Zeeland Ik kan verliefd Die voetballersbenen vond ze wel strak I Meer aandacht voor b anketfabriek D e ontwikkeling peuters Echtpaar Zandee viert briljanten huwelijksdag in Randhof Goes. Leidsters in Borsele rondden als eersten in Zeeland scholing af. Drie auto's kapot na botsing op N57 Bison dingt naar titel leukste bedrijf op tv Plan voor Postweg in Lewedorp iets later Letsel bij aanrijding in 's-Heer Arendskerke Oud Landbouwcentrum Goes blijft grotendeels intact bij verbouwing. Verhuizing Thools bedrijf naar nieuwbouw in juli 2009. 26 Woensdag 20 juni 2007 PZC B Het jubilerende echtpaar Zandee-de Jonge. foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Lang geleden voetbalde Krabbendijke in Kapelle. Samen met een vriendin ging Levina Pie- ternella de Jonge kijken. Niet naar het spelletje, nee, naar de heren voetballers. Haar oog viel op de boomlange, afgetrainde Anthonij Zandee. „Die vond ik erg aantrek kelijk, met zijn strakke benen." De bewondering was wederzijds en het verdere verloop leest zich als een streekroman. Ze trouwden en bleven elkaar trouw. Gisteren vierde het echtpaar zijn 65-jarige huwelijksdag in zorgcentrum Randhof In de grote zaal, waar het jubile rend paar naar toe gerolstoeld was, zongen familie, vrienden, bewo ners en personeel meneer en me vrouw Zandee toe. Een personeels lid las een gedichtje voor, burge meester Dick van der Zaag en zijn eega drukten de volhouders de hand. „En we hebben ook een brief van de koningin", meldde mevrouw Zandee trots. Ze mocht, evenals haar man, ook het achtste achterkleinkind een poosje in de armen nemen. Dat was misschien wel het leukste mo ment van die dag. De 92-jarige Anthonij verliet daarna het feestge druis. „Hij is nogal snel moe. Hij mankeert van alles, maar krabbelt toch steeds weer op", zegt zijn Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Govv - Berqenop Zoom Ttiburq Op 14 juni 2007 heeft gerechts deurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van JOHANNA CORNE LIA ANTONIA GRET, wonende te Krabbendijke, bij exploot aan RICHARD DE BRUYN. geboren 13 augustus 1971, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van de beschik king d.d. 23 mei 2007, gegeven door de kantonrechter te Middelburg, waarin onder meer een gezagsver- deling is opgenomen; Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en beschikking wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 jongste dochter, Jolanda van Zet ten. Geboren in Rilland, verhuisde hij als jongetje naar Krabbendijke. In het dorp waar hij opgroeide, be gon hij een transportbedrijfje. Hoe ging dat toen? Gewoon, met paard en wagen. Nadat Levina Pietemel- la de voetballer had verschalkt, volgde in 1942 de huwelijksplech tigheid. Het stel woonde toen een tijdje in bij de ouders van de bruid, maar na de oorlog trokken ze weer naar Krabbendijke. Daar werd de bodedienst gemoto riseerd. Er kwam een vrachtwa gen, waarmee hij twee keer per week de dienst Krabbendij- ke-Goes onderhield. Tot hij in 1977 besloot dat het welletjes was. Ze bouwden een huis in 's-Heer Abts- kerke. Met reden. Zij (87) werkte toen nog als verpleegster in de Goese ziekenhuizen Sint Joanna en Bergzicht, dus het nieuwe nest je was vlakbij het werk. Een bezige bij was ze toch al, want ze deed ook veel vrijwilligerswerk voor het Rode Kruis en welfare. Nu zorgen anderen voor haar, in Randhof Manlief woont er in een aanleunwoning. Ze zien elkaar ten minste regelmatig. Jolanda: „Bei den hebben veel zorg nodig, maar ze genieten gelukkig nog wel van de dingen in het leven." 1^ Levina Pieternella Zandee-de Jon- ge (87) en Anthonij Zandee (92) waren gisteren 65 jaar getrouwd. Ze vierden dat in het Goese zorg centrum Randhof. