dagavond twee mannen (23 en 46 jaar) uit Terneuzen aangehouden die ervan worden verdacht een stadgenoot bij een ruzie te hebben verwond. De onenigheid ontstond tegen half tien 's avonds op een pleintje met garages in de Corellis- traat. De aanleiding is nog ondui delijk. Bij de schermutselingen werd het 23-jarige slachtoffer in de zij gestoken met een mes. Het slachtoffer werd overgebracht naar ziekenhuis De Honte. Na de be handeling daar kon hij weer naar huis. De politie zette de omgeving af voor nader onderzoek. Niet lang na de steekpartij werden de twee vermoedelijke daders aangehou den. Ze zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring in Middelburg. gistermiddag de eerste paal de grond in. Met 44 Mega watt wordt het het grootste windpark op het land van Zuid-Nederland. De 22 V-80 turbines leveren naar verwachting 120.000.000 kWh, genoeg om 35.000 huishoudens van duurzame energie te voorzien. In Delfzijl produceert een nog groter park 155.000.000 kWh. foto Camile Schelstraete SLUIS - De gemeente Sluis loopt ver achter op het gebied van digita le dienstverlening aan haar bur gers. Dat blijkt uit recent onder zoek van AdviesOverheid.nl. Sluis staat op nummer 426 van de 436 gemeenten. Terneuzen (309) en Hulst (344) doen het niet veel be ter. Alle Zeeuws-Vlaamse gemeen ten zijn overigens achteruit gegaan ten opzichte van vorig jaar. TERNEUZEN - Gisteren hebben veer tig bedrijven in Zeeland en West-Brabant de masterclass veilig heid zuid-west opgericht. Hierin bundelen de deelnemende indus trieën en aannemingsbedrijven hun kennis en ervaring op het ge bied van veiligheid van medewer kers, omwonenden en het milieu. Het masterclassproject heeft een looptijd van drie jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51