l Cees van Liere stopt ermee Westerschelde aan alle kanten afgedekt met zomerveerboten Nog geen definitief afscheid van historische haven in Middelburg s Vrouw aangereden in Brouwershaven Eerste Dance Soccer Tournement Zeeland Michiel krijgt kamer voor zich alleen Toch weer vuur bij afsluiting huttendorp Burgemeester bracht rust en eenheid op Noord-Beveland. PZC Donderdag 21 juni 2007 29 BROUWERSHAVEN - Op de Delings- dijk in Brouwershaven raakte giste ren om 15.30 uur een 63-jarige au tomobiliste bij een aanrijding ge wond. Een 50-jarige man uit de ge meente Schouwen-Duiveland reed over de Zuidernieuwlandweg. Hij stak de kruising met de Delings- dijk over en bemerkte de 63-jarige vrouw, ook uit de gemeente Schou wen-Duiveland, niet op. De vrouw liep onbekend letsel op en is naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand wordt zaterdag het eerste Dance Soccer Tournement van Zeeland gehouden, aanvang 11.00 uur. Organisatoren van Dan ce-events spelen tegen elkaar. Tien teams doen mee van Glorification Heinkenszand, G-Force Middel burg, 't Roefke Renesse, Highlife Goes, HZ Events Goes, J&E Enter tainment Tholen, Flaix Middel burg Trauma Events Heinkens zand, Confused Events Middel burg en 4-Uz Events Goes. VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen heeft één van haar ka mers volledig laten inrichten in de sfeer van Michiel de Ruyter door 29 kinderen van elf basisscholen in Vlissingen. Zij hebben voor de kamer allemaal zelf gemaakte fo to's, filmpjes, muurschilderingen, tekeningen, interviews en werk stukken over de beroemde zeeheld verzameld. De kamer is tot 8 janua ri 2008 te bewonderen. Het is dit jaar vierhonderd jaar geleden dat Michiel de Ruyter werd geboren. MIDDELBURG - De bouwspeelplaats in Middelburg mag dit jaar toch weer afsluiten met een vreugde vuur. Dat is mogelijk omdat het huttenbouwfeest voor kinderen dit jaar op een terrein aan de Geer- sesweg - buiten de bebouwde kom - wordt gehouden. De bouwspeel plaats duurt van 2 juli tot en met 5 juli. Op vrijdag 6 juli gaat de brand in de hutten. De organisatie is nog op zoek naar vrijwilligers. Aanmelden kan via st.calimero@zeelandnet.nl door Harmen van der Werf HANSWEERT - Vier veerpontjes ma ken het deze zomer mogelijk de Westerschelde aan alle kanten over te steken. Van Doel naar Lillo net over de grens in Vlaanderen tot en met het alle dagen varende veer Vlissingen-Breskens. Tussenin kan in juli en augustus ook een oversteek gemaakt wor den van Terneuzen naar Hoede- kenskerke vice versa en van Hans- weert naar Perkpolder vice versa. En er is nog de streekbus door de Westerscheldetunnel waarin over dag in elk geval fietsen mogen wor den meegenomen. Het goed koopst is het veer DoelLillo. Dat is gratis. Deze verbinding wordt ook het minst onderhouden, van 7 april tot en met 30 september za terdag en zondag, op feestdagen en de dagen tussen die feestdagen en het weekeinde. De door de overheid gesubsidieerde fast fer ries Breskens-Vlissingen varen het hele jaar en het meest. De exploi tanten van HansweertPerkpolder en - terug van één jaar wegge weest - Hoedekenskerke-Terneu- zen moeten het financieel zelf zien te rooien. Maar daar krijg je ook een lange overtocht voor te rug: 50 minuten voor Perkpol- der-Hansweert en 90 a 105 minu ten voor Terneuzen-Hoedekensker- ke.De terugkeer van Terneu- zen-Hoedekenskerke maakt het mogelijk een aardig rondje Wester schelde te fietsen. Dit veer vaart van 1 juli tot 1 september zondag, maandag, woensdag en donder dag. Perkpolder-Hansweert maakt de oversteek van 1 juli tot en met 7 september zondag, maandag, woensdag en vrijdag. Voor meer informatie zie www.rondjepontje.