5 p ort Melchers heeft weer een acceptabel niveau D McQaid: 'Dekker moet met Cecchini breken' .40 Woensdag 20 juni 2007 PZC 2 Nachtwachten 8-27 uur per week) Achterdocht en wantrouwen blijven op de loer liggen. Van zware valpartij herstelde wielrenster rijdt de Rabo Ster. Tijdrit in Eindhoven trekt vele toppers Frank Schleck slaat slag in Zwitserland Rus Ignatjev leidt in Ster Elektrotoer 2 Nachtwachten (18-27 uur per week) cn Stichting DOOR zoekt met onmiddellijke ingang ovang en Ontmoeting Resocialisatiebeheert in Zeeland O-werkplaats voor ex-gedetineerden. De stichting wil aan ierdak en begeleiding op maat bieden en zo bijdragen aan van ex-gedetineerden om terug te keren in de samenleving mstverlening van Stichting DOOR aan de bewoners bestaat chtspunten, namelijk de zorg voor: Huisvesting, Arbeid, eving. jur tot 07.45 uur per nacht. De diensten vinden ook in het eren en zorgen voor de handhaving van orde, rust en luis van Stichting DOOR te Vlissingen. rsteunen, o.a. het verrichten van eenvoudige zijn. „En dat is gelukt", stelt ze nu tevreden vast. Ik ben zeker nog niet honderd procent, maar heb een grote sprong gemaakt." Haar eerste ritten reed ze eind maart in Italië. „Dat was geen lolle tje, in je hoofd ben je toch nog be zig met die valpartij, zeker in afda lingen. Maar ik wist dat ik niets hoefde te forceren, dat ik tijd no dig heb om helemaal terug te ko men." Toch zet ze nu al goede resultaten neer: ze werd deze maand al derde in de Parel van de Veluwe, tweede in de Spaanse wedstrijd Duran- go-Durango en zesde in de einduit slag van de eveneens Spaanse rit tenkoers Emakumeen Bira. Melchers: „Mijn lichaam is alleen nog steeds geen open boek voor me, wat wel zo was voor de val. In de eerste dagen van een etappe koers kan ik mensen wel verras sen, maar daarna merk ik dat ik moe word en dat ik opeens min der van mijn spieren kan vragen." Dan realiseert ze zich echter dat ze blij moet zijn dat ze weer kan fiet- Mirjam Melchers doet vanaf mor- gen mee aan de driedaagse Rabo Ster. De renster won in 2003 en 2005 al eens, maar behoort dit keer niet tot de favorieten. sen. „Natuurlijk heb ik wel eens ge dacht dat ik nooit meer zou koer sen. Daarom ben ik in eerste in stantie blij dat alles weer goed ge nezen is." En soms glimlacht ze al tijdens het fietsen, zoals vorige week dinsdag. „Toen zat ik tijdens Durango-Du- rango mee in de kopgroep bergop. Ik won de wedstrijd niet, maar dat ik al zo ver was gekomen voelde als een overwinning." Morgen begint Melchers aan de driedaagse Rabo Ster, voorheen de Ster Zeeuwsche Eilanden. Ze won de wedstrijd in 2003 en 2005. Dit jaar hoeft ze niet tot de favorieten gerekend te worden, vindt ze. „Het belangrijkste is dat ik donder dag in Vlissingen de tijdrit goed rijd." En in de etappes van vrijdag (Mid- delburg-Vlissingen) en zaterdag (Kamperland-Renesse) kijkt ze voorlopig de kat nog even uit de boom. „Deze wedstrijd is voor mij in eerste plaats een goede voorbe reiding op het NK." Later dit jaar volgen voor de Bra bantse ook nog de Ronde van Ita lië en het wereldkampioenschap in Stuttgart. Op die wedstrijden wil ze echter nog niet vooruitkij ken. Er kan in de tussentijd im mers nog zo veel gebeuren... Mirjam Melchers, hier tijdens de start van de Ster Zeeuwsche Eilanden in 2005, is nog niet op haar oude niveau te rug na haar zware valpartij in september 2006. foto Lex de Meester door Ad Pertijs CENÈVE - De UCI kwam in Genève niet met de verwachte of gehoop te namen van Fuentes-klanten op de proppen, maar aan het eind van de dag was de wielersport toch een fikse stap verder geko men in de strijd tegen de doping. Omdat de teams het plan van UCI om renners op straffe van een gro- "te boete (hun jaarsalaris) te laten verklaren dat ze dopingvrij koer sen (en niets van doen hebben met de Operacion Puerto) in forse mate versterkten. Wie niet tekent, rijdt nergens meer. Voor de bijeenkomst was de scep sis nog groot. De ploegen verlang den namen. Die kan de UCI (nog) niet geven. Het vorige week ont vangen dossier (1000 van de in to taal 6000 pagina's) is volgens voor zitter Pat McQuaid zo omvangrijk, dat het maanden duurt eer op een verantwoorde manier de namen van verdachte renners eruit gefil eerd zijn. De ploegen waren aanvankelijk te leurgesteld. Aan de hand van na men dachten ze te kunnen hande len. De achterdocht jegens elkaar was voelbaar. „Iedereen wil zijn ploeg schoonmaken, maar nie mand ook voelt er veel voor om straks in de bergen als enige door iedereen voorbijgereden te wor den", schetste Patrick Lefevere, voorzitter van de vereniging van profploegen AIGCP, het wantrou wen. Volgens de zelfverklaarde schone teams rijden er drie foute ploegen rond. De UCI moet hen aanpakken, vinden ze. Zelf hebben ze er echter ook moei te mee om direct en hard te hande len. Neem Rabobank. McQuaid stelt dat ploegen niet langer moe ten werken met dubieuze renners en personeel. „Ik kan het niet