Kleuter kan monarchie van Nepal redden Buitenland DOI\IAUCRUISE****+ .NL boek online of bel 0900 - 9697 Fatah verbreekt band met Harnas na machtsovername in Gaza Gijzeling in Franse bank loopt goed af President Abbas maakt vandaag bekend hoe hij crisis op wil lossen. Prins (4) moet weerzin tegen koning van bergstaatje temperen. waarom zou je verder zoeken EXTRA PLAATSEN IN*JULI EN AUGUSTUS OP HET MIDDEN- EN BOVENDEK Schitterende 10-daagse riviercruise door Oostenrijk en Slowakije RUNCIS - Franse politiemannen voeren een gemaskerde gijzelnemer af die is gearresteerd na een bankoverval in Rungis, ten zuiden van Parijs. Twee gewapende overvallers gijzelden gisterochtend zes mensen in een bank in een Parijse voorstad. Enkele uren later lieten zij de gijzelaars vrij. De politie omschreef het tweetal als 'amateurs': zij zetten hun gestolen scooter voor de bank neer, waar deze uit de toon viel. Bovendien stikt het in de buurt van de bank van de camera's en het hele gebied kan makkelijk worden afge sloten, zei de politie. Kort na het begin van de gijzeling lieten de overval lers een vrouw vrij, die de politie waarschuwde. Tijdens onderhandelingen met de politie lieten de overvallers in etappes de andere gijzelaars vrij. Zij gaven zichzelf over op voorwaarde dat tijdens hun arrestatie hun gezichten bedekt werden. foto Christophe Ena/AP PZC Woensdag 20 juni 2007 7 Prins Hridayendra van Nepal met zijn moeder in 2003. foto Binod Joshi/CPD RAMALLAH - Het centraal comité van Fatah heeft gisteravond alle banden met Harnas verbroken nu de radicaal islamitische beweging de macht in de Gazastrook heeft overgenomen. Vandaag spreekt president Abbas de Palestijnse bevolking toe over de maatregelen die hij wil nemen om de crisis in de Palestijnse gebie den het hoofd te bieden. De over name vorige week van de Ga zastrook door Harnas heeft twee politieke entiteiten gecreëerd in de Palestijnse gebieden. Een in de Ga zastrook, waar Harnas regeert, en een op de Westoever, waar Fatah de scepter zwaait. De Amerikaanse president Bush sprak gisteren zijn onvoorwaarde lijk steun uit voor Abbas, net als het Europees Parlement. Israël en het Rode Kruis praten over de toestand van zeshonderd Palestijnse vluchtelingen die al en kele dagen opgesloten zitten bij een grensovergang naar Israël. Zij zijn Gaza ontvlucht uit angst voor de wraak van Harnas en willen naar de Westoever. Israël laat hen vooralsnog niet doorreizen. door Hans Jacobs KATHMANDU - De dagen van de Ne- palese koning Gyanendra zijn ge teld. Er gaat geen week voorbij of zijn bevoegdheden en macht wor den verder uitgekleed. Het parle ment besloot vorige week dat een twee derde meerderheid genoeg is om hem af te zetten. De grondwet gevende vergadering die later dit jaar bijeenkomt om de toekomst van Nepal te bepalen, moet zich buigen over de toekomst van de monarchie. Gyanendra geniet maar weinig steun. De maoïstische rebellen die meer dan tien jaar streden tegen het ko ningshuis en de heersende klasse in de hoofdstad Kathmandu, wil len hem berechten en terechtstel len. Gyanendra heeft de opstande lingen met harde hand bestreden. Hij zette in 2005 zelfs regering en parlement buitenspel om - zo dacht hij tenminste - effectiever te kunnen optreden. De coup was een fiasco en sinds vorig jaar, toen hij de democratie moest herstel len, zit de koning gevangen in zijn eigen paleis. Zijn macht is gebro ken. Geen koninklijk portret meer op de bankbiljetten, geen 'konink lijke' luchtvaartmaatschappij, geen 'koninklijk' leger. De koning moet zelfs opeens betalen voor water en elektriciteit. Gyanendra (59) heeft nooit goe^ gelegen bij