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Peuterspeelza len zijn ooit begonnen als aardige initatieven van goedwillende vrij willigsters. Dat stadium zijn ze al lang voorbij. Peuterspeelzalen zijn geprofessionaleerd. Dat gaat door. Vijftien leidsters van Borselse peu terspeelzalen rondden gisteren als eersten in Zeeland een cursus voor de stimulering van de ontwikke ling van jonge kinderen af Op een feestelijke bijeenkomst kregen ze als bewijs een certificaat uitgereikt. burgh-haamstede - Bij een ver keersongeval op de N57 bij de krui sing Zandweg-Steursweg in Burgh-Haamstede zijn gistermid dag drie auto's volledig vernield. Een 64-jarige automobilist stond stil voor hij linksaf zou slaan. Een 42-jarige man botste achterop. Het voertuig schoot de rijbaan op en kwam in botsing met de auto van een 39-jarige man. Twee personen werden met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Goes gebracht. goes - Bison International in Goes dingt mee naar de titel leukste be drijf van Nederland. De ook in Zeeland te ontvangen Rotterdamse tv-zender RNN7 komt zaterdag om 17.15 uur met een reportage over lijmenprodu- cent Bison. Wie dat wil, kan op Bison stem men om tot leukste bedrijf van de week te worden verkozen. Wordt de lijmenfabriek vervol gens ook maand- en jaarwinnaar, dan wacht een prijs van 25.000 eu ro. lewedorp - Het plan om de Post weg door Lewedorp helemaal op de schop te nemen, laat nog even op zich wachten. De verwachting was dat het 26 juni op een informatieavond zou kunnen worden gepresenteerd, maar dat is volgens de gemeente Borsele te kort dag. De planning is er nu op gericht het project 29 augustus in Lewe dorp te presenteren. 's-heer arendskerke - Op de krui sing Noordzakweg-Stelledijk in 's-Heer Arendskerke zijn gistermid dag twee personenauto's met el kaar in botsing geraakt. Een 82-jari- ge man uit de gemeente Goes reed over de Stelledijk en verleende op de kruising geen voorrang. Hij botste tegen een 67-jarige automo biliste uit de gemeente Schou- wen-Duiveland. De vrouw liep on bekend letsel op. Samen spelen blijft in peuterspeel zalen centraal staan, maar daar komt iets bij. De cursus heeft de leidsters handvatten gegeven om peuters met spelletjes nog beter in hun ontwikkeling te stimuleren. Peuterspeelzalen, die in Borsele vaak te vinden zijn in of bij basis scholen, gaan ook werken aan een soepele overgang naar de basis school. Ouders worden daar direct bij betrokken. Het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland (RPCZ) geeft in Zeeland de cursus. Het mi nisterie van Onderwijs heeft begin 2007 landelijk 18 miljoen euro be schikbaar gesteld om de opleidin gen voor peuterspeelzalen en kin derdagverblijven te promoten. door Frank Balkenende goes - Het was het symbool van landbouwstad Goes. Aan de West singel verrees in de jaren 1959-1961 het Landbouwcentrum, Zeeuws bolwerk van 's rijks ambtenaren. Die zijn allang weer vertrokken. Nu huizen er anti-krakers en over een poosje ouderen. De Regionale Woningbouwvereniging Samen werking (RWS) verbouwt het tot seniorencomplex, specifiek voor ouderen uit Goes-West. Zes bouwlagen hoog, sober moder nistisch. Het ontwerp van de Vlis- singse architect W. Messer valt uit de toon aan de Westsingel. Als bu ren gezellige, oude huisjes langs de veste. Een kolos temidden van Ca- limero's, in de tijd van de weder opbouw kon dat gewoon. Inmiddels weet Goes niet beter. Sterker, de gemeente Goes wil dat het pand behouden blijft. Don Monfils van WTS Architecten uit Vlissingen, het bureau dat het ver bouwplan maakt, vindt het voor malige Landbouwcentrum een mooi gebouw. „Ik hou van een so bere stijl. Op die smalle, stalen ko zijnen kan ik verliefd worden. En die louvres blijken tijdloos, want kijk naar het nieuwe Goese stads kantoor: dezelfde louvres. Dat is een citaat uit de directe omge ving." De RWS verwierf het kantoor twee jaar terug. Toen was de Dienst Landelijk Gebied al vertrok ken. Tot vorig huisden er nog een