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De kans dat er een haven voor historische schepen in Middelburg komt, is nog niet ver keken. De gemeenteraad heeft de ze week besloten om de mogelijk heid open te houden. Geld is er al leen nog niet voor en ook de loka- tie is nog niet vastgesteld. De stichting Historische Haven pleit al een paar jaar voor een lig plaats voor monumentale schepen aan de Korendijk. De stichting vindt dat de kade daar geschikt is voor zo'n haven: het is een histori sche omgeving en het water is goed bereikbaar. Het college van B en W heeft de benodigde investe ring - anderhalve ton - uit de ge meentelijke begroting voor de ko mende jaren geschrapt. De ge meenteraad betreurt dat, maar heeft nu ook nog geen geld be schikbaar gesteld. De gemeente verwacht in september een flinke financiële meevaller: de haven is opgenomen in de lijst van wensen die de gemeenteraad dan alsnog wil vervullen. Bewoners van de Korendijk hebben inmiddels laten weten dat ze niet zitten te wach ten op woonschepen voor de deur. Ze vrezen dat de leefbaar heid in de buurt wordt aangetast. Volgens de bewoners is de ruimte aan de kade te krap. foto Willem Mieras Cees van Liere, scheidend burgemeester van Noord-Beveland, is geliefd bij ambtenaren, maar ook bij de bevolking. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland treedt per 1 januari 2008 ver vroegd uit. Van Liere heeft zes jaar de raad en het college van Noord-Beveland voorgezeten. De gemeenteraad betreurt zijn ver trek, maar heeft er begrip voor dat Van Liere op zijn zestigste geen nieuwe ambtstermijn van zes jaar wil aanvaarden. In een persbericht stelt de burgemeester zes jaar met groot plezier in Noord-Beveland te hebben gewerkt. Een verlenging van zijn ambtster mijn acht hij niet praktisch, nu de organisatie goed loopt, er eens géén gemeentelijke herindeling in de lucht zit en hij recht heeft op vervroegd uittreden. Van Liere kwam in 2000 naar Noord-Beveland als waarnemend burgemeester. M. Everaers was naar Rucphen vertrokken en de Noord-Bevelandse organisatie was een chaos. Een uitgebreid onder zoek had geleid tot een reorganisa tie. Ambtenaren en bestuur ston den voor de taak grote achterstan den in te halen. In Den Haag wer den in die tijd nog voortdurend ballonnen opgelaten over een ver dere gemeentelijke herindeling. In de kleine, slecht functione rende gemeente Noord-Beveland werd dat gevoeld als een zwaard van Damocles. De profielschets die de gemeenteraad maakte, was Van Liere op het lijf geschreven: een dringend verzoek om te sollici teren, waaraan hij gevolg gaf Het wegwerken van de animositeit tus sen de voormalige gemeenten Kortgene en Wissenkerke.was on der Van Liere snel voor elkaar. Inmiddels is de gemeente Noord- Beveland een gezonde organisatie, achterstanden in ruimtelijke prote in Cees van Liere van Noord-Beve- land stopt als burgemeester. Hij wil niet meer door zijn - meestal drukbezette - agenda geleefd worden. dures zijn ingelopen en wat betreft de uitvoering van het dualisme, loopt de gemeente voorop in Zee land. Het gemeentebestuur laat in een persbericht weten dat Van Lie re met zijn bevlogenheid en bourgondische levenshouding rust en eenheid heeft gebracht in de ge meentelijke organisatie. Bij ambte naren is hij geliefd, maar ook bij de bevolking. Eén van de redenen om te vertrekken is het verlangen om niet meer door een agenda te worden geleefd. Dat heeft hij ge daan sinds hij op jonge leeftijd wethouder werd in zijn geboorte plaats Bruinisse. Vóór Noord-Beve land was Van Liere burgemeester in het Noord-Brabantse Putte en in Sluis-Aardenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47