de Nepalese bevolking. Hij was met zijn zoon Paras (35) de enige die in 2001 ontsnapte aan het bloedbad dat zijn neef kroon prins Dipendra aanrichtte in het paleis. Koning Birendra en tien fa milieleden kwamen daarbij om het leven. Gyanendra volgde zijn broer op maar hij kreeg niet het respect dat die genoot. Aan de nieuwe kroonprins Paras had ie- 'Dit jochie kan een verse start maken en zo de monarchie redden' dereen zo mogelijk een nog grote re hekel. Drinkebroer, vechters baas, schuldig aan de dood van een populaire zanger waarvoor hij ongestraft bleef: geen wonder dat het parlement vorig jaar snel de erfopvolging afschafte. Niemand wil Paras als koning. De monar chie leek op sterven na dood. De ze week kwam er echter een onver wachte reddingsboei. Premier Gi- rija Prasad Koirala vroeg Gyanen dra en Paras om voor de grondwet gevende vergadering afstand te doen van de troon ten gunste van Paras' in juli 2002 geboren zoontje Hridayendra. Dit jochie kan een verse start maken en zo de monar chie redden meent Koirala. Precies om die reden is de maoïstische voorman Prachanda, die met zijn voormalige rebellen deel uitmaakt van de regering, ook boos. Hij ziet de kans op het uitroepen van de re publiek slinken. De koning heeft nog niet gereageerd. MS Theoclof Körher Alléén bij KRAS! vanaf -> ui j1,!"11 "lUBi IjjUf «n»ii«nii»mi bonaventura 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS m <ÊL s INCLUSIEF: vervoer. Nederland-Linz v.v. (ook via Apeldoorn en Arnhem) per bus, overnach ting op heen-en terugreis incl. ontbijt en diner, 7 nachten verblijf op het MS Theodor Körner in een 2-persoonshut middendek, aan boord ont bijt, lunch en diner, prachtig vaarprogramma. Juli 2-9-16-30 €598 Augj 27* €658 Aug. 6-13-20 €598 data uitgevoerd per MS AbelTasman***+ Toeslag: reserveringskosten 30 per boeking. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Reisnummer CRUZ 25.421, voor meer infor matie, zie www.kras.nl/25421 Op veler verzoek! Wegens groot succes was onze 10-daagse Donaucruise met het MS Theodor Körner****+ in korte tijd volledig uit verkocht. Maar niet getreurd, want in overleg met de rederij hebben we extra midden- en boven dekhutten weten te bemachtigen in de zomer maanden juli en augustus. U vaart al mee voor de bodemprijs vanaf slechts 598! Normaal gesproken betaalt u voor deze cruise minstens 849...uw voordeel loopt dus op tot 250! De cruise voert u naar hoogtepunten als Wenen, de Slowaakse hoofdstad Bratislava, Krems en Melk. Laat deze kans niet schieten en boek snel... VAARPROGRAMMA IN T KORT Dag 1 2: heenreis naar Linz met tussenover- nachting in Zuid-Duitsland. Inscheping in Linz. Dag 3: we zetten koers naar Nussdorf, nabij de Oostenrijkse hoofdstad Wenen. Dag 4: de ochtend verblijven we in Wenen. Bezienswaardig zijn o.a. de Hofburg, de Staats- opera, Slot Bélvèdere en Slot Schönbrunn. Dag 5: een hele dag in de historische Slowaakse hoofdstad Bratislava. Optionele excursie naar de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Dag 6: hele dag op het MS Theodor Körner****+. Dag 7: via Krems, het centrum van de wijnhan del, varen we naar het mooie stadje Melk, bekend vanwege het Benedictijner Klooster. Dag 8: we zetten weer koers richting Linz. Dag 9-10: na het ontbijt ontscheping in Linz. De bus staat klaar om u, na een tussenover- nachting in Zuid-Duitsland, weer naar Neder land te brengen. MS THEODOR KÖRNER****+ Het nostalgische MS Theodor Körner is het nieuwste paradepaardje van de rederij Bona ventura Cruises. Het schip is voorzien van o.a. restaurant, panoramabar en zonnedek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7