Op alle markten thuis! Warenmarkten, boekenmarkten, zwarte markten, kaasmarkten, jaarmarkten, biologische markten. Bijna iedere plaats in Nederland heeft een markt. We zochten er een paar voor u uit. uitgeroepen tot de beste markt. De markt ligt in de Dapperstraat, die bekend is door de beroemde dichtre gels van de romantische dichter JC Bloem: 'Dom weg gelukkig in de Dap perstraat.' Op deze buurt- markt vind je bijvoorbeeld Surinaams schaafijs, Hol landse haring en Turkse piz za's. De Arabische muziek die uit enkele kramen klinkt, doet je wanen op een buitenlandse markt, er gens ver weg op vakantie. Elke dag van 09.00 tot 18.00 uur, behalve zondag. Voor een reis naar het ver re oosten kun je naar de Zwarte Markt in Beverwijk (elke zaterdag en zondag van 8.30 tot 16.30 uur). Sinds dit voorjaar is de markt uitgebreid met een oosterse bazar. Lapjesmarkt Rollen katoen, zijde, de nim, taft en linnen. Kleuri ge lappen, lint, knopen, af- zetband, lock- en rijggaren. Je komt ogen tekort op de lapjesmarkt. Sinds zelf kle ding maken weer helemaal in is floreren de lapjesmark- ten.. In Drunen staat de lap penhandel er elke maanda gochtend met stoffen voor 1 euro. In Oss, Eindhoven en Breda is de lapjesmarkt er op dinsdag, in Tilburg en Wageningen elke woensda gochtend en in Arnhem op vrijdagochtend. Maar de be roemdste lapjesmarkt is die van Utrecht. Die markt wordt al ruim vierhonderd jaar gehouden. Op 9 mei 1597 gaf de Utrechtse ge meente toestemming aan het linnenweversgilde voor de eerste linnenmarkt. Lapjesmarkt Utrecht, elke zaterdagochtend van 8 tot 13 uur in de Breedstraat en de Begijnhof Biologische markt Kakelverse eieren, vlees van koeien en varkens die in de buitenlucht gedarteld en gewoeld hebben en jam van zelf geplukt fruit. Elke zaterdagochtend is er een goedbezochte biologische boerenmarkt in het cen trum van Nijmegen, Arn hem, Wageningen en De venter. Ook zijn er kramen met fruit en groenten van leveranciers uit de buurt, biologisch brood, zuivel, kaas, noten en bio-kleding. Elke zaterdagochtend, Kelf- kensbos Nijmegen; Kerk plein Arnhem; Brink De venter en de Markt Wage ningen. Vakantiejaarmarkt Veel kleinere plaatsen heb ben een vakantiejaarmarkt. Bijvoorbeeld het Brabantse Mill. Hier wordt al meer dan twintig jaar de grootste vakantiejaarmarkt van Noord-Oost Brabant gehou den met zo'n vierhonderd kramen, veertigduizend be zoekers, volop live-muziek en entertainment. Van ha mer tot parelketting, alles is er te koop. Een ouderwets gezellige zomerbraderie voor het hele gezin. Woensdag 25 juli, 10.00-18.00 uur, centrum van Mill Online Wilt u weten waar in uw buurt de mark ten zijn? Op de website van uw krant staat de internetversie van Zomertijd met extra infor matie. Boekenmarkt Snuffelen naar zeldzame boeken of voor een prikkie een lekker leesboek op de kop tikken. Boekenmark ten zijn er te over in Neder land. In Bruinisse wordt de ze zomer een bijzondere boekenmarkt gehouden. Op de eerste dag van de be roemde Visserijdagen staat in het centrum een kleine, maar gespecialiseerde markt met streek- en schip- persliteratuur. Op het Ha venplein in het centrum van Zierikzee vindt enkele weken later de jaarlijkse boekenmarkt plaats met bij zondere boeken over de ge schiedenis van de streek, prenten en strips. De be roemdste en grootste boe kenmarkt van Zeeland is die van Middelburg, die steevast in het voorjaar wordt gehouden. Bruinisse, 19 juli, centrum Zierikzee, 11 augustus, cen trum Verse vis Veel markten hebben een behoorlijke visafdeling. Ech te visliefhebbers moeten eens een kijkje gaan nemen bij de visafslag in Den Oever, pal aan het IJssel- meer. Hier wordt elke zater dagochtend een traditione le vismarkt gehouden. De vis komt rechtstreeks van de vissersschepen, en is ge vangen door de Wieringer vissers. In de zomer zijn de vissersschepen van dichtbij te bekijken en kan er een rondvaart op zee worden gemaakt. Elke zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur. door Maaike Lange ames, I laat ze I niet han- W gen voor M 5 euro", roept de marktkoopman van de Albert Cuyp wij zend op een rekje met bh's. Ja, ja, je krijgt wat naar je hoofd geslingerd als je over foto's ANP de markt loopt. Maar dat maakt de oer-Hollandse markten juist zo gezellig, en altijd een bezoekje waard. Multicultureel Sommige markten zijn we reldmarkten. De Amster damse Dappermarkt bij voorbeeld. Die is in 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 109