De dames en heren van de thee 'H 'Je kunt hier heerlijk zitten' cM zomertijd RECREATIE ZOMER 2007 W -- ^PJfï sinds: 1997 ligging: Oudelande (Zeeland), natuurge- Theetuin bied net buiten het dorp grootte: 650 vierkante me- Oudelande ter uitbater: Stephan en Josianne Rip oe deze theetuin ooit is begon nen is een mooi verhaal. Een goede kennis, Jan-Willem van der Heul, woont hier. Zijn woning en tuin liggen langs de Boeren landroute, een fietsroute. Er kwamen steeds mensen aan de deur om te vragen of ze een glas water moch ten drinken en van het toi let gebruik mochten ma ken. Zo kwamen Jan- Wil lem en zijn vrouw destijds op het idee iets met de tuin te doen. Ik ben erbij gekomen om dat Jan-Willem geen tijd meer had het theetuinge- beuren te doen. Met pijn in zijn hart heeft hij er afstand van gedaan. Hij woont nog steeds in het aan de tuin grenzende huis, maar alles wat met de theetuin te ma ken heeft, verzorg ik nu. Onze theetuin is een plek waar je heerlijk kunt zitten. Er zijn veel verschillende hoekjes, waardoor gasten het idee hebben dat ze in hun eigen tuin zitten. Ook zijn er mooie kersenbo men. Wie wil, kan op de ve randa zitten bij een vuur tje. De tuin ligt in een klein dal letje. Hierdoor is er weinig wind. We hebben ook ge deeltes beschikbaar voor grotere groepen. We serve ren bijzondere soorten thee, vers zelfgemaakt ge bak, een lichte lunch en lek kere tapas met een glaasje. Het soort mensen dat hier komt is heel verschillend. Qua leeftijd varieert het van twintig tot tachtig jaar. Omdat op een fietsroute lig gen, trekken we veel fiet sers en dagjesmensen. Ook komen er steeds meer mensen met de auto. Die gaan dan aan nordic wal king doen, wat een echte hype aan het worden is. Ook met auto zijn mensen welkom bij onze theetuin, er zijn genoeg parkeerplaat sen.' Wat is er heerlijker dan na een flinke wandeling of fietstocht neer te strijken in een theetuin waar je gastvrij wordt onthaald? Nederland kent steeds meer theetuinen: groene oases vol bloemen en planten waar de bewoners een kleinschalig terras zijn begonnen. Ze bevinden zich op de meest onverwachte plekken: in het niemandsland aa\n de rivier, aan de bosrand, midden in de dorpskern. In deze Zomertijd drie portretten van mensen die met een theetuin zijn begonnen. Zelf zin gekregen zo'n tuin te beginnen? Op uw lokale dagbladsite vertelt gemeenteambtenaar Louis Kuus hoe je dat moet aanpakken. Kuus is werkzaam bij het Bedrijvenloket in Nijmegen. In het verhaal 'Een theetuin in vijftien stappen' vertelt hij wat zijn advies zou zijn aan iemand die bij hem komt met het idee van zijn achteruin van 600 vierkante meter een theetuin te maken. Na lezing ervan weet u precies hoe u zoiets aanpakt. Beginnen maar met die theetuin. door Moniek Hiisken Theetuin Oudelande Vijfzoodijk 1, 3336 RR Oudelande telefoon: 0638632209 internet: www.theetuinoudelande.nlofdetheetuin@zeelandnet.nl open: mei tot september: vrijdag tot en met maandag 13.30-18.00 uur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 100