PvdA wil aantal voedselbanken binnen vier jaar halveren Politie schiet met tronen' Topambtenaar ontkent pedofilie Pedoverdachte voor de rechter Koe zoekt verkoeling in privézwembad Forse kritiek oppositie op beleidsprogramma van kabinet. Verwarde jongen met één schot veilig uitgeschakeld. Wij geven u de helft cadeau! PZC Woensdag 20 juni 2007 5 ALKMAAR - Een koe van 350 kilogram heeft een duik genomen in een privézwembad van een woning in Alkmaar. Zeven brandweerlieden hebben er drie uur over gedaan om de koe uit het zwembad te krijgen. foto Erna Faust/CPD door Jeroen Hoorn DEN HAAG - Het aantal voedselban ken moet deze kabinetsperiode worden gehalveerd. Dat heeft PvdA-fractievoorzitter Jacques Ti chelaar gisteren gezegd tijdens het Kamerdebat over het beleidspro gramma van het kabinet. Het is een 'mooi streven' om er voor te zorgen dat de helft van de ruim 150 voedselbanken overbodig wordt, zei Tichelaar in antwoord op vragen van D66-leider Alexan der Pechtold. Die riep in herinne ring dat de voedselbanken voor de verkiezingen een belangrijk cam pagnethema van de PvdA waren. In het beleidsprogramma wordt er echter niet over gesproken. Tichelaar zei erbij dat voedselban ken niet zomaar opgedoekt kun nen worden. „Wij moeten zien te bereiken dat voedselbanken niet meer nodig zijn. Dat kan door sa men met provincies en gemeentes veel te doen aan armoedebestrij ding en schuldhulpverlening." Premier Jan Peter Balkenende wil de geen garanties geven. „Dergelij ke hulp zal altijd blijven bestaan, of die nu door kerken, door voed selbanken of andere instellingen wordt gegeven." De oppositie uitte tijdens het de bat forse kritiek op het beleidspro gramma, het resultaat van de hon derd dagen van 'dialoog met de sa menleving' van het kabinet. Het stuk werd omschreven als 'een prospectus' (Pechtold), 'het verslag van een snuffelstage' (Groen- Links-leider Femke Halsema) en 'bagger' (Geert Wilders). Balkenende gaf toe dat veel vra gen, bijvoorbeeld over de manier waarop de kilometerheffing wordt ingevoerd, nog niet te beantwoor den zijn, omdat het kabinet nog werkt aan meer precieze plannen. Premier Balkenende verdedigde gisteren in de Tweede Kamer het beleidsprogramma van het kabi net, het resultaat van de 'dialoog met de samenleving'. Er was kritiek van met name de WD dat het financiële beleid van het kabinet niet streng genoeg zou zijn. Volgens Balkenende zijn de regels zelfs scherper dan voorheen. Rutte en Wilders hekelden de ge ringe aandacht die het kabinet heeft voor islam en integratie. „Wie heeft het kabinet tijdens de honderd dagen praten wijsge maakt dat integratie geen urgente zaak meer is?", vroeg WD-leider Rutte zich af „Het is alsof dit kabi net een plan heeft geschreven voor het jaar i960", zei Wilders. „Het woord samen staat er 278 keer in, het woord islam nul keer." Balkenende reageerde fel op Wil ders: „Het christendom, het hin doeïsme en het boeddhisme ko men er ook niet in voor. De over grote meerderheid van de mos lims heeft niets te maken met pro blemen die door een kleine groep worden veroorzaakt. De proble men die er zijn, moeten we aan pakken, maar verder geldt: ieder een die de rechtsstaat accepteert en de taal spreekt, doet mee in de samenleving." DEN HAAG - De Nederlander die wordt verdacht van seksueel mis bruik van kinderen in zijn Nepale- se kindertehuis, is voor de recht bank in Nepal verschenen. In de rechtszaal waren enkele kinderen aanwezig die door de verdachte misbruikt zouden zijn. DEN HAAG - Een topambtenaar van het ministerie van Justitie tegen wie aangifte is gedaan wegens on der meer pedofilie spreekt de be schuldigingen 'met klem' tegen. Dat zei landsadvocaat Daalder gis teren tijdens een kort geding in Den Haag. Tot nu toe reageerde de man niet op de aantijgingen. Mi nister Hirsch Ballin gaf aan geen re den te zien voor maatregelen te gen zijn hoogste ambtenaar. Het kort geding was aangespan nen door de tot levenslang veroor deelde Koerd Huseyin Baybasin. Amsterdam - De Amsterdamse po litie heeft gisteren voor het eerst gebruik gemaakt van een 'bean- bag'. Dit is een stoffen zakje met kogeltjes dat met een geweer wordt afgevuurd. De beanbag geeft de getroffene een optater die te vergelijken is 'met een stoot van een professionele bokser', maar dringt het lichaam niet binnen. De politie gebruikte het wapen bij de arrestatie van een verwarde en gewapende 17-jarige jongen. De term beanbag is ontstaan toen bij de ontwikkeling van het projec tiel de zakjes werden gevuld met bonen. Een beanbag mag alleen worden gebruikt door een arresta tieteam. Dat rukte gisteren uit na de melding dat er een jongen met psychiatrische problemen was doorgedraaid. Agenten troffen een agressieve man aan die niet te be naderen was. Hij gooide flessen en andere huisraad naar de agenten. In een trappenhuis bedreigde de man de politiehond en zijn bege leider met een mes, waarna het ar restatieteam werd ingezet. De man werd met één schot uitgeschakeld. Hij liep een blauwe plek op. Baybasin deed ook de aangifte te gen de ambtenaar. Enkele dagen na de aangifte bracht de ambte naar een bezoek aan de gevangenis waar Baybasin zit. De Koerd stelde gisteren dat dat gebeurde om hem te intimideren. Hij wil dat de rech ter de ambtenaar verbiedt zich met zijn zaak te bemoeien. Volgens de Staat is van bemoeie nis of misbruik van bevoegdheden geen sprake: de ambtenaar zou een 'al langer gepland werkbezoek' aan de gevangenis van Baybasin hebben gebracht. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5