Zeeland Bourgondiër Van Liere stopt ermee Rondje Honte met vier pontjes wil meer beweging in Goes i Verplaatsing sportveld nodig voor jeugdsoos Burgemeester bracht rust en eenheid op Noord-Beveland. Westerschelde aan alle kanten afgedekt met zomerveerboten. Nieuw jeugdhonk in Kamperland moet multi-inzetbaar zijn. a I B PZC Donderdag 21 juni 2007 27 foto's Willem Mieras Cees van Liere, scheidend burgemeester van Noord-Beveland, is geliefd bij ambtenaren, maar ook bij de bevolking. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland treedt per t januari 2008 ver vroegd uit. Van Liere heeft zes jaar de raad en het college van Noord-Beveland voorgezeten. De gemeenteraad betreurt zijn ver trek, maar heeft er begrip voor dat Van Liere op zijn zestigste geen nieuwe ambtstermijn van zes jaar wil aanvaarden. In een persbericht stelt de burge meester zes jaar met groot plezier in Noord-Beveland te hebben ge werkt. Een verlenging van zijn ambtstermijn met een of twee jaar acht hij niet praktisch, nu de orga nisatie goed loopt, er eens géén ge meentelijke herindeling in de lucht zit en hij recht heeft op ver vroegd uittreden. Van Liere kwam in 2000 naar Noord-Beveland als waarnemend burgemeester. M. Everaers was naar Rucphen vertrokken en de Noord-Bevelandse organisatie was een chaos. Een uitgebreid onder zoek had geleid tot een reorganisa tie. Ambtenaren en bestuur ston den voor de taak grote achterstan den in te halen. In Den Haag wer den in die tijd nog voortdurend ballonnen opgelaten over een ver dere gemeentelijke herindeling. In de kleine, slecht functionerende gemeente Noord-Beveland werd dat gevoeld als een zwaard van Da mocles. De profielschets die de gemeente raad maakte, was Van Liere op het lijf geschreven: een dringend ver zoek om te solliciteren, waaraan hij gevolg gaf. Het wegwerken van de animositeit tussen de voormali ge gemeenten Kortgene en Wis- senkerke, waar Everaers nooit in slaagde, was onder Van Liere snel voor elkaar. Inmiddels is de ge meente Noord-Beveland een ge zonde organisatie, achterstanden in ruimtelijke procedures zijn inge lopen en wat betreft de uitvoering van het dualisme, loopt de ge meente voorop in Zeeland. Het gemeentebestuur laat in een afzonderlijk persbericht weten dat Van Liere met zijn bevlogenheid en bourgondische levenshouding rust en eenheid heeft gebracht in de gemeentelijke organisatie. Bij de ambtenaren is hij geliefd, maar ook bij de bevolking. Bij evene menten, maar ook bij minder fees telijke gelegenheden, was Van Lie re altijd aanwezig en zijn visites aan jubilerende echtparen en ande re feestvarkens waren geen plicht matige schoppen tegen de deur, maar getuigden van warme, men selijke belangstelling. Doordat Van Liere veel maatschap pelijke contacten heeft, was hij een voortreffelijk ambassadeur voor Noord-Beveland. Zijn inspan ningen in de visserijwereld en op het gebied van Zeeuwse produc ten zijn de gemeente altijd ten goe de gekomen. Vanwege zijn contacten in de visse rij werd hij twee jaar geleden ge vraagd te solliciteren op de functie van burgemeester in schelpdierge meente Reimerswaal. Hij haalde het niet, maar kreeg achteraf wel te maken met een onverkwikkelijk staaltje Reimerswaalse gemeente politiek. Een meerderheid van de vertrouwenscommissie serveerde hem af, omdat hij een drankpro bleem zou hebben. Achteraf bleek dit een roddel, vermoedelijk in de wereld geholpen om een confessio nele burgemeester te krijgen. M. Weststrate, raadslid in Reimers waal en indertijd lid van de ver trouwenscommissie, klapte hier over uit de school. Van Liere (WD) kreeg vervolgens van alle kanten steun, maar de valse aantij ging raakte hem diep. Eén van de redenen voor Van Lie re om te vertrekken is het verlan gen om niet meer door een agen da te worden geleefd. Dat heeft hij gedaan sinds hij