Zeeland stadhuisje houdt aan yan burgers en toeristen uit het oog Scholieren IJzendijke verdienen 620 euro met eigen onderneming Onderhoud aan polderwegen Stichting voor Derde Wereld Verzet tegen centrum blijft Tv-programma levert 2 tips op I gehucht, dat overigens zijn stads- 1 rechten nog steeds koestert, garan- ■deert de komst van rust- en ro- «mantiekzoekers, terwijl de exposi ties zelf weer specifiek geïnteres seerde bezoekers trekt. De Stich ting Raadskelder Sluis hamert er telkens op dat er jaarlijks zo'n tien duizend bezoekers naar het monu mentale pandje komen. Leerlingen verkopen rekenmachines voor Kinderen Kankervrij. ZPZC Woensdag 20 juni 2007 27 De meeste van hen komen niet (of niet alleen) voor de tentoonge stelde kunst, maar nemen graag een kijkje in een oud, historisch ge bouw aan het verstilde marktplein tje. Sluis verliest met de verkoop aan een particulier dus zowel een culturele als een toeristische attrac tie, betogen bewoners, kunste naars én cultuurliefhebbers. Dat dat zonde is, staat voor velen als een paal boven water. Het ware daarom logisch geweest als de ge meenteraad een aantal voorwaar den aan de verkoop van het pand had gesteld. Maar omdat het voor een belegger of particulier minder interessant is om het gemeente huisje aan te kopen als het beschik baar moet blijven voor openbare bijeenkomsten, heeft de raad die eisen niet gesteld. De opbrengst moet tenslotte zo hoog mogelijk zijn. De Stichting Burgerlijke Godshui zen Sluis en de corporatie Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen hebben echter laten weten het gebouwtje te willen kopen. Woongoed-direc- teur Cees Reinhoudt meldde zelfs al 'een marktconforme prijs' te wil len betalen en bovendien ook het voormalige gemeentehuis van Aar denburg aan te willen kopen. Sluis lijkt er financieel dus weinig of niets bij in te hoeven schieten, ter wijl de gemeente wel een culture le en toeristische voorziening over eind kan houden. Burgemeester en wethouders zijn echter niet van plan de meest ele gante en pragmatische oplossing te kiezen. De raad heeft bijna an derhalfjaar geleden zelf opdracht gegeven en heeft er nooit eerder blijk van gegeven aan het stadhuis je te hechten. De mening van bur gers en clubs, waar bestuurders in het coalitieprogramma erg aan hechten, doet er even niet toe. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren is de Stichting Imado opge richt. Doel is het ondersteunen van educatief en evangeliserend ontwikkelingswerk onder kansar me jongeren in Derde Wereldlan den. Om dat doel te realiseren, zendt de stichting volgende maand haar veldwerker Lies Adelaar naar Bu- vako in Kongo. De 22-jarige Ter- neuzense heeft eerder ervaring op gedaan met het werken met straat jongens in Nairobi in Kenia. Het project in Buvako biedt 17 (straatjongens permanente huisves- jtig. Daarnaast wordt aan 25 andere fcngere straatjongens een dagpro- nmma aangeboden. Meer info www.stichtingimado.nl. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Ondernemende leer lingen van groep 8 van basisschool Molenbolwerk in IJzendijke weten sinds gisteren ook alles van Kika, het fonds Kinderen Kankervrij. De scholieren overhandigden giste ren 620 euro aan een vertegen woordigster van de organisatie, die zich inzet voor de zeven kinder kankercentra in Nederland. Dat geld verdienden ze met hun eigen bedrijfje 'Molenbolwerk groep 8 Besloten Vennootschap'. De onder neming verkocht - na een gedegen marktonderzoek in het dorp - re- kenmachinetjes. De verkoop liep zo goed, dat er na de eerste tweehonderd apparaatjes nog behoorlijk wat bijbesteld kon den worden. Uiteindelijk zijn bijna 350 rekenmachines verkocht. „Een paar apparaatjes waren ka pot. Maar de rest hebben we alle maal verkocht. Best veel voor acht leerlingen", stelt 'inkoper' Niek. De scholieren hebben gisteren ge- Leerlingen van groep 8 van het IJ- zendijkse Molenbolwerk leren veel over het ondernemerschap én over de doelstellingen van het fonds Kinderen Kankervrij. vraagd wat Kika met het geld gaat doen. „Ze kopen er speelgoed en knuffels van, maar het meeste geld is bedoeld voor experimenten en onderzoek naar nieuwe geneesme thoden en medicijnen", heeft Niek opgestoken. De scholier-inkoper is blij dat hij al op de basisschool kennis heeft kunnen maken met het bedrijfsle ven. Hij raadt juffrouw Ineke en de schoolleiding aan met volgende lichtingen van groep 8 ook een ei gen bedrijf te beginnen. „We heb ben er veel van geleerd. Zo moes ten we echt verkooppraatjes hou den en dat was niet altijd even makkelijk. Bij oudere mensen moest je soms best hard praten." WESTDORPE - Wat voor plannetje de gemeente ook op tafel legt, de omwonenden blijven zich verzet ten tegen uitbreiding van het woonwagencentrum in Westdor- pe. Ze houden vast aan de eerdere belofte van de toenmalige gemeen te Sas van Gent: een woonwagen centrum in Westdorpe met maxi maal twaalf standplaatsen. De gemeente Terneuzen wil nu toch een uitDreiaing, uu, ners van het centrum in Sas van Gent te huisvesten. De omwonen den willen alle wettelijke mogelijk heden aangrijpen om dat tegen te houden. HILVERSUM - In het programma 'Opsporing Verzocht' zijn gistera vond twee tips binnengekomen over de beroving van een 79-jarige vrouw uit Hulst. De politie kan nog niets zeggen over de inhoud van de tips en het belang ervan voor het onderzoek. De bejaarde vrouw werd op 22 mei bij zorgcentrum De Blaauwe Hoeve beroofd van haar bood schappentas door een achteropko mende fietser. Deze had kort bruin haar en droeg een grijs sweatshirt met op de rug grote wit te letters. Een getuige van de bero ving gaf de politie een duidelijk sig nalement van de overvaller. - GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat deurwaarder M. Weertman d.d. 12- 06-2007 blijkt, dat t.v.v. De Groene Goes B.V., gevestigd te Goes, aan A. WILLE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het verzoekschrift van de Voorzieningenrechter te Arnhem met het daarop verleende verlof van 8 juni 2007, afschrift van het 8 juni 2007 gelegde con servatoire beslag roerende zaken alsmede afschrift van het proces verbaal gerechtelijke inbewaarge- ving d.d. 8 juni 2007. Van dit exploot kan A. Wille een afschrift verkrijgen op één van onderstaan de adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes TERNEUZEN - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen pakt vanaf vandaag verschillende wegen in het buiten gebied aan. Tot 17 augustus wordt groot onder houd uitgevoerd. De wegen waar op oppervlakbehandelingen wor den uitgevoerd, zijn tijdens de werkzaamheden afgesloten voor al le verkeer. Op andere weggedeel ten wordt een lager snelheidsregi me ingesteld. Op tachtig kilometer wegen gaat de maximumsnelheid terug naar vijftig en op zestig kilo meterwegen naar dertig kilometer per uur. Met extra signaleringen at tendeert het waterschap wegge bruikers op pas gerenoveerde we gen. Over de toekomst van het oude stadhuisje van Sint Anna ter Muiden wordt al maanden strijd gevoerd. foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57