Buren van asociaal gezin krijgen korting op huur Advocaat is minder vaak nodig Middelburger held in Melbourne 31 Jong Oranje na naar finale Kantonrechter in Breda doet 'uitzonderlijke en unieke' uitspraak. Witte anjer symbool Nederlandse veteranen SP wil dat Karla Peijs aftreedt vanwege HSL Noodkreet in koeienletters Inval bij Zeeuwse boer voor illegaal slachtafval Word ook abonnee! Donderdag 21 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 144 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Jessica Maas BREDA - Mensen die al jarenlang overlast hebben van hun buren, kunnen in aanmerking komen voor een korting op de huur. Dat blijkt uit een uitspraak van de kan tonrechter in Breda. De directe buren van een gezin in Hilvarenbeek dat al jaren lang over last veroorzaakt, hoeven maar de helft van de huur aan woningstich ting Stromenland te betalen. Vol gens de rechter heeft Stromenland te weinig gedaan om overlast van het gezin, een moeder en twaalf kinderen, op te lossen. De 'overlast-advocaat' Bernard Tomlow uit Utrecht en de Woon bond spreken van een een unieke en uitzonderlijke uitspraak. „In de nieuwe Huurwet van 2003 staat dat overlast door buren als een gebrek aan de woning wordt beschouwd. En de rechter heeft nu heel duidelijk gemaakt dat dit niet zomaar een papieren verkla ring is", zegt advocaat Tomlow gis teren. Hij vindt het ongelooflijk dat Stromenland het zo ver heeft laten komen. „De woningstichting moet zich diep schamen", aldus Tomlow. De Woonbond is blij met de uit spraak van de kantonrechter. „Een Woonstichting deed te weinig aan overlast van gezin in Hilva renbeek, aldus de rechter. De bu ren hoeven daarom maar de helft van de huur te betalen. pleister op de wonde. Mogelijk dat meer rechters hiertoe over zullen gaan", reageert woordvoerder Hans Rozenboom. Directeur Hans Hulsbosch van wo ningstichting Stromenland bena drukt dat de zaak in Hilvarenbeek een stuk genuanceerder ligt. „Een vrouw met twaalf kinderen zet je niet zomaar op straat. Dat is een heel lastig dilemma." Stromenland is overigens al op zoek naar een andere woning voor de buren die de zaak hadden aan- gepannen. NAARDEN - Wat de 'poppy' (klap roos) is voor de Britten en het blauwe lint voor de Fransen, moet de witte anjer worden voor de Ne derlanders: hét nationale symbool voor oorlogsveteranen. Het idee om de anjer, de bloem die altijd de revers van prins Bern- hard sierde, tot nationaal vetera- nensymbool te maken, is van Fred Jansen uit Naarden en collega-Liba- nonveteraan Erik Kuiper. DEN HAAG - Karla Peijs zou moeten aftreden als commissaris van de ko ningin voor de 'blunders' die zij heeft gemaakt als minister van Ver keer en Waterstaat. Dat zegt SP-Ka- merlid Roemer naar aanleiding van een kritisch rapport van de Al gemene Rekenkamer over de HSL. Volgens de SP'er heeft Peijs zich met de HSL én de Betuwelijn 'ge diskwalificeerd' voor het openbaar bestuur. pagina 5: fouten bij hogesnelheidslijn - - - v - - Liever een goede buur dan een lage huur reageer op www.pzc.nl Aan het ontslagrecht mag niet worden getornd 65% oneens 35% GOES - Bij een inval in een Zeeuw se veehouderij en een slachterij in het zuidoosten van het land door de Algemene Inspectiedienst is gis teren één verdachte aangehouden. Het vermoeden bestaat dat slacht afval illegaal is verwerkt tot levens middelen. Of die producten ook in de winkel zijn beland, wordt nog onderzocht. De AID wil niet zeg gen waar de invallen zijn gedaan. BRESKENS - Een noodkreet van dergelijke om vang is bijna niet te missen. 'Save our climate' luidt de tekst die zich uitspreidt over ruim 154 meter zand. Met zwaar materieel werden de koeienletters gisteren in het strand van Breskens gegraveerd. Het uitgraven van de woorden was deel van de sponsoractie die het Willem van Oranje College uit Wijk en Aalburg hield voor het project Hope, dat kinderarbeid in India probeert tegen te gaan. Met de woorden wil de school ook de aandacht vestigen op de gevaren van klimaats verandering. foto Peter Nicolai Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 16; Boeken: 21; weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 32 en 33; Weekagenda: 34 en 35; Dagagen da: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 DEN HAAG - Voor rechtszaken waar mee minder dan 10.000 euro is ge moeid, hoeven de partijen straks geen advocaat meer in te schake len. Het gaat daarbij om relatief eenvoudige geschillen, die door de kantonrechter worden behandeld. De grens ligt nu bij zaken met ei sen tot 5000 euro. Daarboven is ju ridische bijstand verplicht. Minister Hirsch Ballin van Justitie wil de grens echter oprekken om meer mensen de kans te geven zichzelf te verdedigen. Zij zijn dan geen geld kwijt aan een advocaat. De bewindsman zal dat morgen voorstellen in de ministerraad. Be trouwbare bronnen rond het kabi net hebben dat gisteravond beves tigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1