op jonge leeftijd wethouder werd in zijn geboorte plaats Bruinisse. Vóór Noord-Beve land was Van Liere burgemeester in het Noord-Brabantse Putte en in Sluis-Aardenburg. Wie dat wil, kan tot en met 1 sep tember een boodschap achterlaten in het gastenboek op de website van de gemeente Noord-Beveland (www.noordbeveland.nl). Hoe hij van de Noord-Bevelanders in per soon afscheid neemt, wordt nog bekend gemaakt. door Harmen van der Werf HANSWEERT - Vier veerpontjes ma ken het deze zomer mogelijk de Westerschelde aan alle kanten over te steken. Van Doel naar Lillo net over de grens in Vlaanderen tot en met het alle dagen varende veer Vlissingen-Breskens. Tussen in kan in juli en augustus ook een oversteek gemaakt worden van Ter- neuzen naar Hoedekenskerke vice versa en van Hansweert naar Perk- polder vice versa. En er is nog de streekbus door de Westerschelde- tunnel waarin overdag in elk geval fietsen mogen worden meegeno men. Het goedkoopst is het veer Doel- Lillo. Dat is gratis. Deze verbin ding wordt ook het minst onder houden, van 7 april tot en met 30 september zaterdag en zondag, op feestdagen en de dagen tussen die feestdagen en het weekeinde. De door de overheid gesubsidieerde fast ferries Breskens-Vlissingen va ren het hele jaar en het meest. De prijzen: enkele reis voor één vol wassene met fiets 3,35 euro en een retourtje 5,40 euro. De exploitanten van Hansweert- Perkpolder en - terug van één jaar weggeweest - Hoedekenskerke-Ter- neuzen moeten het financieel zelf zien te rooien. De eerste rekent 6 euro voor een volwassene en 3 eu ro voor een kind. De tweede zit op 7,50 en 4,00 euro. Maar daar krijg je ook een lange overtocht voor terug: 50 minuten voor Perk- polder-Hansweert en 90 a 105 mi nuten voor Terneuzen-Hoedekens- kerke. De terugkeer van Terneuzen-Hoe- dekenskerke maakt het mogelijk een aardig rondje Westerschelde te fietsen. Dit veer vaart van 1 juli tot 1 september zondag, maandag, woensdag en donderdag. Perkpol- der-Hansweert maakt de oversteek van 1 juli tot en met 7 september zondag, maandag, woensdag en vrijdag. Voor meer informatie zie www.rondjepontje.nl al gezegd dat ik een hele goede kans maakte." Dwayn is de tweede achtereenvol gende mannelijke kinderburge meester van Goes. Daarmee komt er weer wat evenwicht, want de 'Ik had het wel een beetje verwacht dat ik zou winnen' eerste drie jaar waren het meisjes. Overigens mag Dwayn zich pas vanaf 18 augustus écht kinderbur gemeester noemen. Op die dag, tij dens de zesde editie van Goes Kin- derstad, krijgt hij de ambtsketen omgehangen en is het kindercolle ge officieel geïnstalleerd. Het nieuwe kindercollege van Goes: burgemeester Dwayn Akuoko Maclean en wethouders Angela Schrijver (I) en Gina van Haren. foto Willem Mieras door Luc Oggel KAMPERLAND - Het sportveld aan de Nieuwstraat in Kamperland moet worden verplaatst om nieuw bouw van de jeugdsoos mogelijk te maken. Het gebouw waar de soos op dit moment in is gevestigd, aan de Korte Nieuwstraat, wordt volgend jaar gesloopt omdat er op die plek een nieuw dorpshuis komt. Om dat de jeugdsoos daar niet in mag, wordt een nieuw gebouw neerge zet. Het college van burgemeester en wethouders van Noord-Beve land vindt het veldje aan de Nieuwstraat, waar het oude kleed lokaal van de voetbal op staat, een goede locatie. Om wat meer ruim te te hebben voor de bouw moet het sportveld echter vijf meter worden verplaatst. W Bevelan ders heeft al aangegeven daar geen bezwaar tegen te hebben. Om de club tegemoet te komen, wil het college het werk in juli-augustus la ten uitvoeren. De verplaatsing kost zo'n zesduizend euro. Voor de jeugdsoos wil het college drie ton uittrekken. Wel wordt, in verband met dat niet geringe be drag, multifunctioneel gebruik van het gebouw nagestreefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31