Festivals bundelen promotie Muziekfeest met veel variatie Muzikale wandeling op negende editie van Middelburgs festival. Stichting verzamelt grote evenementen op één website. Zomertentoonstelling Galerie Van den Berge Nu inschrijven voor Open Podium Klassiek 34 Woensdag 20 juni 2007 PZC Het Hexagon Ensemble opent morgen het Internationaal Muziekfeest Middelburg. foto Hans Driesen door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het Internationaal Muziekfeest Middelburg stond al bekend om zijn gevarieerde pro gramma. Kamermuziek is de basis, maar elk, jaar worden daarbinnen maar ook daarbuiten bijzondere projecten ondernomen. Dit jaar is de diversiteit volgens de organise rende Stichting Kamermuziek Zee land groter dan ooit. Het repertoi re loopt zelfs van de veertiende tot in de twintigste eeuw. Het festival begint morgen aan zijn negende editie. Het opvallend ste programmaonderdeel is deze keer de 'monumentenwandeling' van 27 juni. Belangstellenden ma ken onder leiding van een gids in drie groepen een wandeling langs historische plekjes en monumen ten in de Middelburgse binnen stad. De rondgang wordt afgewis seld met 'verrassingsconcerten' in de Engelse Kerk, de synagoge en de kloostergang en de kruidentuin van het Abdijcomplex. Deze optre dens, van elk ongeveer een half uur, worden in wisselende combi naties verzorgd door Johanette Zo mer (sopraan), Daniel Raiskin (alt viool, tevens artistiek leider van het Muziekfeest), Alfredo Marcuc- ci (bandoneon), Bart Schneemann (hobo) en Jan Rokyta (cimbaal). Dezelfde musici zijn, samen met Peter Prommel (percussie), een dag later - donderdag 28 juni - 's avonds betrokken bij het pro grammaonderdeel It takes 2. In voortdurend wisselende duoforma ties brengen ze zeer uiteenlopende muziek uit diverse windstreken. Het gaat om composities van on der anderen Gya Kanchelli, Bela Bartok, Vincente Greco, )ohn Ca ge, Steve Reich, Astor Piazzolla, Thierry de Mey en Ron Ford, maar ook bijvoorbeeld een motet afkomstig uit de veertiende eeuw. Het Muziekfeest wordt morgen in geluid met een concert van het Hexagon Ensemble. Het zestal be staat uit Wouter van den Berg (fluit), Hans Wolters (hobo), Arno van Houtert (klarinet), Christiaan Boers (hoorn), Marieke Stordiau (fagot) en Frank Peters (piano). Zij spelen Kwintet opus 16 in Es-groot (1796) van Beethoven, Sextet (1932- 1939) van Poulenc en - na de pau ze - Kwintet in Bes opus posth. Je kunt klassieke muziek alleen op de hak nemen als je het instrument beheerst (1876) van Rimski-Korsakov. Het concert past in de wens van het Muziekfeest om extra aandacht te schenken aan blazersmuziek, deze keer in combinatie met piano. Een opmerkelijke bijdrage aan het festival komt van Music and Come dy Company, dat aanstaande zater dag optreedt. Het duo bestaat uit Aleksey Igudesman (viool) en Ri chard Hyung-ki Joo (piano). De twee brengen de voorstelling Een kleine Nachtmerriemuziek, waar mee ze al jaren internationaal suc ces boeken. Het is een combinatie van slapstick en klassieke muziek. Er kan, met andere woorden, ook gelachen worden om klassieke mu ziek. Het is een hilarisch spektakel, maar tegelijkertijd wordt er virtu oos gemusiceerd. Dat is ook de kern van de voorstelling: je kunt klassieke muziek alleen geloof waardig op de hak nemen als je het instrument volledig beheerst. Een vast onderdeel van het Mu ziekfeest is het strijkkwartet. Artis tiek leider Raiskin haalt deze keer Quatuor Danel naar Middelburg. Het internationaal bekende kwar tet, afkomstig uit België, bestaat uit de violisten Mare Danel en Gil les Millet, altviolist Vlad Bogdanas en cellist Guy Danel. Zij spelen op dinsdag 26 juni onder meer Strijk kwartet in G-groot opus 76 nummer 1 van Haydn, Strijkkwartet nummer 1 in b-klein opus 50 van Prokofjev en Strijkkwartet in C-groot opus 59 nummers van Beethoven. Het slotconcert is zaterdag 30 juni. Daarvoor stond aanvankelijk het Storioni Trio met Daniel Raiskin gepland. Inmiddels is dat gewij zigd. De afsluiting wordt nu ver zorgd door Trio Eremitage. Dat wordt gevormd door Arkadi Ma- rasch op viool, Elisaveta Blumina op piano en Ramon JafFé