Gekrakeel bestemming Zeeland Infocentrum Groede moet soberder Ruziënde raad verliest belang Othene heeft ook speelplekken nodig Weggebruiker kan geen wijs uit massa verkeersborden in Groede Uitgangspunten voor hertenpark blijven overeind. Verhullend Stichting Raadskelder blijft zich verzetten tegen verkoop. Inwoners Groede willen sterker groen rond de kerk. 26 Woensdag 20 juni 2007 PZC Z door Frank van Cooten GROEDE - De gemeente Sluis is ge noodzaakt het project Groede Po dium te versoberen. Het gaat vol gens gemeentewoordvoerster Sami- ra de Kievit alleen om het doe- en informatiecentrum, waarvan de aanbesteding tegenviel. De bouw van dit centrum valt duurder uit dan was aangenomen. De gemeente ziet, gelet op de fi nanciële positie, geen mogelijkhe den het budget te verhogen. Daar om is gekozen voor een sobere uit voering. Groede Podium verbindt het dorp Groede met de kust. Het voormali ge hertenpark speelt hierin een centrale rol. Het park wordt mo menteel fors gerenoveerd. De ver sobering heeft geen betrekking op de aankleding van dit park. De uit gangspunten voor het herten kamp zijn nog steeds van kracht. Ook de uitgangspunten van het doe- en informatiecentrum blij ven volgens de woordvoerster van de gemeente overeind staan. De Kievit: „Om de kosten binnen de De bouw van het doe- en infor matiecentrum bij het hertenpark in Groede is duurder dan was ver wacht. Daarom kiest de gemeen te voor een soberder uitvoering. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De woonwijk Othene in Terneuzen moet niet alleen met een winkelcentrum en twee basis scholen worden uitgebreid, maar ook met voldoende openbare speelvoorzieningen. Zo niet, dan is het volgens fractievoorzitter G. van Boom van TOP/Gemeen- tebelangen slechts een kwestie van wachten op vernielingen. Met een supermarkt en vijf kleine re (nog in te vullen) winkelunits wordt het voorzieningenniveau in de nieuwbouwwijk opgekrikt. „Maar ik lees niets over speelvoor zieningen, zoals speelkooien en Werklozen zijn geen werklozen meer, maar werkzoekenden. Ook bezuinigen is uit de tijd. We bezui nigen niet meer, maar we buigen om. Verhullend taalgebruik is mooi en ergerlijk. Wachtend op de trein van Goes naar Middelburg nadert de vertrektijd van g.iy uur. Nog vier, nog drie, nog twee minu ten, nog één minuut. De trein kon- perken te houden, wordt nu geko zen voor goedkopere materialen. Geen marmer maar marmoleum, zoals collega Wim van der Hou wen het altijd zegt." Vanwege de soberder uitvoering is wel een wijziging van het bestem mingsplan nodig. De provincie wil daar volgens De Kievit aan mee werken. los van Damme, de toekomstige exploitant van het doe- en infor matiecentrum, kan zich voorstel len dat het ambitieniveau wordt bijgesteld als de kosten te hoog worden. „Dat kan altijd gebeuren in het proces tussen opdrachtgever en aannemer. Een trap van roest vrij staal is goedkoper dan een houten exemplaar." Van Damme is niet bij de onder handelingen met de aannemer be trokken geweest. „Dat willen we ook niet. Ondanks de versobering blijft het uitgangspunt van het cen trum overeind. Modern en eigen tijds. Het gebouw hoeft niet luxe te zijn, maar moet wel passen in de omgeving. Daar wordt nog steeds aan voldaan." Van Damme vindt het wel jam mer dat het project wat vertraging heeft opgelopen. „Is wel begrijpelijk omdat er wat tegenvallers zijn geweest zoals de vondst van asbest. Ik heb er in ie der geval nog steeds vertrouwen in. We hopen in 2008 te starten. Dan is ook de nieuwe beplanting gegroeid." trapveldjes. Het ontbreken van speelgelegenheden werkt baldadig heden in de hand. De speeltuin Ons Nootje in Othene kan hier over meepraten. Deze speelplek is alleen toegankelijk voor leden, maar de wat oudere jeugd houdt zich hier ook vaak op. Het komt re gelmatig voor dat er dingen in Ons Nootje worden gesloopt", zegt Van Boom. Woordvoerder D. Tim- mers van de gemeente Terneuzen kan Van Boom geruststellen. „Er is een trapveldje bedacht in de wijk zelf én aan de Otheense kreek. Daarnaast wordt gedacht aan het inrichten van een speelkooi." digt zich in Goes altijd ver van te voren aan, dankzij de alarmbellen bij de spoorwegovergangen. Maar niets. De geluidsinstallatie van het station begint te brommen. Vertra ging? Nee, de NS gaat ook met de tijd mee. Een vrouwenstem meldt vrolijk: „De trein van 9.17 uur vertrekt over enkele minuten." door René Hoonhorst SINT ANNA TER MUIDEN - Kandi- daat-kopers die het voormalig stad huisje van Sint Anna willen bezoe ken, worden door de Stichting Raadskelder Sluis geweerd. Men sen mogen het gebouwtje alleen binnen om de schilderijen van Thijs Schaapman te bekijken. De stichting verbiedt mensen zelfs om het pand binnen te gaan om te bekijken of het geschikt is om te gaan wonen of er een andere be stemming aan te geven. Daar komt mogelijk vandaag veran dering in. Om elf uur dient in Mid delburg het kort geding dat de ge meente Sluis heeft aangespannen tegen de