'Vlissingen schrikt gast af Zwerftochten langs de Walcherse oorlogshistorie dankzij hoekje Actie openhouden van tunneltje slaat aan Lokale Partij Vlissingen: waarschuw ze niet maar heet ze welkom. Twee gewonden bij aanrijding N57 Controle in Zierikzee levert 24 boetes op Weer vrouw slachtoffer van babbeltruc Nog steeds geen spoor van Neptunus' drietand Grote kerk vraagt om groot orgel PZC Woensdag 20 juni 2007 I 29 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Is Vlissingen wel voor bereid op de honderdduizenden bezoekers die ze in de zomer ver wacht? Als dait al zo is pakt de orga nisatie het verkeerd aan, vindt de Lokale Partij Vlissingen. 'Ernstige verkeershinder verwacht van 6 tot en met 8 juli'. Geen auto mobilist die in de richting van Vlis singen rijdt, kan om het grote gele bord langs de snelweg heen. Ieder een wordt gewaarschuwd voor drukte tijdefts het Straatfestival en de Vlootschouw van de Marine in de vroege dagen in juli. Maar is dat nou wel zo verstandig, vraagt Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen zich af. „Met deze tekst denken mensen wek drie keer na voordat ze naar Vlissingen komen. Zo ontstaat de teneur dat er toch geen doorkomen aan is. Mensen draaien om. Dat is een nekslag voor de middenstand." Ook Middelburg waarschuwde au tomobilisten met grote verkeers borden voor verkeersdrukte, in de dagen voor de intocht van Sinter klaas, vorig jaar. Het aantal bezoe kers viel daar uiteindelijk tegen: er kwamen 30.000 mensen naar Mid delburg, terwijl op zeker 50.000 be zoekers was gerekend. Het kan ook anders, oppert Weug. „Zet op het bord dat er evenemen ten zijn in de stad en welke route mensen het beste kunnen volgen om daar te komen en te parkeren. Dat komt tenminste gastvrij over." Weug heeft het idee gisteren neer gelegd bij verkeerswethouder Ton Croné. Die verwijst naar Stichting 400 Michiel de Ruyter, die de ver keersstroom tracht te organiseren. „Behalve dit bord zijn ook andere borden in de maak", sust voorzit ter André Bakker. „Tussen de twee- en driehonderd borden wij- Vlak voor Vlissingen staan grote borden met waarschuwing voor verkeersdrukte tijdens evene menten. De Lokale Partij Vlissin gen vindt dat niet verstandig. zen automobilisten de goede kant op: naar het Cobelfretterrein in de Sloehaven. Daar staan elke dag der tig bussen klaar om mensen naar de binnenstad te brengen. De ver wijsborden komen overal in Zee land langs de weg te hangen." Veel te laat, zegt Weug. „Het bord moet weg voordat mensen zich be denken." Voor Tall Sail De Ruyter, in het laatste weekend van augustus, bleek de gemeente op een onder nemersavond in maart weinig vra gen over het parkeren in dat week einde te kunnen beantwoorden. Het lukte burgemeester Van Dok een maand later evenmin. Niet no dig, vond ze, om bezoekers twee maanden tevoren te informeren. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een onge val op de N57 bij de kruising Zand- weg-Steursweg in Burgh-Haamste- de, waarbij drie auto's betrokken waren, zijn gistermiddag twee mensen gewond geraakt. Een 64-jarige man uit Spijkenisse stond stil om linksaf te slaan. Een 42-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland had dit te laat in de gaten en reed er achter op. Het voertuig schoot de rijbaan op en botste tegen de auto van een 39-jarige man, uit dezelfde ge meente. De 64-jarige en een 69-ja- rige passagiere uit Rotterdam wer den met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. ZIERIKZEE - De politie heeft giste ren in en rond Zierikzee tijdens een verkeerscontrole 23 bekeurin gen uitgedeeld. De meeste (13) wa ren voor het niet dragen van een autogordel. Verder reden zeven be stuurders door rood licht en bel den twee automobilisten niet handsfree. Eén auto reed over een doorgetrokken streep. MIDDELBURG - Een 84-jarige vrouw uit de Willem Barentszoonstraat in Middelburg is maandag slachtof fer