Opluchting bij ouders na arrestatie Oceanus land Oude veerboot Zijpe mogelijk afgezonken Wietkwekerij in Yerseke ontdekt Leraar Zierikzeese St. Willibrordusschool verdacht van ontucht. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Echt waar? Voor mij is dit goed nieuws. Blij dat hij niet meer naar school komt." Zo reageerde Roxanne Voermans gistermiddag op het nieuws dat de politie even tevoren een 58-jarige onderwijzer van de St. Willibror dusschool thuis in Zierikzee heeft aangehouden wegens ontucht. Voermans heeft kinderen op de Willibrordusschool en heeft vij fentwintig jaar geleden, toen ze zelf op die school zat, geprobeerd een klasgenootje over te halen aan gifte te doen van een 'aanvaring' met de docent. „Maar dat wilde hij niet. Ook nu wordt er niet gepraat of alleen maar anoniem. Vaak was het ook op het randje van het toe laatbare wat hij deed." Annet Hootsen heeft een dochter in de bewuste klas: „Hadden de kinderen destijds tien tienen ge haald, dan mochten ze bij hem thuis wafels komen eten. Of hij liep met een paar van die ventjes door de stad. Beetje vreemd alle maal. Als hij gedaan heeft waar hij Politie houdt 58-jarige Zierik- zeeënaar aan wegens ontucht met jongetjes tijdens school kamp. Ouders van de Willibror dusschool reageren opgelucht. van wordt verdacht, moet hij maar niet meer terugkomen." Voermans is vooral opgelucht: „Ik was bang dat het weer in de doof pot zou verdwijnen. Maar nu is er duidelijkheid. Ik ben klaar." De onderwijzer is gearresteerd op verdenking van ontucht met enke le negenjarige jongetjes tijdens een schoolkamp op 22 mei in Zonne- maire. De politie heeft drie aangif ten ontvangen. TWee slachtoffer tjes zijn begin juni in de kinderver- hoorstudio van de politie in Eind hoven ondervraagd. De verdachte is ingesloten in Torentijd. Politie woordvoerder Alwin Don spreekt van 'verzwarende omstandighe den, omdat de zorg over de kinde ren aan de verdachte was toever trouwd'. Het Prisma-schoolmanagement in Goes, waar de St. Willibrordus school onder valt, meldde het inci dent eind mei aan de onderwijsin spectie en deed aangifte bij de poli tie. Prisma-directeur Rien Houte pen zei gistermiddag geschrokken te zijn van het resultaat van het po litieonderzoek. Volgens Houtepen zijn de kinde ren van het schoolkamp opgevan gen door de GGD. Houtepen geeft toe dat eerder sprake was van laak baar gedrag van de onderwijzer. Anderhalf jaar geleden ging het over bijlessen bij de verdachte thuis. Toen bleef het bij een mel ding aan de inspectie en werd de man schriftelijk gewaarschuwd. door Harmen van der Werf YERSEKE - In een woning aan de Magnolialaan in Yerseke is gistera vond een hennepkwekerij ontdekt en ontmanteld. Tegen 21.00 uur waren er al meer dan 130 hennepplanten in grote zwarte bloempotten uit het huis gehaald door medewerkers van de gemeente Reimerswaal. Dit was 'slechts' de oogst van de eerste ver dieping. De zolder stond nog volgepropt. In de hele woning hebben naar schatting zo'n 300 potten gestaan. Het ging om een redelijk professio nele kwekerij, gezien de appara tuur die uit het huis kwam en werd afgevoerd. Wiet kweken aan huis lijkt popu lair in Reimerswaal. Zondag is nog een kwekerij ontdekt aan de Oost- weg in Krabbendijke met ruim 380 planten. door Piet Kleemans BRUINISSE - De Nederlandse Onder watersport bond (NOB) gaat bekij- ken of het haalbaar is de voormali- 1 veerboot De Zijpe ergens in de Dosterschelde af te zinken en te ge bruiken als duikobject. De NOB hoopt na deze zomer dui- plijkheid te hebben over de kan van het plan. De Zijpe deed 1988 - toen de Philipsdam in ge- Jik werd genomen - dienst op traject Zijpe-Anna Jacobapol- De in onbruik geraakte veer- ^t kwam na enige omzwervin- 1 Antwerpen terecht. De Ant- havenautoriteit kon er ech- nieuw emplooi voor vin den en het stalen gevaarte begon langzaam maar zeker weg te rot ten. Pogingen het schip naar Schouwen-Duiveland terug te ha len, liepen tot twee keer toe op niets uit. De kosten van een totale restauratie werden becijferd op an derhalf miljoen euro. Het plan ver dween in de ijskast. Onlangs heeft de NOB haar oog op de voormali ge veerpont laten vallen. Volgens woordvoerder Rob Aarssen van de NOB is het plan nog in een zeer pril stadium. „We zijn aan het kij ken of het haalbaar is, maar we hebben ook andere schepen op het oog. De oude veerpont is één van de kandidaten." shaker op=op Pzc Woensdag,2.Q juni 2SQ7.1.2, elders A79 Brut, Rosado of Semi Seco) CAVA ÖIJVRIMFKKKAK! Premium Blond 24 blikken x 50 cl elders 1419 Keuze uit verschillende smaken. Fles 0,5 liter. elders 8r99 elders 154*5" elders J&4T Louis Eschenauer Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay en Sauvignon Blanc uit Frankrijk glen Talloch «ccrrcHvm.s*? eiders 449"" Gato Negro Cabernet Sauvignon en Sauvignon Blanc Morgon Vincent Baron uit Frankrijk elders U&T elder%JW8' elders Haal de folder met nog meer aanbiedingen en tips in uw slijterij! Wij verkopen geen alcohol onder de 16 jaar, geen sterke dranken onder de 18 jaar. Legitimatie verplicht. Aanbiedingen geldig t/m 1 juli 2007, zolang de voorraad strekt Druk en zetfouten voorbehouden Kijk voor uw dichtstbijzijnde slijterij op DIRCKIII.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73