A-MERKEN SANITAIR TEGEN ARSOLUTE BODEMPRIJZEN s II Nu of nooit! Profiteer tijdens het spectakel van niet één... of twee... maar van drie keer voordeel! EX1 Tl ife Kabinet Vakantiepark Muzeumdepot Zandhonger Oud-Arnemuidsvoetpad Checkpoint Irak 1e Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Schavis, Wilux, Ri-jo, Villeroy Boch. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 t/m 10%. (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-)* 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek, Hüppe en Wilux etc. Ruime showrooms met de nieuwste collectie! Bosscheweg253a Tilburg 013 -582 13 91 NIET ALLEEN DE GOEDKOOPSTE MAAR NU OOK DE GROOTSTE Ml PZC Donderdag 21 juni 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl In de PZC van 15 juni over de oogst van het kabinet ontbreekt het burgers aan moed en energie om er een mening over te geven. Maar omdat je als 78-jarige opa die mening wel kunt geven en kleine kinderen niet, rust er een verplich ting op je. Voor kinderen is er geen enkele toekomst meer. Want die is hen ontnomen door de des interesse en hebzucht van vele grootouders en ouders. Ze roepen wel van niet, maar zelfs in de plan nen van het kabinet komt het woord kinderen niet één keer voor. Over de vernietiging van de wereld en het milieu wordt weinig nagedacht. O ja, in het jaar 2020 zal de uitstoot van CO2 (broeikas gas) met 20% afgenomen moeten zijn. Maar dan zijn jullie kinderen er niet meer. Verdronken of mis schien gestikt in de vervuilde lucht. Slap gelul? Nee, jammer ge noeg niet, want dit staat ons kinde ren te wachten als regeringsleiders niet ter verantwoording geroepen worden en desnoods voor een we reld-tribunaal veroordeeld worden voor misdaden tegen de menselijk heid. Zij horen en weten hoe het ervoor staat met de wet milieu en de wereld. D. Meijer B. Stemerdingl. 93, O-Souburg In reactie op het verslag van 13 juni in de PZC over de afwijzing van het reformatorisch vakantie park in Yerseke het volgende. Waarom moet er een soort van af scheidingsbeweging worden ge creëerd. Is niet iedereen gelijk? Naar alle waarschijnlijkheid gel den er voor de SGP andere nor men en waarden dan voor de niet leden. Heel vroeger is het geloof met het zwaard gebracht, wanneer men een heiden was, ging letter lijk je kop eraf en het is nog steeds de oorzaak van vele oorlogen op de wereld. Het is niet voor te stel len dat Onze Lieve Heer dit zo heeft bedoeld. Maar let wel in de bijbel staat geschreven: Wat Gij niet wilt dat U geschied doe dat ook de ander niet. Het is namelijk nog steeds zo dat in de Eerste Bath- polder op vrijdagmiddag om 15.00 uur de cafés opengaan voor de vaak zeer jeugdige werknemers om dan de nodige alcohol tot zich te nemen en onze vroege zondags rust te verstoren. M. Braam Middenhof 49, Rilland Hoeveel bezwaren werden verwor pen, protesten genegeerd, ingezon den brieven geweigerd, alleen al over de plaatskeuze van de Covra in het laaggelegen overstromingsge bied Zeeland? (PZC, 16-06). Met wijd open ogen werden alle Zeeuwen opgezadeld met het al- ler-allerveiligste kernafvaldepot. Bezwaren hielpen niet en zouden nooit helpen. Tot zover het radio actieve verhaal. Op de vereiste klimatologische om standigheden voor een museumde pot wil ik niet ingaan. Wel op de rampzalige en gevoelige Zeeuwse gewoonte om tegen beter weten in alles wat we aan cultuur heb ben overgehouden, onder de wa terlijn bij hoog water te bewaren: Zeeuwse bieb, documentenkelder 11 meter onderwater... kelder Zeeuws Archief 16 meter diep. Na tuurlijk, directeur Codée probéért wat, want in 2018 is bovengrondse opslag van kernafval verboden en je moet wat met zo'n gele bun ker... hadden we het over garan ties van 100 jaar? Een fopspeen... Luister naar kunstliefhebber Codée en je maakt het allemaal mee! E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Waar honger is, is een tekort (Zandhonger Oosterschelde, 19 juni). De komende jaren wordt er 380 miljoen kubieke meter zand gewonnen uit de Nederlandse kustwateren. De tweede maasvlak te niet meegerekend. Om te weten wat deze ingreep voor effecten heeft, hebben de zandwinners in de stichting 'La Mer' en Rijkswater staat directie Noord Holland, aan de Grontmij een opdracht tot on derzoek gegeven, Het onderzoeks resultaat ten aanzien van deze grootschalige zandwinning moet nog uitkomen. Volgens de PZC kent de projectlei der van RWS directie Zeeland, die de zandhonger voor de Ooster schelde moet af remmen of stop pen, nu al de voor- en nadelen van de te hanteren methoden. Dit alles aan de hand van 'een verkenning'. Treedt er in ons kleine landje ook al verkokering op tussen de lokale diensten van Rijkswaterstaat? Gaan de belastingcenten weer on rendabel door meerdere kokers stromen? J. