ENDA In deze regionale agenda een greep uit de grotere activiteiten die in de maanden juli en augus tus in Zeeland staan geprogram meerd. donderdag 5 juli THEATER Het Vlissingse Straatfestival wordt vandaag geopend door Strange Fruit met de voorstel ling Absolute Pearl. Met flexi bele palen brengen zes dan sers een soort luchtchoreogra- fie op het Bellamypark. Op de Spuikom is dagelijks Circus Ro- naldo te zien met La Cucina delFArte. De kameropera Be- stevaer wordt dagelijks opge voerd in de hal van het Vlis singse stadhuis. Het Bel lamypark vormt het festival- hart Sunset City met elke dag muziek, theater en dans, thea- teracts en tentvoorstellingen. Straatfestival Vlissingen vanaf 16.00 uur. Het laatste optreden NO Blues begint om 23.00 uur. CULINAIR FESTIVAL Smaek van Zeeland editie Goes, langs de Turfkade in Goes staan twee dagen lang Zeeuwse streekgerechten cen traal. Diverse restaurants heb ben hun menu aangepast en serveren Zeeuwse zaligheden. Op de Kade zijn allerlei hapjes te proeven. Vandaag treden de Old Dixie Paraders op vanaf 17.30 uur. Editie Goes van de Smaek van Zeeland, Turfkade Goes 12-22 uur vrijdag 6 juli CULINAIR FESTIVAL Smaeck van Zeeland editie Goes, de Turfkade in Goes staat tijdens de tweede dag weer in het teken van Zeeuw se streekgerechten. Diverse restaurants hebben hun menu aangepast en serveren Zeeuw se zaligheden. Op de Kade zijn allerlei hapjes te proeven. Van daag treden Nuages en gasten op vanaf 17.30 uur. Ed/tie Goes van de Smaek van Zeeland, Turf kade Goes 12-22 uur THEATER Het Vlissingse Straatfestival brengt vandaag in de Kazemat ten Faktor B, 'Hades, schoon heid deugt niet' om 20.30 en 22.00 uur; Le diable par la queue is vanaf 22.00 uur te zien op de Oude markt. In Sun set City op het Bellamypark doorlopend programma vanaf 16 uur. In Theatertent De Luxe 2da point met pas de Duh? om 21.30 uur en Cochon Bleu vanaf 22.45 in de Bogentent. Verder Circus Ro- naldo en Bestevaer. VLOOTSCHOUW Vlootschouw en Zeeuwse ma- rinedagen, Voorafgaand aan de schouw is er een luchtshow met heli-operaties vanaf de Hr Ms Rotterdam en Johan de Witt op de rede van Vlissingen (12.00 uur), gevolgd door een amfibische demonstratie (13 uur en 14.45 uur). De vloot is vanaf 14.00 uur te zien in de Sardijngeul. Na de vloot schouw legt een aantal sche pen aan in de Vlissingse bin nen- en buitenhaven en wordt opengesteld voor publiek. zomertijd RECREATIE ZOMER 2007 W lijkheid om met oud-Hollandse schepen een zeiltocht te ma ken op de Westerschelde. vrijdag 24 augustus MUZIEK Op diverse muziekpodia op het evenemententerrein in Vlis singen (van ns-station en zee sluizen tot in de binnenstad) wordt vandaag en morgen het Shantyfestival gehouden. Het festival staat in het teken van 400 jaar Michiel de Ruyter. 25 en 26 augustus VESTINGDAGEN In Hulst staan vanaf vandaag de jaarlijkse vestingdagen op het programma.. De Middel eeuwen herleven tijdens dit weekeinde met verschillende festiviteiten, straattheater en muziek. 28 augustus t/m 8 september THEATER De zevende editie van het Zee land Nazomer Festival begint bij de gedempte sluizen van Hansweert met de locatievoor stelling Vloed, een boerendra ma over het onteigenen van landbouwgrond ten behoeve van natuurontwikkeling. Het programma vermeldt ver zondag 8 juli Ilse de Lange, 15 juli, Goes in Concert. foto Ronald den Dekker der nog drie locatievoorstellin gen: bij Fort Rammekens de dansvoorstelling Seven by 2 van Station Zuid, geïnspireerd door de zeven poorten van de ze voormalige vesting; in de voormalige houtopslag in Goes (Houtkade) de mu ziektheatervoorstelling Ruhe door het Vlaamse gezelschap Muziektheater Transparant, met zang van Collegium Voca le Gent, geregisseerd door Jos- se de Pauw. Schuren als kathe dralen in de provincie Zeeland vormen het decor van de voor het festival geschreven tekst van Anne Vegter over het bij belse verhaal De Ark van Noach. Deze voorstelling reist door de provincie en wordt gespeeld in diverse oude Zeeuwse boerenschuren. Op het Middelburgse Abdijplein is het festivalhart te vinden met een programma van muziek, literatuur, dans