stichting. Die moet van de gemeente kandidaat-kopers Culturele, toeristische voor ziening op historisch markt pleintje Sint Anna dreigt ver loren te gaan door gekibbel en gelijkhebberij. De meerderheid van de Slui- se gemeenteraad blijft bij het eerder genomen be sluit het voormalige stadhuisje in Sint Anna ter Muiden te verko pen. De raad besloot vorig jaar het door René Hoonhorst GROEDE - Wie vanaf Nieuwvliet het dorp Groede binnenrijdt, wordt verwelkomd door 48 ver keersborden. Uit die wildgroei van aanwijzingen kan geen verkeers deelnemer meer opmaken wat hij geacht wordt te doen. Een inwoonster van Groede had het aantal borden aan de zuidkant van de traverse nog eens nageteld, liet ze gisteravond weten tijdens het 'kernenbezoek' van het Sluise college van burgemeester en wet- toch de gelegenheid te geven om het pandje van binnen te bekijken. Pamfletjes van de stichting laten al enkele weken weten dat onverla ten die dat verbod overtreden, 'on verwijld wordt gesommeerd het pand te verlaten'. Waarnemend stichtingsvoorzitter Johan Leen- houts verdedigt het fort dinsdaga vond. De Aardenburger is naar Sint Anna getogen om potentiële kopers desnoods fysiek de toegang te beletten. Er komt geen kijker op dagen. Waarschijnlijk omdat de ge meente hen heeft gewaarschuwd. Een ambtenaar legt op de foto vast dat Leenhouts de toegang van het gewezen raadhuisje afschermt. Waarom hij dat doet, wil hij niet kwijt. Mogelijk als bewijsvoering in het kort geding dat de gemeen te aanspant, denken Leenhouts en omstanders. In elk geval heeft de gemeente haast, want morgen vindt de ver ANALYSE door René Hoonhorst karakteristieke pandje bij inschrij ving te verkopen om zodoende de hoogste opbrengst te garanderen. Dat raadsleden zoveel mogelijk geld proberen te vangen als ze ge meentelijk eigendom verkopen, is houders. Een half geschrokken, half geamuseerde verkeerswethou der Leen Wille telt het aantal bor den zelf een dezer dagen nog eens na. Mocht de verwarring echt zo groot zijn dan worden er een aan tal borden 'weggemaaid', beloofde hij. De wethouder koos de term wegmaaien niet voor niets. Zoals vaker bij kernbezoeken ging de meerderheid van de klachten en vragen over achterstallig groenon derhoud, (te hard rijdend) verkeer en het gebrek aan parkeerplaatsen of het foute parkeergedrag van in woners en bezoekers. Het college was in een goede bui. De gemeente blijft net zo lang groen rond de kerk op de Markt koop bij inschrijving plaats. D; moet blijken of kunstenaars en meerderheid van het stadje zit voor niets hebben geroerd of toe nog een succesje kunnen boeken. Voor de mate van succes is niet z< zeer van belang wie het stadhuis koopt, als wel wat de nieuwe eigi naar ermee voor heeft. Gaat hij wonen en houdt hij de voordei voor anderen gesloten, dan is ee kunsttempeltje verloren. Ma: geeft de eigenaar de Stichtin 'Ze betalen een habbekrats aan huur, maar ze moeten zelf de ruimte open houden Raadskelder Sluis de kans om he pand te blijven verhuren aan kun stenaars, dan blijft een geliefd ont moetingsoord binnen gemeente grenzen. Vooral voor oudere kun stenaars is het voormalige raad huis een uitkomst. Leenhouts: „Zt betalen een habbekrats aan huur maar ze moeten zelf de tentoon stellingsruimte open houden en bemensen." Op die manier bewij zen ze de gemeente een weder dienst, vindt hij. WD-raadslid Christian van de Vijverdeelt die mening. Ze heeft de Oppositiepar tijen achter zich gevonden, maar vindt geen gehoor bij de coalitie. Wethouder Carien Bolijn vindt dat tegenstanders niet moeten zeu ren. „In de gemeente zijn genoeg expositieruimten voorhanden en de raad heeft anderhalf jaar gele den zelf de verkoopprocedure vast gesteld. En meer dan een jaar heeft niemand zich laten horen." niet meer dan logisch. Het geld moet tenslotte weer ten goede ko men aan de Sluise gemeenschap. Maar daar wringt hem in dit geval nou net de schoen. Want de ge meenschap, in én buiten Sluis, heeft meer aan de instandhoudin van het pandje als gelegenheids museumpje en tentoonstellings ruimte. Kunstenaars uit de regio, en soms ver daarbuiten, vinden in het voor malige gemeentehuis een vriende lijk en gastvrij podium. De popula riteit van het karakteristieke grens- planten als nodig is. Het tot nu toe aangeplante gewas legde telkens het loodje, maar volgend voorjaar worden nieuwe (andere) planten geprobeerd. De gemeente spreekt de provincie aan op het opruimen van 'de vuulte' tussen het fietspad en de rijbaan aan de traverse. Want net als voor verkeersmaatre gelen aan deze doorgaande weg door hét dorp is de gemeente af hankelijk van de wegbeheerder, de provincie. De abdij en het Water schap Zeeuws-Vlaanderen zitten Sluis wel vaker in het vaarwater, omdat ze wat minder snel met ver- keers- en andere maatregelen zijn dan de gemeente graag wil, onthul de burgemeester Jaap Sala. Tip? redactie@pzc.nl Mensen die de expositie komen bekijken zijn van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54