Zeeland en gespuis in het spookhuis droomt van U2 Liever meer toiletten dan ongevraagd kunstwerk My Stick Verval rijksmonument is inwoners een doorn in het oog. Verenigingsraad Zeeuwland vergadert Inbrekers stelen geld uit sportcomplex Rommelmarkt voor onderhoud kerk Cockpit binnenkort naar bodem van plas Kledingverkoop uit Dorcasdepot Zomerexpositie in kerk Brouwershaven www.tHHem.nl PZC Donderdag 21 juni 2007 I 27 door Frank van Cooten SLUIS - Raadslid Bram Basting van Gemeentebelangen krijgt een brok in zijn keel bij de aanblik van het vervallen klooster 'La Pomperai' aan de Sint Annastraat in Sluis. Hij heeft het monument in betere staat gekend. „Het was zo'n prachtig gebouw. Hoe het er nu uitziet, is intriest." Basting weet dat met enige regel maat zwarte magie wordt bedre ven in het gebouw. „Buren van het pand vertellen mij dat ze 's nachts allerlei bewegingen op het terrein waarnemen. Vreemde lieden die op het dak wilde gebaren maken en vreemde kreten slaken." Basting heeft burgemeester Jaap Sala inmiddels gevraagd het hele pand dicht te spijkeren zodat nie mand meer binnen kan. Enkele jaren geleden zag de toe komst er nog zonnig uit voor de bouwval. De Wassenaarse project ontwikkelaar Ronny van der Putte kocht het pand om er iets moois van te maken. Ondanks aandrin gen van de gemeente Sluis doet hij tot op de dag van vandaag echter niets met het vervallen klooster. De gemeente probeerde vorig jaar de verleende vergunningen te ont binden maar de procedure loopt nog steeds. Van der Putte heeft: im mers bezwaar gemaakt. De Provinciale Commissie Zee land van de Bond Heemschut ver wijt het gemeentebestuur gebrek aan daadkracht. Deze bond be schermt cultuurmonumenten. Het verbaast voorzitter W. Heij- broek uit Tholen dat de gemeente Sluis de bouwvergunning niet al lang heeft ingetrokken. „Vooral omdat daarvoor geen uitgebreide procedure met hoorzitting nodig Vorig jaar was het druk bij het concert aan de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker „We hebben samen met de milieu mensen van de gemeente en de provincie besloten hoe we het ge luid meten. Op verschillende plek- t ken en allemaal op hetzelfde mo- l ment en dezelfde manier." Zo is te L controleren of het festival de nor men haalt. En dat is belangrijk zo dat het concert ook in de toekomst op de bijzondere locatie gehouden kan worden. Want dat doen de organisatoren "van het festival al volop, kijken naar volgende jaren. ZIERIKZEE - De Verenigingsraad van woningcorporatie Zeeuwland houdt maandag een openbare ver gadering in het kantoor van de wo ningbouwvereniging in Zierikzee, ingang Wevershoek. De agenda vermeldt onder meer: vaststelling van het jaarverslag en de financiële jaarstukken evenals een verslag van de klachtencom missie. De vergadering begint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - Een sportcomplex in Nieuwerkerk heeft in de nacht van dinsdag op woensdag onge wenst bezoek van inbrekers gekre gen. Die forceerden eerst de deur en doorzochten vervolgens het ge bouw. Voor zover bekend namen ze al leen een klein geldbedrag mee naar huis. DREISCHOR - De Hervormde Kerk in Dreischor houdt zaterdag een grote rommelmarkt in de land- bouwschuur van de familie Van de Velde aan de Welleweg 45A, van 8.30 tot 16.00 uur. Het assortiment bestaat onder meer uit keukengerei, boeken en kleine meubels. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor het on derhoud van het monumentale kerkgebouw. OOSTERLAND - De cockpit die jaren lang bij sloopbedrijf Stouten in Oosterland heeft gelegen, krijgt 1 juli een laatste rustplaats. Dan wordt de geheel onttakelde cockpit afgezonken in recreatiepias De Beldert bij Tiel. Eenmaal op de bodem gaat het die nen als duikobject voor leden van de onderwatersportvereniging Gag- nan uit Tiel. ZIERIKZEE - Het Dorcasdepot aan de Zandweg in Zierikzee, naast het dierenasiel, is zaterdagochtend geopend voor de verkoop van tweedehands kleding. Er is aan bod aan kleding voor kinderen en voor volwassenen. De opbrengst is dit keer bestemd voor vrouwen in Ethiopië als steun om zelf in hun levensonderhoud te kunnen voor zien. Het Dorcasdepot is geopend van 9.30 tot 12.00 uur. BROUWERSHAVEN - De kortlopende zomertentoonstelling van 30 juni tot en met 5 juli van vier creatieve vrouwen in de Grote Kerk Brou wershaven heeft een divers aan bod. Monique Dommanschet ex poseert hoeden en hoofddecora ties. Nelly Nelisse-Jumelet toont haar schilderijen. Textiele accessoi res zijn van Marian de Smit en Corry Laheij exposeert keramiek. toiletten in Burgh-Haamstede. Als natuurgids kent hij de behoefte aan die voorziening bij men sen die soms na een lange busrit in de Westhoek aankomen voor een excursie of bezoek aan de kernen. Zijn brief staat op de agenda voor de raad van 28 juni. foto Dirk-Jan Gjeltema len wel andere bestemmingen te weten voor die 30.000 euro die aanvankelijk gepland stonden voor dat kunstwerk. Zo zou de al jaren ingezakte muur van de algemene begraafplaats in Zierikzee wel eens hersteld mogen worden. Waar Rosmo len echter het vurigst voor pleit, zijn openbare ZIERIKZEE - Op een kunstwerk bovenop de roton de van de N59 bij Zierikzee zit bewoner T. Rosmolen aan de Lange Blokweg niet te wachten. Hij maakt in een brief aan de gemeenteraad dan ook zijn compliment met het wijze besluit af te zien van kunst op die plek. Tevens schrijft Rosmo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43