Walcherse oorlogshistorie Geen kar die ratelt op de keien Legaal plukken in akkerrand girls women K v K mA PZC Woensdag 20 juni 2007 27 BEACHWEAR oroxy 0 o'neill 0 ripcurl 0 billabong rrr: Segeersstraat 39 MIDDELBURG door Selma Osman MIDDELBURG - De bloemenpluk- bon moet een eind maken aan boeketten die met een ongemakke lijk gevoel in de fietstas werden ge propt. Wie een tientje neertelt, mag vanaf vandaag de hele zomer legaal de vrolijk gekleurde akker randen van Veerse en Middelburg se boeren leegplukken. Veel valt er overigens nog niet te oogsten; de akkerranden staan pas over een maand in volle bloei. Ge controleerd wordt er niet. Het kaartje is vooral ingevoerd om het nare gevoel weg te nemen bij men sen die soms de verleiding niet konden weerstaan om stiekem bloemen te plukken. De opbrengst wordt onder de deelnemende boerderijen verdeeld, zodat vol gend jaar een nog fraaier bloemen- mengsel kan worden ingezaaid. De plukbon is een initiatief van de agrarische natuurvereniging, waar in boeren zich hebben verenigd om de brij aan regels op het ge bied van natuurontwikkeling te volgen. Vorig jaar werd laat in het seizoen een proef gehouden. Kaas boerderij Schellach verkocht in één klap 25 exemplaren. Plukkaartjes zijn te koop bij fruitte ler Weststrate (Middelburg), groen tehal De Kragge, ijsboerderij De Koehoorn, schapenkaasboerderij Mariekerke (Meliskerke), molen Brasser (Biggekerke), yoghurtboer- derij Hoogelande (Grijpskerke) en kaasboerderijen Arne (Arnemui- den) en Schellach (Middelburg). Bewoners van Sint Laurens mogen meepraten over een nieuwe wijk. Maar dat die wijk er komt, staat vast. Het protest van bewoners van Sint Laurens tegen de bouw van 150 woningen in hun dorp heeft een hoog 'Langs het tuinpad van m'n vader'-gehal- te, zei een WD-gemeenteraadslid maandagavond. De opmerking past in de toon die in de discussie de afgelopen weken in de Middel burgse politiek werd aangeslagen. De dórpsvereniging werd nostal gie, behoudzucht, zelfs angst voor ANALYSE door Nadia Berkelder onbekenden verweten. Maar ook in Sint Laurens heeft tante Mien al jaren een bankstel en een dressoir met plastic rozen. De kar ratelt er allang niet meer op de keien. En naar die tijd willen de bewoners ook helemaal niet terug. Ze willen gewoon dat hun dorp - en niet het ideale dorp uit het lied van Wim Sonneveld - een dorp blijft. Ze hebben dan ook hele maal geen bezwaar tegen nieuw bouw, als er maar langzaam ge bouwd wordt. Ze willen graag zorgwoningen, maar begrijpen niet waarom het nodig is dat er een hele wijk aan hun dorp wordt geplakt. Het protest komt niet als een ver rassing. In Middelburg, maar ook in Vlissingen en Veere, groeit het dorpsbewustzijn onder bewoners. Ze maken dan wel deel uit van een grotere gemeente, maar ze be ginnen eisen te stellen. En dat is wennen voor de gemeentebestu ren. In Oost-Souburg heeft dat nieuwe bewustzijn geleid tot een eigen politieke partij, in Arnemui- den tot een fanatieke wijkbeheer- groep. En nu eist opeens Sint Lau rens de zeggenschap over het ei gen dorp op. Geschrokken door de commotie trok wethouder Hannie Kool-Blok land vorige week het plan voor de nieuwbouwwijk in. Maar de uit gangspunten blijven overeind: een woonwijk met 150 woningen, hoe wel het er een paar meer of min der kunnen worden. De gemeente wil nu met de bewoners overleg gen over een nieuw plan. De ge meenteraad toonde zich uitermate tevreden met dat resultaat. Of ze er in Sint Laurens veel mee opschieten is de vraag. Die woon wijk komt er. Inspraak is mogelijk over de landschappelijke inpassing en het uiterlijk van de wijk. Maar een tuinpad, een zandweg o'f een kerk met paard en wagen zal de be woners van Sint Laurens niet tevre den kunnen stellen. GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat- deurwaarder M. Weertman d.d. 12- 06-2007 blijkt, dat t.v.v. De Groene Goes B.V., gevestigd te Goes, aan A. WILLE, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het verzoekschrift van de Voorzieningenrechter te Arnhem met het daarop verleende verlof van 8 juni 2007, afschrift van het 8 juni 2007 gelegde con servatoire beslag roerende zaken alsmede afschrift van het proces verbaal gerechtelijke inbewaarge- ving d.d. 8 juni 2007. Van dit exploot kan A. Wille een afschrift verkrijgen op één van onderstaan de adressen. Gerecht sdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Het Walchers landschap herbergt een bonte verzameling herinneringen aan de zware strijd in de oorlogsjaren. foto's Ruben Oreel i\i Sïnra: W tllllHIEN i H M t{V>TE ATI HS f WD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29