ver plichten, maar ik verwacht van de ploegen dat ze het renners bijvoor beeld niet langer toestaan te wer ken met trainers of soigneurs van buiten de ploeg." Thomas Dekker van Rabobank werkt met de Italiaanse sportarts en trainer Luigi Cecchini. Mc Quaid: „Ik ken Cecchini niet. Ik ken alleen zijn reputatie. Die is ver dacht genoeg om te zeggen dat Thomas Dekker het contact moet verbreken. Al is het alleen maar om alle schijn van bedrog van zich af te werpen." Klare taal, die gistermiddag door teammanager Theo de Rooij niet direct werd omgezet in daden. „We gaan dat bekijken", aldus De Rooij. Voorlopig vindt het team dat uit allerhande interne contro les is gebleken dat Cecchini met Dekker geen gekke dingen aan het doen is. door Roeland van Vliet GOES - Mirjam Melchers is nog niet de oude, maar is sneller terug aan de top dan verwacht. De 31-ja- rige wielrenster uit Moergestel, die in september 2006 tijdens de Eure- gio Ladies Tour zwaar ten val kwam, fietst in de belangrijke koer sen weer voorin mee. „Soms ver baas ik mezelf ook." Melchers ging ruim negen maan den geleden, vlak voor het wereld kampioenschap, hard onderuit tij dens een afdaling nabij Aken. „Het was maar goed dat er geen foto's van zijn", zei Jean-Paul van Pop- pel, haar man én ploegleider bij Team Flexpoint, destijds. „Want het was een bloedbad." De top vrouw van de Nederlandse forma tie had namelijk haar heup, bek ken, kaak en schouder gebroken en miste enkele tanden. In de maanden daarna volgden ve le operaties en wachtte Melchers een lange revalidatie. Maar in maart stond ze er weer, tijdens de ploegpresentatie in Landgraaf Daar kondigde ze aan in juni weer op een acceptabel niveau te willen EINDHOVEN - De internationale ploegentijdrit in Eindhoven, on derdeel van de ProTour 2007, wordt serieus genomen door de meeste deelnemende teams. Zo zullen zondag Christophe Moreau, winnaar van de Dauphiné Libéré, Oscar Pereiro Sio en Alejandro Val- verde aan de start verschijnen. CSC komt met onder anderen de specialisten Bobby Julich en David Zabriskie naar Eindhoven. Discovery Channel rekent op Ge orge Hincapie, Jaroslav Popovitsj en Tomas Vaitkus. MALBUN - Wielrenner Frank Schleck heeft gisteren een serieuze optie genomen op de eindzege in de Ronde van Zwitserland. De Luxemburger van CSC won de vierde etappe van het Oostenrijkse Nauders naar Malbun in Liechten stein met aankomst bergop en nam de gouden leiderstrui over van de Zwitser Fabian Cancellara. Schleck demarreerde op de laatste klim en kwam alleen boven op de Triesenberg. Hij had 32 seconden voorsprong op de Rus Vladimir Efimkin. SCHIJNDEL - De Russische wielren ner Michail Ignatjev heeft gisteren de eerste etappe van de Ster Elek trotoer, een korte individuele tijdrit, gewonnen. De renner van Tinkoff had voor de 7,6 kilometer in Schijndel 9 minuten en 27 se conden nodig. Zijn ploeg- en land genoot Nikolaj Troessov werd op ruim 6 seconden tweede. De Belg Sébastien Rosseler werd derde. Johnny Hoogerland uit Yerseke, die voor Van Vliet-EBH Advocaten rijdt, werd 126e op 1 minuut en 12 seconden. Stichting DOOR zoekt met onmiddellijke ingang Stichting DOOR (Door Opvang en Ontmoeting Resocialisatiebeheert in Zeeland 2 opvanghuizen en een leerwerkplaats voor ex-gedetineerden. De stichting wil aan haar doelgroep tijdelijk onderdak en begeleiding op maat bieden en zo bijdragen aan het verbeteren van kansen van ex-gedetineerden om terug te keren in de samenleving en het arbeidsproces. De dienstverlening van Stichting DOOR aan de bewoners bestaat uit vijf belangrijke aandachtspunten, namelijk de zorg voor: Huisvesting, Arbeid, Financiën, Relaties en Zingeving. Werktijden zijn van 22.45 uur tot 07.45 uur per nacht. De diensten vinden ook in het weekend plaats. Taken: Toezicht houden: controleren en zorgen voor de handhaving van orde, rust en veiligheid in het opvanghuis van Stichting DOOR te Vlissingen. Interne activiteiten ondersteunen, o.a. het verrichten van eenvoudige administratieve taken. Profiel van de functie: Specifieke functiekenmerken: Correct gedrag van menselijk respect ten aanzien van de bewoners. Krachtige persoonlijkheid. Het zelfstandig en zorgvuldig kunnen uitvoeren van de opgedragen taken binnen de gestelde richtlijnen. Eisen: Ervaring met bovenstaande taken. Aantoonbare kwaliteiten m.b.l. het omgaan met onze bewoners. Affiniteit met de doelgroep. Overleggen van een bewijs van goed gedrag. Minimumleeftijd 25 jaar. Salariëring geschiedt afhankelijk van opleiding en ervaring en wel volgens de CAO Welzijn Maatschappelijke Dienstverlening. I Inlichtingen: dhr. De Bruijn, Coördinator. Telefoon: 0118-635627. Uw sollicitatie en c.v kunt u o.v.v.: 'sollicitatie nachtwacht' tot 25 juni 2007 sturen naar: Stichting DOOR, Postbus 5076. 4380 KB Vlissingen t.a.v. Directeur dhr. J. Swart. I De eerste sollicitatiegesprekken vinden plaats op dinsdag 3 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42