Zeeland Justitie: Hellas leeft nog 4Had je de bus maar moeten nemen7. Landbouwverkeer op rijksweg moet veiliger De Belbus rijdt op afroep: ogoo 827 20 06. Eigen inwoners kopen zelfs erg weinig in het centrum. Familie van in beslag genomen stafford durft nog niet te juichen. Even naar de pizzeria, winkelen of naar de film. Dan bel je toch gewoon de Belbus? Die brengt je naar de stad. De Belbus rijdt volgens een vaste dienstregeling maar je kunt alleen meereizen als je minimaal één uur van te voren belt. Zo, wat zijn de plannen voor vandaag? Alles voor de reiziger. COnne» ion PZC Donderdag 21 juni 2007 I 29 Vlissingse binnenstad zwak door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Weinig Vlissingers winkelen in hun eigen stad. Toch is de binnenstad op maat. Wat be treft omvang. Aan de kwaliteit valt nog te sleutelen. De gemeente Vlissingen wil weten hoe ze lokale en toeristische consu menten de komende tijd aan zich moet binden en heeft haar detail handel door het bureau DHV on der de loep laten nemen. De con clusies zijn alles behalve mild. Want Vlissingen mag dan wel een 'compacte hoofdwinkelstructuur' hebben, slechts de helft van de be stedingen van de eigen inwoners aan niet-dagelijkse boodschappen komt in de eigen binnenstad te recht. Vlissingers flirten niet alleen met Middelburg, maar ook met be drijventerrein Baskensburg aan de stadsrand van Vlissingen. Toch zijn in de binnenstad vooral Vlissingers te vinden. Van het win kelend publiek komt maar tien tot vijftien procent uit de regio. Vlis singen moet het verder voor tien procent hebben van toeristen. Hoe bureau DHV denkt dat dat komt? Winkels als H&M en Hema trekken publiek, maar het winkel bestand verandert erg snel. Zeker de Sint Jacobspassage is zwak. Wat het winkelaanbod in de binnen in Het centrum van Vlissingen kan een impuls gebruiken, of eigen lijk wel meer dan één, vindt het bureau DHV. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Hellas is nog in le ven, zegt het Openbaar Ministerie. Het belooft tegelijk dat de Ameri kaanse stafford uit Aagtekerke niet wordt afgemaakt voordat de rechts zitting heeft plaatsgevonden. Dat is niet de gewoonte, weer spreekt OM-voorlichter Elke Kool wilde verhalen die de ronde doen over spuitjes. „Het is volgens mij één keer voorgekomen. Wat er met Hellas gebeurt, is nog onze ker. Een eerste schouw was niet positief" Daarin werd de hond het stempel van pitbullachtige opge drukt, wat meestal fatale gevolgen heeft. Maar er komt een tweede schouw en pas daarna beslist de rechter. De advocaat van de fami lie heeft hondenkeurmeester Jan Dirk van Ginnike aangewezen voor een second opinion. Die heeft daar nog geen toestemming voor gekregen, maar wil het graag doen. „Omdat de hond wel de uiterlijke kenmerken van een pitbullachtige heeft, weet ik niet of ik de rechter ervan kan overtuigen dat hij geen stad bovendien kwetsbaar maakt, is de keuze van winkeliers om bui ten de stad te gaan zitten. Bijvoor- beelo Baskensburg. Vlissingen moet strategische keu zes maken, inzetten op kwaliteit en terrein terugwinnen van Mid delburg. Met het nieuwe winkel complex Fonteyne zet Vlissingen alvast een belangrijke stap, prijst DHV. Maar er is meer: het Scheldekwar- tier, het terrein van de grotendeels verhuisde scheepswerf De Schelde aan de rand van het centrum waar onder meer woningbouw is ge pland. De gemeente zou daarheen moeten uitbreiden. Daar zouden dan mooi bedrijven uit Baskens burg heen kunnen. Precies wat wethouder Conny Seij- bel ook al had bedacht. „Daarom ben ik blij met dit rapport; het is een handvat om sommige aanvra gen voor de periferie naar de bin nenstad te verwijzen." Dat de binnenstad een impuls kan gebruiken, weet Seijbel. „Maar de gemeente kan alleen faciliteren en niet zelf winkels gaan openen." vlieg kwaad doet." Angela Tholen uit Vlissingen, die Hellas tien jaar geleden als pup in huis nam en wier zoon hem later verzorgde, is blij dat de hond nog leeft. Gerust gesteld is ze nog niet. „We horen ook verhalen van mensen die hun hond nooit meer levend hebben teruggezien. Maar we krijgen zo veel over ons heen. Actiegroepen en Dion Graus van de partij van Geert Wilders die zich ermee wil len bemoeien. Terwijl wij Hellas gewoon terug willen." Minister Verburg gaat bekijken of er betere regels kunnen komen voor het houden van pitbulls. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De provincie wil dat Rijkswaterstaat passende maatrege len neemt tegen het landbouwver keer op de rijksweg N61 tussen Ter- neuzen en Schoondijke. De doorstroming en de verkeers veiligheid op deze weg komen re gelmatig in het geding, omdat veel landbouwvoertuigen van de weg gebruikmaken. Over twee jaar wordt de N61 aangepast, maar de provincie wil daar niet op wach ten en wil tijdelijke maatregelen. De aanleg van inhaalstroken is voor zo'n korte periode nogal duur. Daarom wordt geopperd om zogenaamde venstertijden toe te passen. Dat betekent dat land bouwverkeer enkel op bepaalde tijdstippen van de weg gebruik mag maken. Het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland doet onderzoek naar de problematiek rond het landbouwverkeer. Dat moet uit monden in een aantal proefprojec ten, waarbij ook wordt gekeken naar landbouwverkeer door 's-Gra- venpolder en op Tholen. Ik zou er wel eens uit willen7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35