geworden van een babbeltruc. Hierbij werd ze beroofd van haar portemonnee. De aanbeller was een ongeveer 18-jarige donkere man met rastakrullen. Hij zei dat hij van de thuiszorg was. De afgelopen maanden werden meerdere oudere mensen in de provincie slachtoffer van deze ma nier van beroven. MIDDELBURG - De drietand van zee god Neptunus op het stadhuis van Middelburg is nog steeds niet te recht. Ambtenaren hebben daar de afgelopen week naar gezocht. Het beeld van Neptunus staat als windvaan op het stadhuis. Twee weken geleden bleek dat de zee god een deel van zijn attribuut miste. De steel van de drietand is er nog. Ambtenaren sluiten uit dat ie mand de drietand gestolen heeft. door Henk Postma WESTKAPELLE - Afzonderlijk zijn het vaak niet meer dan schamele tekens in het landschap: de vele bunkers, monumenten en andere objecten op Walcheren die herin neren aan de Tweede Wereldoor log. Maar samengebracht in een boekje vertellen ze tot in detail een indrukwekkend verhaal: het drama van de Slag om de -Schelde, die heeft bijgedragen aan de bevrij ding van Nederland, elangstellenden kunnen daar nu p eenvoudige en zeer aanschou- 'elijke wijze kennis van nemen, men met de Stichting bunkerbe- d heeft "het Westkappels dijk en oorlogsmuseum Polderhuis tal van fiets- en wandelroutes in kaart gebracht langs tastbare herinnerin gen aan de oorlogsjaren. Een begeleidend boekje, Memoria Wakheren 40-45, brengt vrijwel al le bunkers, gedenkstenen, zuilen, plaquettes en andere tekens bij el kaar. Het is een bonte verzameling betonnen, houten, ijzeren, stenen en kunststoffen objecten. Samen vertellen die een ontzagwekkend verhaal van verovering, bezetting, bevrijding en wederopbouw, zo wel in beeld als in woord. In de strijd tegen de Duitse bezet ter was de herovering van Walche ren cruciaal. Het maakte de weg vrij voor de bevoorraading van de geallieerde legers via Antwerpen. Hoe heftig en verwoestend die strijd was, blijkt alleen al uit de enorme verliezen die de geallieer den leden: 27.633 voornamelijk Ca nadese en Britse soldaten. Ook ve le burgers kwamen om. Alleen al bij het bombardement op de zee dijk van Weskapelle kwamen 158 mensen om het leven en werd het dorp vrijwel volledig verwoest. De Duitse commandant op Wal cheren gaf zich uiteindelijk over op de Dam in Middelburg, de stad waarvan het hart vier jaar eerder al, bij de Duitse inval, volledig was verwoest. door Harmen van der Werf GOES - 'Wat een onzin'. 'Laten ze iets aan die fietsen bij het station doen'. 'Succes ermee'. Zomaar wat reacties van treinreizi gers gisteren op de handtekenin genactie van GroenLinks Goes voor het openhouden van de voet gangerstunnel onder het spoor bij NS-station Goes. Een kleine zevenhonderd passan ten zetten een krabbeltje onder de petitie Handen af van ons tunnel tje! Volgens Stan Hoen, woordvoer der van NS regio Zuid, loopt GroenLinks Goes op. de feiten vooruit. „We gaan per station be kijken welke maatregelen we gaan nemen", aldus Hoen. „We zijn niet van plan om zomaar onder doorgangen af te sluiten, als de OV-chipkaart wordt ingevoerd en er toegangspoortjes bij de stations komen." Adri van Oosten van GroenLinks Goes was niet onder de indruk van de mededeling van NS-zijde. „We kunnen beter op tijd actie voeren dan te laat." De actie gaat nog door. Groen Links wil scholen en kantoren in de buurt van het station direct be naderen, want niemand heeft zin zomaar vier- en vijfhonderd meter te moeten omlopen als de tunnel voor mensen zonder OV-chip kaart dichtgaat. 's-GRAVENPOLDER - Orgelbouwer René Nijsse Of dat lukt? Domme vraag. „Natuurlijk lukt dat," groot. Nijsse vergroot het aantal pijpen van 1400 moet vrijdagavond om half acht klaar zijn in de zegt Nijsse De kerk werd uitgebreid tot 1500 be- tot 2648. Elimkerk in 's-Cravenpolder. zoekers, dus moest het orgel uit 1979 ook ver- foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85