Binnenland 'Vergoeding bij ontslag beperkt' Fiscus opent jacht op botenbezitter Ruim een kwart van cipiers voelt zich geïntimideerd door collega "MEE heeft mij gevraagd hun ambassadeur te worden. Morgen maak ik mijn beslissing bekend." 4 I Woensdag 20 juni 2007 pzc Kabinet wil gouden handdrukken tegengaan met maximumbedrag. Douane controleert ook op betalen van invoerheffingen. Verbeteren van sfeer in penitentiaire inrichtingen mislukt. door Lianne Sleutjes den haag - Het kabinet is het giste ren onderling eens geworden over het beperken van de ontslagvergoe ding tot een jaarsalaris. Het maxi mumbedrag dat iemand kan mee krijgen komt op een ton te liggen. Zo wil het kabinet gouden hand drukken tegengaan. Dit stellen bronnen rond het kabi net. Versoepeling van het ontslag recht komt woensdag 27 juni aan bod tijdens een top van kabinet, vakbonden en werkgevers. Op die bijeenkomst moeten afspraken worden gemaakt over het aan het werk helpen van tweehonderddui zend mensen die nu niet aan een baan kunnen komen: jongeren, al lochtonen, herintredende vrou wen en ouderen. Eerder kwam deze 'participatie- top' maar niet van de grond van wege meningsverschillen binnen het kabinet over het ontslagrecht. Gisterochtend bereikte minister Donner met de vicepremiers Bos en Rouvoet toch overeenstem ming. Naast een - mogelijke - be perking van de ontslagvergoeding voelt het kabinet ervoor om straks alleen via het CWI (oude arbeids- NN Versoepeling van het ontslag- recht komt woensdag 27 juni aan bod tijdens de participatie- top van het kabinet, de vakbon den en de werkgevers. EHiaVAN STRAATEN bureau) het ontslag te regelen. Nu kan dat ook nog via de kantonrech ter, maar dat betekent veel werk voor de rechtbanken. Donner verstuurde gisteren de uit nodiging aan de vakbonden en de werkgevers. In de brief rept hij al leen over 'de betekenis van het ont slagrecht' voor de arbeidsmarkt waarover zal worden gesproken. Vakbonden hebben laten weten dat zij snel uitgepraat zullen zijn als het volgende week gaat over een versoepeling van het ontslag recht. FNV-voorzitter Agnes Jonge- rius: „Ik wil op de top wel afspra ken maken over meer banen voor mensen, bijvoorbeeld voor oude ren die nu geen baan meer vin den." Werkgeversorganisatie VNO-NCW is optimistischer ge stemd. „Als het ontslagrecht na zo'n lange worsteling in het kabi net toch op de agenda staat, dan gaan wij er vanuit dat wij afspra ken kunnen maken over een ver soepeling ervan", zegt een woord voerder. Werkgevers en coalitiepartij CDA zijn al langer voorstanders van een lagere ontslagvergoeding. Vakbon den waren daar tegen en de PvdA en Christenunie eerder ook. Nu de werkgelegenheid sterk groeit zou de nadruk moeten lig gen op het creëren van banen en niet het ontslaan van mensen, al dus de vakorganisaties. Voor PvdA en de Christenunie zou de beper king van de ontslagvergoeding wel te verteren zijn als daarmee de gouden handdrukken worden uit gebannen. door Peet Vogels den haag - Bezitters van een jacht kunnen deze zomer bezoek van de fiscus en de douane verwach ten. De Belastingdienst is op zoek naar boten die met zwart geld zijn betaald of worden verhuurd zon der dat die inkomsten worden op gegeven. Ook wordt gekeken naar het gebruik van rode diesel. Uit eerder onderzoek van de Belas tingdienst blijkt dat in to procent van de gevallen nader onderzoek nodig is naar het eigendom van een jacht. „Vaak gaat het dan om een jacht waarvan het bezit niet bekend is bij de Belastingdienst. Dan vragen wij waar die boot van betaald is en waarom dat vermo gen niet is opgegeven", aldus een woordvoerder. De douane loopt ook mee bij de onderzoeken. Veel boten zijn na melijk ingevoerd zonder dat er in voerheffingen over zijn betaald. Daarnaast kijkt de douane naar het gebruik van rode diesel, waar op minder accijns wordt geheven. De controles, die al een tijdje lo pen, hebben al een miljoen euro aan niet betaalde invoerheffingen opgeleverd. Er is voor een half mil joen euro beslag gelegd op boten in verband met schulden. door Jan Salden den haag - Ruim een kwart van al le gevangenisbewaarders zegt het afgelopen jaar te zijn geïntimi deerd door één of meer collega's. Dat is meer dan twee jaar geleden. Dat blijkt uit onderzoek in op dracht van de Dienst Justitiële In richtingen (DJI) onder tiendui zend werknemers. De gevangenisdienst had zich juist voorgenomen de intimidatie en het geweld onder personeel onder ling terug te dringen. De aanlei ding was een rapport uit 2005, waaruit bleek dat de sfeer in gevan genissen zodanig verziekt is dat één op de drie bewaarders over woog een andere baan te zoeken. Met diverse projecten heeft DJI de afgelopen twee jaar geprobeerd de sfeer in de penitentiaire inrichtin gen te verbeteren. Maar tot dusver hebben die projecten weinig resul taat gehad, blijkt uit nieuw onder zoek. Het aandeel bewaarders dat zegt te worden geïntimideerd door collega's nam toe van 20 pro cent in 2004 naar ruim 26 procent ff* Het aandeel gevangenisbewaar- ders dat zegt te worden geïntimi deerd door collega's nam toe van 20 procent drie jaar geleden naar ruim 26 procent dit jaar. in 2007. De doelstelling was juist dit percentage terug te brengen naar 14 procent. Eén op de tien cipiers zegt het af gelopen jaar seksueel te zijn geïnti mideerd. Dat is evenveel als drie jaar geleden. Het aantal cipiers dat aangeeft met lichamelijk geweld van collega's te zijn geconfron teerd nam weliswaar iets af naar 3 procent, maar bleef ver van de doelstelling (0,8 procent) vandaan. Volgens bestuurder Jan Willem Dieten van de vakbond AbvaKabo bewijzen de cijfers dat er nog een hoop werk valt te verrichten voor DJI. Maar wijst hij er ook op dat gevangenisbewaarders makkelijker over intimidatie en geweld durven te praten. 2_\JN XN<) (=\u EE/US' AA err r) NAAA BEta CE WÉE it T O f PAr MOtJ Kees-Jan van der Klooster, zitskiër Nederlandse selectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4