Zeeland kan leiden tot mini-museum Armoedebeleid Oostflakkee Gemeenten in Zeeland digitaal niet zo sterk Schapen doodgebeten op zeedijk Zierikzee Verpleeghuis Cornelia houdt zomermarkt Oostflakkee brengt in kaart hoeveel inwoners van een uitkering leven. Excursie naar eiland Veermansplaat SPZC Woensdag 20 juni 2007 27 ZIERIKZEE - Op de dijk langs het ha venkanaal in Zierikzee zijn twee schapen doodgebeten. Een derde schaap was dusdanig verwond aan de kop, dat het moest worden afge maakt. Nog twee andere dieren werden aan de poten verwond. De eigenaar van de kudde werd ge waarschuwd door wandelaars en belde de politie. De is nu op zoek naar de eigenaar van de hond. Vol gens de politie is het nog mogelijk dat schapen in het water zijn ge sprongen en zijn verdronken. ZIERIKZEE - Verpleeghuis Cornelia in Zierikzee houdt vandaag zowel binnen als buiten op het terrein een zomermarkt. Er staan talrijke kraampjes opgesteld met onder meer sieraden, houten speelgoed, poffertjes, ijs, vruchtenbowl, brood en banket. De Wereldwinkel staat er met een Roemeniëkraam. De markt is van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. GOES - Zeeuwse gemeenten heb ben landelijk gezien een achter stand bij de digitalisering van hun dienstverlening. De website Ad- viesOverheid.nl houdt constant bij hoe het hiermee staat bij elke ge meente in Nederland. Zeeland springt er dan niet al te best uit. Nederland telt 443 gemeenten. In de actuele 'hitlijst' staan de meeste Zeeuwse gemeenten tussen de 300 en 443: Terneuzen, Borsele, Noord- Beveland, Hulst, Goes, Reimers- waal en - als laatste in Zeeland - Sluis. Het Zeeuws-Vlaamse stadje staat bijna onderaan op plaats 426. De uitzondering die in Zeeland de regel bevestigt, is Veere. Die scoort hoog met een 26ste plek. Middel burg (112) doet het ook redelijk oed. Kapelle (163) is als op één na 'leinste Zeeuwse gemeente aardig ezig. Vlissingen staat op nummer 06. en Schouwen-Duiveland staat og op 290. - door Piet Kleemans OUOE-TONGE - Het is de gemeente Oostflakkee ernst met het in de steigers zetten van een gemeente lijk armoedebeleid. In het kader daarvan start de gemeente een zo geheten doelgroepenonderzoek. In het collegeprogramma van de ge meente Oostflakkee is opgenomen dat het college in de periode van 2006 tot 2010 een nota armoedebe leid tot stand brengt. Om in die no ta concrete keuzes te kunnen ma ken gaat de gemeente genoemde doelgroepenonderzoek uitvoeren. Het is de bedoeling dat via dit on derzoek onder meer inzichtelijk wordt hoeveel inwoners van de ge meente moeten rondkomen van een uitkering. Bij het onderzoek wordt gebruik gemaakt van be standskoppelingen. Dat houdt in dat voor het onderzoek de gege vens van meerdere instanties aan elkaar worden gekoppeld. Onder meer wordt gebruik gemaakt van gegevens van de Belastingdienst, woningbouwverenigingen (huur- toeslag) en gegevens van de ge meente zelf Op deze manier ont staat een compleet beeld van de doelgroep die de gemeente wil be dienen. De privacy van de inwo ners van de gemeente blijft, zo haast de gemeente Oostflakkee zich te melden, onaangetast. Voor uitlopend op het nog te ontwikke len armoedebeleid heeft het colle ge van burgemeester en wethou ders van Oostflakkee besloten de regels voor bijzondere bijstand te versoepelen. Door het zogeheten 'drachtkrachtcriterium' aan te pas- De gemeente Oostflakkee is druk bezig met het op poten zet te van een gemeentelijk armoe debeleid. In het kader daarvan wordt onderzoek gedaan. ZONNEMAIRE - Staatsbosbeheer houdt woensdag 27 juni een excur sie naar het eiland Veermansplaat in de Grevelingen. Het betreft een pittige tocht over een ingewikkel de padenstructuur onder leiding van een gids. De route voert soms door moeilijk begaanbare delen en er wordt een stuk door water ge waad. Voor meer informatie: VVV Haamstede: 0900-2020233. sen komen voortaan ook inwoners van Oostflakkee die qua inkomen tien procent boven de armoede grens zitten in aanmerking voor bijzondere bijstand. De gemeente hoopt op deze ma nier de 'armoedeval' te kunnen be perken. Gemeenten kunnen ver schillende instrumenten inzetten om het armoedebeleid vorm te ge ven. De gemeente Oostflakkee denkt bij het ontwikkelen van het armoedebeleid onder meer aan schuldhulpverlening. Ander wapen in de strijd tegen ar moede is de budgetteringscursus. Daarnaast is er de bijzondere bij stand en kunnen mensen in bij zondere gevallen kwijtschelding krijgen van gemeentelijke heffin gen. De andere drie gemeenten op Goeree-Overflakkee beraden zich nog op de vraag of ze al dan niet aanhaken bij het doelgroepenon derzoek of andere wegen zoeken om invulling te geven aan het ar moedebeleid. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 12- 06-2007 blijkt, dat t.v.v. De Groene Goes B.V., gevestigd te Goes, aan A. WILLE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het verzoekschrift van de Voorzieningenrechter te Arnhem met het daarop verleende verlof van 8 juni 2007, afschrift van het 8 juni 2007 gelegde con servatoire beslag roerende zaken alsmede afschrift van het proces verbaal gerechtelijke inbewaarge- ving d.d. 8 juni 2007. Van dit exploot kan A. Wille een afschrift verkrijgen op één van onderstaan de adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes ...smmÊÊÊmWÊÊÊÊÊIÊÊÊismSSMW' 1 Lara Bontekoe (8) maakt haar archeologische vondsten schoon. foto Dirk-Jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81