paar gemeentelijke diensten en de waterpolitie. Ook die zijn weg. De huidige bewoners zijn anti-kra kers. „Dat is wel nodig met de hui dige koperprijzen. De koperen blik semafleider op het dak is al gesto len", zegt Jan Vermeule. Vermeule is projectmanager van Marsaki, de projectontwikkelaar van zeven corporaties. Marsaki leidt nu de verbouwingsdans. „Kijk, de plaats is natuurlijk per fect voor ouderenhuisvesting. Je zit dichtbij het stadscentrum, het station, bushaltes en het is een rus tig stukje Goes." Toch is een belegen kantoor recy clen tot woonunits niet altijd even gemakkelijk. Hoe kijkt de architect daar tegenaan? „Nou", zegt Mon fils, „het voordeel van de Rijksge door Harmen van der Werf THOLEN - Banketfabriek De Waal en Zonen in Tholen staat voor een mega-operatie. Het bedrijf gaat nieuwbouw plegen aan de Stevin- weg op het Thoolse bedrijventer rein Welgelegen 2. De productie op de bestaande, locatie aan de Edisonweg in Tholen-Noord moet in de tussentijd gewoon doorgaan. „Want", zegt directeur Jan de Waal, „we kunnen het ons niet veroorloven een paar weken dicht te gaan." De gemeente Tholen staat op het punt de oudbouw van De Waal en bouwendienst is dat ze een pand bijna voor de eeuwigheid lieten bouwen. Bovendien werd staatsbe zit altijd goed onderhouden. An derzijds wordt dit wel een erg tech nische klus." Kom maar 's mee, wenkt Giel Schout, projectleider van WTS Ar chitecten. Eerst naar de bunker, een verzameling hokjes in de krochten van het Landbouwcen trum. „Daar zat de provinciale voedselcommissaris in tijden van een nucleaire oorlog. Er is zelfs nog een apart waterbassin. Je be grijpt dat we dit uitbreken. Hier komt de fietsenberging en verwar- mings- en elektrische installaties." Boven is het een echt kantoor. Een lange gang, met rechts en links ruimtes. Een wandklok loopt nog, een uur achter, dat wel. Het ver dwijnt allemaal. Schout: „De 27 ap partementen worden zo diep als het gebouw nu is. De betonnen draagzuilen liggen precies vier me ter uit elkaar. Dat is een ideale breedte om ruimtes tussen te ma ken. Aan de achterzijde bouwen we een galerie. De voorzijde moet vrij blijven, ik bedoel, dat geweldi ge uitzicht op de kerken en het stadhuis moet je intact laten." 'Kijk, deze plaats is natuurlijk perfect voor ouderenhuisvesting' De stalen kozijnen dragen enkel glas. Toch gaan ze er niet uit, denkt Monfils. „Die dingen zitten gestort in de beton. Het is een hei sa om ze eruit te halen. Bovendien is dat ook niet nodig. We dachten dat ze verroest waren, maar nee, ze zijn nog prima. Daarom zetten we er straks nieuwe ramen voor." Op naar het trappenhuis. Monfils aait de leuning. „Toch een prachti ge luie trap, je hoeft niet echt te klimmen. Het smeedwerk is sober, maar stijlvol. Nee, dit blijft erin." Net als de lift, maar die is ooit ver nieuwd. Optisch blijft het Landbouwcen trum bijna ongeschonden, op en kele balkonnetjes aan de voorkant na. Zelfs het mozaïek bij de entree overleeft de 4,5 miljoen vergende verbouwing. Eind 2008 komt er meer leven - hoewel, de anti-kra kers hebben nu een studiootje in het pand - dan arriveren de eerste bewoners. Zonen te kopen. De raadscommis sie ruimte zette begin deze week alvast het licht op groen voor de transactie waarmee 3,8 miljoen eu ro is gemoeid. De aankoop is een belangrijke aanzet voor de brood nodige vernieuwing van bedrijven terrein Tholen-Noord. De onder handelingen met banketfabriek De Waal en Zonen hebben vrij lang geduurd. Directeur De Waal vindt het nog meevallen. „De laatste ge spreksronde kostte één a anderhal jaar." „We zaten goed", stelt De Waa over de Edisonweg waar het be drijf in i959-'6o is neergestreke „maar Noord is een oud industf terrein. Hier en daar zelfs ver perd. Welgelegen 2 heeft een betere uitstraling en we ha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66