PZC Veel geld blijft op de plank liggen Goes kijkt naar oplossingen verkeersdruk 25 Aanleg fietspad Nisse vertraagd BEVELANDEN-THOLEN 31 42 Gemeentelijke bijdrageregelingen zijn erg onbekend. Tweede kans voor speelvoorzieningen in Goese Evertsenstraat Toename auto's en ontsluiting Waterstad noopt tot vooruitkijken. Gladiool Ptm M Proef met gratis openbaar vervoer in de maak Donderdag 21 juni 2007 Türkiyemspor zoekt geld bij sjeiks Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Veel mensen die recht hebben op financiële onder steuning van de overheid, maken geen gebruik van de mogelijkhe den. Een in de gemeente Borsele gehouden onderzoek heeft dit klip en klaar uitgewezen. Vooral inwo ners met een laag inkomen weten niet dat zij in aanmerking komen voor allerlei regelingen en doen er dus ook geen beroep op. Het vermoeden bestond al langer dat veel geld op de plank blijft lig gen, omdat regelingen niet bekend zijn of te ingewikkeld. De provin cie Zeeland trok de portemonnee om dat eens goed uit te laten zoe ken. Borsele was bereid zich onder de pet te laten kijken als voorbeeld- gemeente. „Omdat zulke regelingen er niet voor niets zijn", zei wethouder J. Zandee (SGP/ChristenUnie) giste ren bij de presentatie van de on derzoeksresultaten in Heinkens- zand. „Als mensen recht hebben op financiële ondersteuning, mag je ervan uitgaan dat zij daar ook behoefte aan hebben. Dat zij bij voorbeeld steun nodig hebben om deel te kunnen nemen aan het maatschappelijk leven, aan sportac tiviteiten. Voor volwassenen kan dat belangrijk zijn, maar zeker ook voor kinderen die anders bijvoor beeld niet naar een sportvereni ging kunnen." De regeling die de deelname aan zulke activiteiten moet stimuleren, IJl Mensen met een laag inkomen kennen veel gemeentelijke bijdra geregelingen niet en maken er dus ook geen gebruik van, wijst onderzoek in Borsele uit. is juist één van de minst bekende, is uit het onderzoek gebleken waar aan ruim 700 inwoners van Borse le hebben meegewerkt. Slechts 38 procent wist van het bestaan van de bijdrageregeling welzrjnsactivi- teiten. Alleen met de bekendheid van een regeling voor kinderen in het voortgezet onderwijs was het nog bedroevender gesteld. Niet meer dan 14 procent was daarvan op de hoogte. Terwijl de regeling heel in teressant is. Huishoudens met een laag inkomen en kinderen in het voortgezet onderwijs kunnen op basis daarvan een computer krij gen en een vergoeding voor de reis kosten. Opvallend is dat de landelijke huurtoeslag, de opvolger van de huursubsidie, wel algemeen be kend is (95 procent). Twee van de drie wist dat het mogelijk is kwijt schelding te krijgen van gemeente lijke heffingen. Borsele heeft in vervolg op het on derzoek zes handzame folders over regelingen gemaakt die huis- aan-huis worden verspreid. Als dat werkt, kunnen andere Zeeuwse ge meenten dit model zo overnemen. Wethouder Zandee: „We hopen mensen over de streep te trekken." GOES - Be nice or go away. Dat is de boodschap voor gebruikers van de speelvoorzieningen tegen over basisschool De Tweern in de Evertsenstraat in Goes. Die zijn gisteren weer officieel in ge bruik genomen, nadat er eerder steeds vernielin gen werden aangericht. Dit tot ergernis van de school, die eraan had meebetaald. Nieuwe huisre gels, die op een bord staan te lezen, moeten van dalisme voorkomen. Het liefst zou de school zien dat er camera's worden geplaatst, maar dat is de door Luc Oggel GOES - Largas en fietstunnels. Het zijn enkele maatregelen die tijdens en na de bouw van de wijk