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Ik reageer op een bericht in de PZC van 12-06 dat de Middelburg se PvdA-fractie vindt dat het Oud-Arnemuidsvoetpad verboden dient te worden voor alle vracht verkeer. Wanneer vrachtverkeer in derdaad grote overlast in het woon gebied veroorzaakt, dan zijn even eens de verantwoordelijkheden be kend. Waarom wordt dan niet di rect contact gezocht met de betrok kenen en met hen naar een oplos sing gezocht? En waar is de over weging van de PvdA-fractie op ge baseerd? In het verleden heeft bo vendien regelmatig overleg plaats gevonden met de gemeente om Klein Ramsburg anders te ontslui ten. Dit zou bijvoorbeeld kunnen via een ontsluiting aan de Oost- perkweg. Steeds was het de ge meente die afhaakte. Het gebied rond de Oostperkweg, de Oude Veerseweg en Klein Ramsburg be hoeft volgens veel fracties een face lift. Daarin past geen vrachtver keer, geen dienstverlening, weinig woon- werkverkeer en zeker geen bedrijfsvoering. Dan is inderdaad een verbod op vrachtverkeer, net als een laad- en losverbod op de Oostperkweg overigens, een eerste opstap om zo bedrijfsvoering, on danks dat alle benodigde duurbe taalde milieu- en hinderwetver gunningen zijn afgegeven, onmo gelijk te maken. In mijn ogen een duidelijk geval van broodroof. Marjan Gabriëlse Veersesingel 28, Middelburg Ik reageer op de overlast van kof fieshops. Ik als binnenstadbewo ner merk weinig van deze overlast. Want overlast heb je ook van ande re horeca-bezoekers; wildplassen, vernielingen en het geroep op vrij dag- en zaterdagnacht. Meneer Ephraïm heeft mooi praten maar hij woont vast niet in de binnen stad. Verplaatsen of erger nog slui ten, bezorgt ons echt overlast, de straatdealers en drugpandjes zul len als paddestoelen uit de grond schieten en wat dacht je van de ze ker 80 banen die op de tocht staan? Of ligt voor deze mensen de uitkering soms al klaar. M. Vrieswijk-Steenbakker Donzevisserstraat 35, Terneuzen Nederland deed na verkeerde in formatie aan het parlement mee aan de oorlog in Irak (PZC, 19-06). Door mee te doen had men in Irak het mandaat om mensen die zouden worden opgepakt te horen (dus niet: verhoren) om die over te dragen aan de Britten. Het staat nu vast dat Nederlandse militairen in Irak dit horen hebben opgerekt tot verhoren. Dit wordt goedge praat door het argument dat Ne derland niet voldoende over de si tuatie ter plaatse werd (wordt?) bij gepraat door de VS en Groot Brit- tannië. Als dat al zo is, dan had het kabinet aan het parlement om een ruimer mandaat moeten vra gen. En nu blijkt uit de beide op 18 juni openbaar gemaakte rapporten dat het er bij dit verhoren niet mals aan toe is gegaan. Het ging ge paard met drukmiddelen, waaraan een verdachte in een gewone straf zaak niet zou mogen worden blootgesteld. Natuurlijk worden verdachten van bijvoorbeeld ge pleegde of te plegen terroristische activiteiten soms anders behan deld dan verdachten in een gewo ne strafzaak. Maar voor het afne men van dergelijke verhoren had men in Irak geen toestemming. J. Zomer Klein Vlaanderen 77A, Middelburg UW MENING De Middelburger Paul de Waard, die in het Australische Melbourne zwaar ge wond raakte bij een schietpartij, is bui ten levensgevaar. Hij wordt in Australië geprezen voor zijn poging om met ge vaar voor eigen leven een vrouw in nood te helpen. Op de site van de PZC kwam een aantal reacties uit Australië binnen. We ontvingen een korte bijdrage van Oud-Vlissinger M. Koelewyn, die tegenwoordig in Melbourne woont. „Ja wij zijn naar Melbourne geëmi greerd vanuit Vlissingen. Jaap heeft de 'dutchies' hier een zeer goeie naam gegeven. Als er iets is wat wij voor Paul kunnen doen of voor de familie, vraag het ons." Mark en jolande Koelewyn (mjkoelewyn@bigpond.com.au). „Ik spreek uit naam van iedereen uit Melbourne. We danken en eren Paul de Waard vanwege zijn onzelfzuchtige, moedige daad. Hij is een voorbeeld voor ons allen. Deze tragische gebeurtenis heeft ons allen diep geschokt. Zeker om dat geweren hier geen groot pro bleem zijn. Onze steun gaat uit naar Paul en zijn familie. Hij zal al tijd een plaats hebben in Melbour ne's hart." (bijdrage, vrij vertaald) Doug Steadman, Melbourne PMÏïïIffl Voorbeeldkorting: Kranen Sani-Dump korting 25% Extra leverancierskorting 10% Extra Ballonkorting 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Prirhabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppè, Sphinx, Sealskin, Kérmi, Samo, Riho, Növellihi, Villeroy Boch, PDP en Wilux. 90 Baden: o.a. Vilieröy Boch, Sphinx, Riho, Wilux, Hoesch, Ucösan en Wavè Design. Sanitair: Duravrt, Ideaal Standaard, Laufeh, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Mansgröhe, Damixa, Dornbracht, Börrha en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, RPJo, Wilux én Schavis. Wand- en Vloertegels: ö/a. Grespahia, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! Villeroy Boch wandcloset (wit) Grohe Rapid-SL inbouwreservoir Zitting A-l BIJ ONS BESTAAT DE AKTIE-SET WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11