Zeeland PZC Minister Bos stelt Lonink teleur Vragen SP over Hedwigepolder WD wil onderzoek internationale school 25 ZEEUWS-VLAANDEREN Internationaal Muziekfeest Middelburg 34 Leren kiezen uit het grote aanbod voedsel in de supermarkt 32 en 33 'PvdA-leider had öjr zijn minst partijgenoten moeten consulteren'. Containers maken omgeving Stampershoek veiliger voor bomruiming mmBh. Woensdag 20 juni 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is teleurge steld in PvdA-leider Wouter Bos. De burgemeester van de grootste Zeeuwse gemeente had samen met zijn ambtsgenoot van so ciaal-democratische huize, Jaap Ge- lok van Borsele, erop gerekend dat Bos met hen van gedachten zou wisselen over het Westerschelde- tunneldossier, de Covra en een aantal veiligheidsissues in de regio. Bos liet echter via zijn medewerk ster weten niet beschikbaar te zijn voor de heren en ook niet voor de PvdA-Statenfractie. Lonink heeft waardering voor de inzet van de Statenfractie om aan het bezoek van Bos aan Zeeland - afgelopen maandag - een zwaarder bestuurlijk gewicht te geven. Dat dit niet is gelukt, is volgens Lonink jammer. Wouter Bos bracht maan dag niet als PvdA-partijleider, maar als minister van Financiën een kort bezoekje aan Zeeland. Met- gedeputeerde Toine Poppel- aars (financiën en infrastructuur) sprak hij over een mogelijke ver koop van de rijksaandelen in de Westerscheldetunnel aan de pro vincie. Poppelaars denkt met de aandelenverwerving de financie ring van de kanaaltunnel bij Sluis kil veilig te kunnen stellen. Lonink en de PvdA-Statenfractie hadden met Bos nog een reeks andere Zeeuwse zaken willen doorspre ken, maar daarvoor ontbrak de tijd. „Het blijft overigens ongeloof lijk dat hij de Westerscheldetunnel en Covra bezoekt zonder dat de twee partijgenoot-burgemeesters (Borsele en Terneuzen) door hem of zijn omgeving geraadpleegd worden over de dossiers die er spe len", schrijft een teleurgestelde Lo nink aan partijgenoten op sleutel posities in Zeeland. Lonink roept in het schrijven zijn politieke bloedbroeders op om kor te termijn de omgang met be- PvdA'ers moeten in Zeeland be stuurlijk beraad en lobbywerk op nieuw structuur geven. Burge meester Jan Lonink wil in dat proces een sleutelrol spelen. windslieden en andere bestuur ders uit eigen en andere kring na der té analyseren. Lonink vindt dat dit bestuurlijke beraad in Zee land beter moet. Lonink zegt 'ondertussen gewend te zijn de lobby zelf te voeren naar diegenen die bestuurlijk wel be schikbaar zijn'. „Wekelijks ben ik minstens eenmaal in Den Haag of elders om Zeeuwse belangen te be pleiten", stelt Lonink ietwat verbit terd. Minister Bos heeft zijn partij genoten laten weten dit najaar met hen te willen ingaan op Zeeuwse zaken. T :V:.- Bw - OOSTBURC - De voorbereidingen voor de rui ming van de Engelse vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog in het uitbreidingsplan Stampershoek-Zuid in Oostburg zijn in volle ■■ai gang. Na wat grondwerkzaamheden zijn giste ren in een carré-vorm extra containers rond om de vindplaats geplaatst. Door deze extra veiligheidsmaatregelen is het gevaar voor de omgeving en daarmee voor het gebied waarin maatregelen nodig zijn, kleiner. Het aantal wo ningen dat tijdens de ruiming op 28 juni ont ruimd moet worden, is erdoor verminderd. Het actiegebied - Korte Heerenstraat, Brede- straat, Schorpioen en Stampershoek - wordt door de politie volledig afgesloten voor alle verkeer. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsfractie van de Socialistische Partij (SP) in Hulst zet vraagtekens bij de voorge nomen verkoop van de Hertogin Hedwigepolder aan België. In schriftelijke vragen aan het colle ge van burgemeester en wethou ders wil fractievoorzitter Ger van Unen weten, of de gemeente be trokken is geweest bij de verkoop van een gedeelte van haar grondge bied. De verkoop heeft volgens de Socia listische Partij namelijk negatieve financiële gevolgen voor Hulst. De hoogte van de rijksbijdrage die ge meenten uit het Gemeentefonds van het Rijk ontvangen, is name lijk gebaseerd op het aantal vier kante meters dat een gemeente be slaat. Dat aantal vierkante meters ver mindert als de Hedwigepolder Bel gisch grondgebied wordt. Dus krijgt de gemeente straks minder geld van het Rijk, zo luidt de rede nering van de socialisten. De partij wil weten hoeveel Hulst er daar door bij inschiet. De SP vindt het verder vreemd, dat de twintig miljoen euro die de verkoop oplevert, wordt geïnves teerd in de verbreding van de Trac- taatweg bij Terneuzen. „Tot dusver is het standpunt bij ontpoldering van gemeentegebied geweest, dat er compensatie zou plaatsvinden binnen de gemeentegrenzen. Hoe staat het college tegenover de be steding van de mogelijke opbrengst aan de verbreding van een (snel)weg in de gemeente Ter neuzen", vraagt de raadsfractie zich af door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet onderzoeken of er moge lijkheden zijn voor vestiging van een internationale school voor ba sisonderwijs en voortgezet onder wijs. Daarvoor pleit de gemeente- raadsfractie van de WD. In Zeeland is nog geen internatio nale school, terwijl er volgens de WD toch veel mensen zijn die bij internationale bedrijven werken en ook kinderen hebben die on derwijs moeten volgen. „Er blijkt een toename te zijn van kinderen die basisonderwijs of voortgezet onderwijs via een internationale school willen volgen", weet de WD-fractie. „De aanwezigheid van een internationale school kan een vestigingsvoorwaarde zijn voor nieuwe investeringen van het bedrijfsleven met name in de Ka naalzone."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53