en theater van af vrijdag 31 augustus. Informa tie over het festival: www.nozo- merfestival.nl zaterdag 7 juli MARINEDAGEN De schepen in de Vlissingse binnenhaven zijn vanaf 10 uur opengesteld voor publiek. De Marine houdt dan ook een roadshow op het haventerrein. Om 11 uur beginnen diverse demonstraties paradropping, vliegen en reddingsacties, ge volgd door een staticshow om 12.30 uur, nieuwe demonstra ties (15.00 uur) en optredens van de Douaneband en NS Har monie. Het Zeeuws Orkest geeft vanaf 21.45 uur een openluchtconcert met mede werking van het Scheldelood- senkoor. Vanaf een ponton in de Westerschelde wordt om 22.45 uur vuurwerk afgesto ken. THEATER De derde dag van het Vlissing se Straatfestival ziet er als volgt uit: Sunset City doorlo pend programma vanaf 16 uur; Faktor B, Circus Ronaldo en Bestevaer (zie zat.); Theater tent: Hartkamers 21.30 uur; Bogentent: Life against us 22.45 uur en de traditonele straattheateracts op diverse locaties in de stad. Concert speelt zich af op de Markt in Goes. Informatie: www.goespromotie.nl 11 en 12 augustus VISSERIJFEESTEN De jaarlijkse Visserijfeesten in Breskens gaan van start met de rommelmarkt (8-15 uur) en de grote braderie (9-22 uur). De BR 14 en BR 43 zijn te bezichtigen in de haven (13-15 uur). Het programma vermeldt verder oa. De Straal jager, Circus Etoile, absurdist Berry Knapen, demonstraties vis fileren, netten boeten en garnalen pellen, het Capitol Gospel Praise koor en dans groep God's Soldiers, zwem wedstrijden, coverband Wolf gang en een volksbal in de vis mijn met de New Four. Diverse locaties in Breskens van 08.00 uur tot 02.00 uur. De Visserijfeesten gaan ver der met de braderie (10 uur) en een zeilwedstrijd (11 uur). Verder een karaokeshow met Herman, Zeemanskoor Overal, reuzeparade met muziekgezel schappen, goochelshow, arties tengala en optredens van Tho mas Berge (15.30 uur), Top- stars (17.00 uur) de Sjonnies (18.45 uur) en afsluitend de Coconut Show Band (19.30 uur). donderdag 16 augustus RINGRIJDEN In Middelburg staat de twee de folkloristische dag van het seizoen op het programma met ringrijden om de koninklij ke bekers en het Zeeuws kam pioenschap. De wedstrijden zijn op het Molenwater. Twee de Folkorist/sch dag Middelburg, vanaf 08.00 uur. Informatie www.ringrijden.nl 23 t/m 27 augustus SAIL DE RUYTER Op het evenemententerrein aan de Vlissingse binnenha vens, de rede van Vlissingen en op de boulevards speelt Sail de Ruyter zich af tot en met maandag 27 augustus. Op het programma onder meer een authentieke beloodsing, historisch overzicht van de Zeeuwse visserij met schepen en attracties en er is de moge MARINEDAGEN De laatste dag van de Zeeuw se Marinedagen begint met een oecumenische dienst in de St. Jacobskerk met mede werking van het Scheldelood- senkoor en Elancore (10.00 uur). De schepen in de binnen haven zijn vanaf 10 uur weer opengesteld voor publiek. Dan begint tevens de sportuitwisse- ling. Om 11.30 en 14.00 uur treedt de Steelband op, om 12.30 uur geeft MARKAP een lunchconcert. Het projectkoor De Ruyter Vlissingen geeft om 20 uur en om 21.30 uur twee openluchtconcerten. De Visserijfeesten in Breskens, 11 en 12 augustus. foto Wim Kooyman THEATER Het Vlissingse Straattheater wordt afgesloten met het vol gende programma: Circus Ro naldo, Bestevaer en Faktor B (zie zat. en vri.); Sunset City doorlopend programma vanaf 14 uur, Bogentent: Club Guara- na 16.30 en T-99, 22.45 uur; Dijktheater: 14.00 en 19-21 uur The Perfect Pitch met gast heer Pieter Post. donderdag 12 juli RINGRIJDEN Eerste folkloristische dag van het seizoen in Middelburg met ringrijden en sjezenrijden in streekdracht Aanvang ringrij den 9.00 uur en begintijd sjezen- rijden 9.30 uur. Abdijplein Mid delburg. Informatie www.ringrij- den.nl zondag 15 juli MUZIEK Goes in Concert met optre dens van de Zeeuwse Band (18.15 uur), Roel Van Velzen (19.45 uur), Ilse de Lange (20.45 uur) en Jan Smit met live band (22.15 uur). Goes in Ringrijden tijdens de Folkloristische Dagen in Middelburg, 12 juli en 16 augustus. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 111