Onmisbare accessoires NEEM Nog niet op reis, maar wet de kriebels? Pak op een zomerse dag de fiets of de benenwagen. Trek er op uit en heb toch het vakantiegevoel. door Jolenta Weijers (2 en slot) Hondenafweer Wees op je tochten door de natuur in elk geval voorbe reid op grote en kleine die ren. Ben je bang voor hon den, neem dan een hondenafweer 40) mee, die met een speciaal fluitsignaal aanstormend ge vaar van gedachten doet veranderen. En nu de teek de lage landen verovert, is ook een tekentang 3,95) bepaald geen overbodige accessoire. Verrekijker Al wandelend en fietsend is allerlei moois te zien. Ga je de vlaktes op, zwerf je langs rivieren of dwaal je door bossen? Er komt hoe dan ook een moment waar op je blij bent als je een ver rekijker bij je hebt. Ook een compacte, lichtge wicht kijker 27,50) geeft prima beeld, en neemt niet veel van je kost bare bagageruimte in. Dat geldt trouwens ook voor de nieuwste digitale camera's 16,90), die zo klein zijn dat je bijna zou vergeten dat je ze bij je hebt. Wat lekker wandel- en fietsweer is, hangt van je karakter af Terwijl de een zweert bij een wandeling in de brandende zomerzon, vindt de ander een graad of twintig met een licht wol- kendekje ideaal. Met een paar handige combi's in je uitrusting ben je overal op voorbereid. Picknickkleed Wanneer de weergoden je onverhoopt in de steek la ten, dan kun je je picknick kleed - echt waar! - omtove ren tot regenponcho mét capuchon 7,99). Of je steekt de inmiddels wereld beroemde Nederlandse uit vinding op: de stormbe- stendige paraplu Senz, ook in mini-uitvoering ver krijgbaar 39,95)- Fietstassen Om al je spullen droog mee te nemen, is er anno 2007 een keur aan tassen, zowel voor fietsers als voor wan delaars. De uit de kluiten gewassen fietstassen aan weerszijden van de bagage drager zijn hun oubollige imago gelukkig helemaal kwijt, en zijn er van decent zwart tot vrolijk gebloemd 30). Wil je je fiets nu en dan tegen een boom kunnen parkeren om een wandelingetje te maken, maar ben je bang om je spullen achter te laten? Dan kun je kiezen voor een strak vormgegeven pak-af-tas €25).En als je lange, saaie ein den moet stappen of trappen om bij het volgende idyllische plek je te komen, kun je je mp3-speler aansluiten op een rugzak met inge- 99,5 procent zuivere zuur stof 9,95), te koop in blikjes van 4 en van 6 liter. Vier tot zes maal inhaleren per dag zou volgens de fa brikant van deze 'Go X' voor 2 procent extra zuur stof in het bloed zorgen, en daarmee zou je je net zo fit en gezond voelen als na een boswandeling van an derhalf uur. Maak je die wandeling liever in het echt, dan zou zo'n blikje zuurstof je in elk geval meer uithoudings vermogen en bezorgen en je na de tocht sneller over je vermoeidheid heen helpen. Cps-systeem De natuur ingaan is één ding, eraan ten prooi vallen een ander. In verdwalen heeft geen mens zin, vooral tegen het einde van de dag. Maar het gestun tel met in de wind scheurende kaar ten behoort voorgoed tot het verleden, want voor niet al te veel geld 175) heb je al een heel be hoorlijk gps-systeem - niet groter dan een flinke mobiele telefoon. Online Meer geinige spullen en hip pe gadgets? Via de website van uw krant kunt u doorklikken naar de online- versie van Zo mertijd. Hier vind u informa tie over de nieuwste zo- merproducten. bouwde speakers 59,95), om zo te zorgen voor je eigen versie van 'de paden op, de lanen in'. Stapppenteller Een beetje sportieve- ling laat zijn presta ties meten met be hulp van de techniek. Nu bewegen ons niet meer alleen ontspanning brengt, maar tevens moet voor komen dat we te zwaar worden, kun je eigenlijk niet meer zonder stap penteller (vanaf 6) of fietscom puter (vanaf 8). Op een gemiddelde doordeweekse dag zou een mens met tienduizend stappen re delijk fit blijven. Al wande lend valt er dus veel te win nen. Poles Gezondheids-rage nummer één is misschien wel Nor- die Walking, de van oor sprong Finse zomertraining voor langlaufers. Dat wandelen met speciale stokken - poles (vanaf 10) - is sneller, je houdt het lan ger vol, je hele lijf doet mee en je verbrandt meer calo rieën dan wanneer je 'normaal' wandelt. Niet voor niets is Nordic Wal king de snelst groeien de buitensport, en zijn er trainingen en wandel tochten tot in de verste uithoe ken van het land. Zuurstof Het nieuwste van het nieuwste om je fit te voe len is het inhaleren van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 105