op cello. Zij spelen Pianotrio no. XV van Haydn, Pianotrio no. 2 van Sjosta- kovitsj en Pianokwartet in Es-groot opus 47 van Schumann (samen met Daniel Raiskin op altviool). Het is het laatste jaar dat de concer ten van het Internationaal Muziek feest Middelburg in de Burgerzaal van het stadhuis worden gegeven. In het najaar is de nieuwe Zeeuw se Concertzaal, de ingrijpend ver bouwde Concert- en Gehoorzaal in Middelburg, gereed. Het festival zal volgend jaar daar worden ge houden. Voor meer informatie: www.kamer-muziek.nl Muziekfeest Middelburg De negende editie van het Internationaal Muziekfeest Middelburg duurt van donder dag 21 tot en met zaterdag 30 juni. Het festival wordt georgani seerd door Stichting Kamer muziek Zeeland. Artistiek lei der is altviolist en dirigent Da niel Raiskin. De concerten worden gegeven in de Burgerzaal in het Stad huis in Middelburg. Programma: Donderdag 21 juni, 20.00 uur: Openingscon cert met Hexagon Ensemble. Zaterdag 23 juni, 20.00 uur: 'Een kleine Nachtmerrie Mu ziek' door Aleksey Igudesman (viool) en Richard Hyung-ki Joo (piano). Dinsdag 26 juni, 20.00 uur: Quatuor Danel (strijkkwartet). Woensdag 27 juni: 14.00 uur: Monumentenwandeling door Middelburg met mini-concer ten in de Engelse Kerk, de syna goge en de kloostergang krui dentuin van de Abdij. Vertrek bij de Touristshop, Markt. Aan melden via 0118-674300 of 0118-650892. Donderdag 28 juni, 20.00 uur: It takes 2, muziek voor duo's, m.m.v. Johannette Zomer (so praan), Daniel Raiskin (alt viool), Alfredo Marcucci (ban doneon), Bart Schneemann (ho bo), Peter Prommel (percussie) en Jan Rokyta (cimbaal). Zaterdag 30 juni, 20.00 uur: Trio Eremitage Daniel Raiskin. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Bijna alle grote Zeeuwse festivals zijn voortaan ver zameld op één website, beheerd door Stichting Zeeland Festivals. Het doel ervan is de evenementen meer onder de aandacht te breng en buiten de provincie, in zowel Nederland als Vlaanderen. Het initiatiefis afkomstig van Mar tin Priem van het Middelburgse ca fé Brooklyn en tevens organisator van de Danceparade. „Ik vond het jammer dat de campagne Welkom in Zeeland niet helemaal geslaagd was, terwijl wij in de provincie bij zondere evenementen hebben op unieke locaties. Daar moet goede reclame voor worden gemaakt." De meeste grootschalige evene menten doen al mee, zoals Jazz by the Sea, Goes in Concert, Straatfes tival Vlissingen, 400 jaar Michiel de Ruyter, de Kustmarathon en het Festival van Zeeuwsch-Vlaan- deren. De belangrijkste culturele evenementen - Zeeland Nazomer festival, Film by the Sea - kijken de kat nog uit de boom, ook al is deel name kosteloos. De stichting wordt gefinancierd door bedrijven en sponsors. Ook Stichting Promo tie en Marketing Zeeland Delta (de gezamenlijke VW's) steunen het initiatief. Door samen op te trek ken, kan er een krachtige landelij ke campagne worden gevoerd. Dat is zeker niet overbodig, aldus Priem. „Heel veel mensen weten niet wat hier allemaal te doen is en dat Zeeland eigenlijk helemaal niet zo ver rijden is." De stichting is ambitieus. Zij wil landelijk gaan adverteren, gaat op vele plaatsen flyers uitdelen en komt zelfs met 'digitale flyers'. Die bevatten een dvd met alle informa tie over de Zeeuwse activiteiten. ■Fj Voor meer info: www.zeelandfestivals.nl GOES - Galerie Van den Berge in Goes sluit het seizoen af met werk van 13 'eigen' kunstenaars: Dave Meijer, Ingrid van der Hoeven, Peter Morrens, Jus Juchtmans, Sy- bille Pattscheck, Clary Stolte, Raf Thys, Mare Nagtzaam, Marcel Zal- me, Mirjam Hagoort, Ton van Kints, Karoly Keserü en Roel Ach terberg. De galerie is tot en met 7 juli open op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur. TERNEUZEN - De inschrijving voor Open Podium Klassiek in Porgy en Bess en Terneuzen (dit jaar op 27 oktober) is geopend. Deze staat open voor klassieke amateurmusi ci vanaf 18 jaar die podiumerva ring willen opdoen, solo of als groep, vocaal of instrumentaal. In schrijven kan tot 1 september via onder meer de website www.open- podiumklassiek.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36