Zeeland pzcbs De Zuidhoek ,,w in de clinch met college Ouders opgelucht na arrestatie onderwijzer SCHOUWEN-DUIVELAND 34 32 en 33 Gemeente besteedt geld voor aanpak wachtlijst aan andere zaken. Leraar Zierikzeese St. Willibrordusschool verdacht van ontucht. Verhullend Internationaal Muziekfeest Middelburg Leren kiezen uit het grote aanbod voedsel in de supermarkt Woensdag 20 juni 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Werkvoorzieningschap De Zuidhoek en de gemeente Schouwen-Duiveland verschillen van mening over dreigende proble men met de wachtlijst volgend jaar. De Zuidhoek biedt nu werk aan zo'n 250 mensen die wegens een lichamelijke of geestelijke be perking niet meer aan de bak kun nen komen op de regulier arbeids markt. Om die mensen volgend jaar in dienst te kunnen houden en de wachtlijst niet te laten groeien, heeft De Zuidhoek meer overheidsgeld nodig, stelt het schap. Dat geld is er wel. Juist om proble men met wachtlijsten bij werk voorzieningschappen aan te pak ken, heeft het Rijk dit jaar eenma lig extra geld beschikbaar gesteld aan alle gemeenten. Schou wen-Duiveland kreeg daarvan 41.000 euro. De gemeente mag het geld echter ook voor iets anders ge bruiken als ze vindt dat er geen problemen zijn. Dat is volgens wet houder G. Houtekamer (werk en inkomen) het geval. „We vinden het dus niet nodig het geld aan De Zuidhoek te besteden." De Zuidhoek vreest de problemen door een nieuwe subsidieregeling van het Rijk. Dat stelt een vast be drag per jaar beschikbaar, te verde len over alle sociale werkvoorzie- 1^ De gemeente Schouwen-Duive- land wil geen extra geld beschik baar stellen voor werkvoorzie ning De Zuidhoek. Die stelt daar echter recht op te hebben. ningen. Tot dit jaar ging de over heid daarvoor uit van alle werkne mers en alleen een deel van de wachtlijst. Vanaf volgénd jaar telt die wachtlijst volledig mee. Omdat De Zuidhoek een relatief kleine wachtlijst heeft, verwacht het in 2008 gekort te worden op de subsi die. Die bedraagt nu een dikke vijf miljoen euro. Gevolg daarvan zou volgens directeur F. Dieleman kun nen zijn dat een aantal jaarcontract ten niet verlengd wordt. „Mensen die bij ons jaren op de wachtlijst hebben gestaan en nu net aan het werk zijn, moeten dan weer terug op die lijst." De Zuidhoek ziet nog wel een tweede oplossing, maar heeft daar voor opnieuw de gemeente nodig. Het schap stelt voor het verwachte exploitatieoverschot van een ton in 2008 te besteden aan het bin nenhouden van mensen. Normaal gesproken gaat het geld dat De Zuidhoek overhoudt naar een pot je voor investeringen. Als het schap het ergens anders voor wil gebruiken, moet het college daar voor toestemming geven. Maar aangezien dat dus al eerder aangaf geen problemen te zien; is het de vraag of het De Zuidhoek toestem ming geeft voor zo'n besteding. „In oktober komt er duidelijkheid over de Rijksbijdrage aan De Zuid hoek voor 2008", stelt Houteka mer. „Dan zien we wel verder." Volgens Dieleman kan De Zuid hoek met de beoogde anderhalve ton zo'n tien mensen extra in dienst houden. De bestuurscom missie van De Zuidhoek gaat daar om zowel het college als de ge meenteraad een brief sturen met een dringend verzoek het geld te besteden aan het voorkomen van problemen. WESTENSCHOUWEN - Je moet er even het duin voor was genieten gisteren langs het water. Daar werd volop over, maar dan heb je ook wat. zomer gevierd. Strandlakens, zonnebrandcrème, blote ledematen. Het foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Echt waar? Voor mij is dit goed nieuws. Blij dat hij niet meer naar school komt." Zo reageerde Roxanne. Voermans gistermiddag op het nieuws dat de politie even tevoren een 58-jarige onderwijzer van de St. Willibror dusschool thuis in Zierikzee heeft aangehouden wegens ontucht. Voermans heeft kinderen op de Willibrordusschool en heeft 25 aar geleden, toen ze zelf op die school zat, geprobeerd een klasgenootje over te halen aangifte te doen van een 'aanvaring' met de docent, aar dat wilde hij niet. Ook nu wordt er niet gepraat of alleen maar anoniem. Vaak was het ook op het randje van het toelaatbare wat hij deed." Annet Hootsen heeft een dochter in de bewuste klas: „Hadden de kinderen destijds tien tienen ge haald, dan mochten ze bij hem thuis wafels komen eten. Of hij liep met een paar van die ventjes door de stad. Beetje vreemd alle maal. Als hij gedaan heeft waar hij van wordt verdacht, moet hij maar niet meer terugkomen." Voermans is vooral opgelucht: „Ik was bang dat het weer in de doof pot zou verdwijnen. Maar nu is er duidelijkheid. Ik ben klaar." De onderwijzer is gearresteerd op verdenking van ontucht met enke le negenjarige jongetjes tijdens een schoolkamp op 22 mei in Zon- nemaire. De politie heeft drie aan giften ontvangen. Twee slachtoffer tjes zijn begin juni in de kinderver- hoorstudio van de politie in Eind hoven ondervraagd. De verdachte is ingesloten in Torentijd. Politie woordvoerder Alwin Don spreekt van 'verzwarende omstandighe den, omdat de zorg over de kinde ren aan de verdachte was toever trouwd.' Het Prisma-schoolmangement in Goes, waar de St. Willibrordus school onder valt, meldde het inci dent eind mei aan de onderwijsin spectie en deed aangifte bij de poli- fJN Politie houdt 58-jarige Zierik- zeeënaar aan wegens ontucht met jongetjes tijdens school kamp. Ouders van de Willibror dusschool reageren opgelucht. tie. Prismadirecteur Rien Houte pen zei gistermiddag geschrokken te zijn van het resultaat van het po litieonderzoek. „Dit is erger dan ik had verwacht. Donderdag is er overleg met onze raadslieden. Ik denk dat dit richting ontslag zal gaan. Grensoverschrijdend gedrag wordt niet getolereerd." Volgens Houtepen zijn de kinde ren van het schoolkamp opgevan gen door de GGD. Van de moge lijkheid van vervolggesprekken bij de GGD is volgens hem geen ge bruik gemaakt. Houtepen geeft toe dat eerder sprake was van laak baar gedrag van de onderwijzer. Anderhalf jaar geleden ging het over bijlessen bij de verdachte thuis. Toen bleef het bij een mel ding aan de inspectie en werd de man schriftelijk gewaarschuwd. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Werklozen zijn geen werklozen meer, maar werkzoekenden. Ook bezuinigen is uit de tijd. We be zuinigen niet meer, maar we bui gen om. Verhullend taalgebruik is mooi en ergerlijk. Wachtend op de trein van Goes naar Mid delburg nadert de vertrektijd van 9.17 uur. Nog vier, nog drie, nog twee minuten, nog één minuut. De trein kondigt zich in Goes al tijd ver van te voren aan, dank zij de alarmbellen bij de spoor wegovergangen. Maar niets. De geluidsinstallatie van het station begint te brommen. Vertraging? Nee, de NS gaat ook met de tijd mee. Een vrouwenstem meldt vro lijk: „De trein van 9.17 uur ver trekt over enkele minuten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77