Water stad een vlotte en veilige doorstro ming van het verkeer in Goes moe ten waarborgen. De toekomstige verkeerssituatie is deze week aan bod gekomen tij dens de reeks informatiebijeen komsten die de Waterstad-part ners hebben belegd voor betrokke nen bij de omvorming van het ha vengebied tot woonwijk. In tien jaar tijd zullen tweedui zend huizen worden gebouwd. De toekomstige wijk zal, volgens pro jectleider H. Veerman, zo'n drie duizend auto's gaan herbergen. Omdat de Ringbaan-West, Houtka de en Westhavendijk als hoofdont- siuitingen zullen worden gebruikt, valt een enorme toename van de verkeersdruk te verwachten. Uit berekeningen blijkt dat in 2020, als Waterstad klaar is, er 15.000 voer tuigen per etmaal over de Ring rij den, tegenover 11.000 nu. Op de Houtkade wordt het naar verhou ding nog drukker: nu rijden daar 5000 voertuigen per etmaal, in 2020 zullen dat er 11.000 zijn. Om al dat verkeer soepel richting provinciale weg en snelweg te kun- 1^ Goes werkt aan een verkeersplan om de toekomstige wijk Water stad te kunnen ontsluiten en de toename van het aantal auto's adequaat het hoofd te bieden. door Harmen van der Werf NISSE - De aanleg van het nog ont brekende stuk vrijliggend fietspad langs de Drieweg bij Nisse is ver traagd. Niet eerder dan volgend jaar kan het werk plaatsvinden, omdat het niet is gelukt met alle grondeigena ren overeenstemming te bereiken over de aankoop van grond voor het fietspad. Ook moet het bestem mingsplan nog worden gewijzigd. Twee bezwaren zijn door de ge meente Borsele afgewezen, maar de tegenstanders kunnen nog in hoger beroep gaan. Dat kan tot ex tra oponthoud leiden. Een onteigeningsprocedure is be gonnen. De verwachting is dat die dit jaar wordt afgerond, waarmee aanleg in 2008 mogelijk zou zijn. Het fietspad is evenals het fietspad Nisse-Heinkenszand aan de west kant gepland. Eén bezwaarmaker vreest bedrijfsschade door verlies van een stuk boomgaard. Er zou den ook te weinig fietsers gebruik gaan maken van het fietspad. Om van de hele Drieweg weer een 80- kilometerweg te maken is volgens de gemeente een vrijliggend fiets pad nodig. gemeente een brug te ver. Directeur T. Quaak van De Tweern is desalniettemin optimistich. „Er is nu veel meer betrokkenheid, ook vanuit de wijk. Hopelijk helpt dat." De politie zal regelma tig surveilleren in de straat. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl nen leiden, wordt onder meer ge dacht aan het zogeheten largas (LAngzaam Rijden GAat Sneller) -systeem: smalle rijbanen, geschei den door een brede middenberm. Dat zorgt automatisch voor een be tere doorstroming, waardoor ver keerslichten in principe overbodig worden. Ook wordt een eventuele aanleg van rotondes met fietstun nels op de kruisingen Ring baan-West/Houtkade, Ring- baan-West-Westhavendijk en Ringbaan-West/Troelstralaan beke ken. Niet zonder trots legde Matthijs (18) zijn namaakgladiool op de band. Hij had wel moeten zoe ken tussen de snuisterijen van de meubelgigant. Maar de bloem mocht er met een lengte van bijna een meter zijn. Daar zou de jarige jaargenote nog van op kijken. 'Voor je vriendinnetje ze ker', meende de caissière te moe ten opmerken. Matthijs vond dat hij dat als eerstejaars student niet over zijn kant kon laten gaan. 'Niks vriendinnetje', ant woordde hij, 'deze bloem is voor mijn innig voor altijd aanbede ne'. De caissière nam hem op en zei: 'Als ik het zo inschat, zal jouw aanbedene toch wel eerder verwelkt zijn dan d"ze gladio'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27